Systémový lupus erythematosus (SLE)

Príspevok v téme: Systémový lupus erythematosus (SLE)
maťa

...pekný deň, zatiaľ nepoznám osobne človeka, ktorý trpí rovnakou chorobou ako ja (SLE) a tak mi napadlo, že možno na tejto stránke sa nájde niekto,kto má rovnaký osud ako ja a trápi sa s lupusom.

------------------------
Ahojte... tato tema ma uz vela prispevkov. Verim, ze sa v nom najde aj vela "dobrych rad".

Pomozte nam ich najst a oznacte ich pomocou nasej novej funkcie. Urcite ste si ju uz vsimli....

Dana D

Pekné prežitie Veľkonočných sviatkov,veľa šibačov,vody a hlavne zdravia želá všetkým Dominika s maminou.

Ivetka007

Ahojte volam sa Ivetka a mam lupus uz 20 rokov a tymto vas chcem poprosit ci neviete o nejakej ucinnej liecbe zatial beriem prednizon a eqoral som z ke a rada by som si popísala s niekym kto je tiez odtialto

RNG

ako som castejsie povedal, na zapaly je dobre brat rozne protizapalove(curcumin,dumbier boswelicka kyselina, bromelain, serrapeptaza, a ine telo cistiace enzymi)) tiez rybaci olej a aloe vera(dlhotrvajuco, tj ako doplnok kazdodennej potravy)
To sice stale nie je liecenie, len potlacanie symptomov, ale je to ucinne, hlavne ked beries viacero z menovanych doplnkov.
Na liecenie treba ale adresovat priciny a tie su velmi pravdepodobne niektore mikrobialne, zatial presne neindetifikovane, preto to nazyvaju "autoimunne".
Ale v prirode je plno velmi sirokospektralnych antimikrobialnych latok, ktore mozu pricinu adresovat.
Napr, Samento/vilcacora, graviola, extrakt z olivovych listov, GSE/citricidal, oreganovy olej, lapacho, collostrum a ine.

damian

Mirka912, Tvoje prispevky su velmi zaujimave a podnecujuce. Lekari NEVEDIA lupus liecit. Jedine co robia, napriklad velmi nebezpecnym prednisonom, je, ze !BLOKUJU! imunitu, ktora pomaly ale isto chradne a choroba sa rokmi rozvyja. Pokracoval by som s istotou v tom, co robis. Cinska tradicna medicina VIE lupus liecit, aj ked neviem, ci konkretne Tvoj Cinsky liecitel je riadne vystudovany (6-6 rokov) Cinsky lekar. Liecba akupunkturova bylinnymi zmesami nie je lacna, ale je efektivna.

Velmi odporucam URINOTERAPIU - nielen ze to podstatne dava nadej na uspech a vyliecenie, ale robi to liecbu omnoho lacnejsou.

V literature sa pise prisna hladovka bud totalna alebo len o zelenine (aj to nie vsetka zelenina) v kombinacii s urinoterapiou.

Mirka912

Ahojky Priatelia, píšem sem preto, že máme spoločný problém. To, že ho neriešim rovnako ako Vy, neznamená, že sem nepatrím a nepotrebujem Vás. Neviem čo tuším, ani neviem, či som sa správne rozhodla, ani neviem, či je moje rozhodnutie nemenné. Viem, že mám problém - nielen lupus, ale aj jesť lieky a viem, že nemám nikoho s kým by som sa mohla o tom porozprávať, lekári mi nepomohli, ani psycholigčka - kašlala na mna, reumatologička na mna len kričala a nevypočula ma, rodičov nemôžem vystrašiť, priatel ma nechal... preto píšem sem, lebo mi prídete všetci rozumní a priatelskí, a ja potrebujem pomôcť. Pekný den, ahojte

agatulen

Ahoj Mirko - pokud je tvoje rozhodnutí pevné,nic tě od něj neoddálí,ale proč potom píšeš sem? Ty tušíš,že to od tebe nebylo moc moudré,ale rozhodla ses,jak ses rozhodla: nebylo by ale od věci,chodit občas k lékaři na kontrolu,jak vypadají tvoje výsledky laboratorní,lupus se totiž neprojevuje jen na kůži,ale především ve vnitřním prostředí - kam není vidět. Pokud chceš,napiš mi na mail lupusinky@centrum.cz, pokud ne, pročti si alespon některé rubriky na www.lupusinky.estranky.cz. Nechceme tě rozhodně nikdo nijak strašit,chceme jen tvoje dobro, úplné odmítání klasické medicíny ti může ale nejenom tvůj život podstatně zkrátit,ale ti ho také vzít :o( .Lze najít kompromis a pokud se rozhodneš,poradíme ti,jak na to.Pokud se rozhodneš jinak, volba je na tobě. Vždycky - tu možnost rozhodnutí ti nikdo vzit nemůže.
Opatruj se a měj se pěkně.
Agata

monika h

mirka912 - trochu som sa zhrozila, že nerešpektuješ lekárov a neužívaš lieky. Nechcem ťa strašiť, ale lupus je choroba, na ktorú sa zomiera, ak sa nelieči (a bohužiaľ občas aj ked sa lieči). Na jesen som ležala v piešťanoch a vtedy tam tiež zomrela jedna mladá pacientka (25 r.). SORRY, že píšem tak natvrdo, ale pri lupuse ide o život (ja ho mám už 13 rokov)

Mirka912

Ahojte všetci, 13.12.2006 som sem pridala príspevok - podozrenie na SLE... diagnoza sa časom potvrdila - teda postupne som sa k tomu za užívania delagilu dopracovala. Fľaky na tvari ani na rukach vôbec na delagil nereagovali. A tak prišiel den, asi rok a pol dozadu, kedy sa SLE definitivne potvrdilo a predpisali mi prednizon. žiaľ, nie som schopná tento liek zjesť. Nebola som si pren ani do lekarne. nestravim už ani delagil a tak som ho pred rokom uplne vysadila. takže som bez liekov. už rok. začala som chodiť ku činskemu liečitelovi, pijem čajiky, chodim na akupunkturu každe dva týždne, už rok. boliačky z rúk su fuč, aj tvár ok, len noštek trochu ostal. Mám 31 rokov, vôbec neviem, či bolo moje rozhodnutie neužívať prednizon a ani delagil správne, ale veľmi silno verím, že áno. Jediné, čo mi vie zhoršiť stav je stres. Zdravotný stav mám ako sinusoidu, občas mi je super a koža aj očká fungujú, občas je zle, pride unava, bolesti kadejakeho typu - najhoršie to bolo ked ma nechal chlap, trochu som sa vytrapila, bo som fest citlivka :)) . V žiadnom prípade nechcem degradovať liečbu, ktorú doporučuje lekár, len som sa chcela podeliť o svoju skusenosť a boj s Lupusikom, lebo je trochu ina, ako Vaše skúsenosti. Dúfam, že Vy ste v poriadku, trošku som počítala, ale nevladzem všetko, už je veľa hodín... veľa veľa zdravíčka všetkým, Kamilka držkam palčeky... snáď môžem jednu otázku - aké následky môžu nastať ked neuzivam tie lieky? Nikto sa o tom so mnou nevie rozpravať. Ani lekár.

rudolf

Ahojte. Tak sme po kontrole, zatiaľ všetko v rámci normi , o 2 mes. na kontrolu. Všetkých pozdravujeme, Rudo a KAMILKA :-)))))