Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

rudolf

Ahoj "ikusa25. Tak ta vítame v našej diskusii a ak chceš viac o sebe napíš, odkiaľ si , koľko máš rokov , akú formu SLE Ti diagnostikovali, akú máš liečbu a podobne resp. prečítaj si články od začiatku diskusie. Ináč VŠETKO NAJLEPŠIE k Twojím dnešným meninám IZABELA-ikusa25 ( krásne nezvyčajné meno)

ikusa25

Ahoj volam sa Izabela.Nedavno mi diagnostikovali SLE tak som tu novy novacik. A chcela by som si popisat o tejto chorobe a o skusenostiach. Lebo este nikoho nepoznam s touto chorobou.
ozvyte sa kedykolvek som tu stale.

maťka

....pekný večer Vám prajem... milá Dominika, pripájam sa aj ja, síce oneskorene,ale predsa, nech sa Ti moc darí a zdravíčko aby sa lepšilo...inak ja som relativne oka,toto počasie je na nerv ale šak to poznáte, pozdravujem Rudka,Kamilku, Adku a vlastne Vás všetkých... tak pa

marry1

Milá Dominika :)
Len to najkrajšie, čo život môže dať,
chceme Ti k dnešným narodeninám priať.
Pevné zdravie, veľa lásky,
spokojnosť a pohodu,
šťastný život bez starostí
a vždy dobrú náladu.

mifinka

PRE MARSIU: ahojky, ja tiez beriem methotrxat, ako dlho si ho brala ty? Ja som len taraz zacala a citala. Co uzivas namiesto neho?

beataa

Ahojte všetci !!!
Zajtra idem na kontrolu do Piešťan. Ak tam náhodou niekto bude nech sa ozve vysokej tmavovlasej s okuliarmi, nie práve najchudšej, 45- ročnej ženske z Prešova. Manžel možno bude vonku pobehovať s bielym malím psíkom /westíkom- nie práve najštíhlejším/
Už som tu veľmi dlho nebola. Niekedy som písala pod menom beata a mám už lupus 32 rokov kožnú formu/ale k tomu ešte veľa diagnóz/ Som rada,že sa Rudolfovi a Kamilke darí a dúfam, že všetkým detičkám s týmto naším vlkom a vĺčaťom pre detičky. Rudo má pravdu, že ten kto žije s týmto ochorením a pozná účinky liečby, aj keď agresívnej, vie najlepšie aký je šťastný keď ustúpia najhoršie prejavy choroby, aj keď si potom liečime vedľajšie účinky liečby. Skúšala som homeopatov-lekárov, uznávaných liečiteľov, odmietli ma liečiť pre závažnosť choroby a krehkú rovnováhu v organizme, kde aj najmenšie narušenie nám vyvolá chorobu.Skúšala som homeopatickú liečbu od uznávanej liečiteľky,vyvolala mi Lupus.Aj keď viem, že pri tomto druhu liečby sa často vysytnú najprv príznaky choroby, ktoré potom ustúpia, a potom nastane ozdravný proces.Skúšala som to dvakrát, ale doslova mi išlo o život, tak som s tým musela prestať. Sama sa zaoberám liečením bylinkami, aj som už mnohým ľuďom pomohla. Ale keď sa raz nedá tak sa nedá.Pekných slnečných dní v našom srdiečku a duši vám želá Beáta!!!!!!

agatulen

Ahojte,milé lupusinky.Komu nepřišel do mailu občasník lupusinek LUPUS-IN,může do něj nakouknout na tomto odkaze a kdyby se mu líbil,může ho dostávat do svého mailu.Další číslo se chystá na 12.12.2008!
www.lupusinky.estranky.cz
Mejte se všichni hezky,spící vlk podmínkou. :o)

janajana

Ahojte všetci!
Práve dnes som sa zaregistrovala a mám SLE od 1993.Má ho niekto dlhšie-to sa chválim čo????!!!!
Prosím vás nevie niekto e-mail na p.Máliša z NÚRCHu ,lebo si myslím ,že by sa s ním dalo komunikovať o probémoch.

Dana D

po drobných problémoch s netom sme opäť tu Ja aj Dominika . So stretávkou súhlasím chcelo by to viac info aby sa nás mohlo stretnúť viac :) !