Kvasinky, výtok z pošvy

Príspevok v téme: Kvasinky, výtok z pošvy
ivinka

Ahojte ženy...už asi tri roky mam problemy kvasinkami...Vkuse vytoky, palenie, svrbenie v pošve, bolesti v podbrušku. Posledné 4 mesiace je to uz neuveritelne...Skusala som asi všetko, Gyno Pevaryl, candibene - čapíky, kremy.. Ketonal do konečníka..Probiotika a napriek tomu že nemam pomer mam ich vždy, včase ked beriem vag. tablety ale aj ked ich vysadim. Uz fakt nemozem,,,Prosim poradte mi ako sa ich mam navzdy zbavit.

RNG

Mykozy su hlavne v crevach. Ak ich tam nevybijes, nemas dost protilatok na vybitie ani na vaginalnu nakazu.
Zase vybit si ich vaginalne cipkami ci vyplachmi neznamena, ze sa ti nevratia spat, ked si ich nevybijes aj v crevach a inde v tele.
Kvasinky a pesne ziju hlavne z cukrov a preto treba sacharidy na par dni UPLNE vylucit, nahradit ich zeleninami, tukmi, bielkovinami.
Dobra pomocka je kokosovy olej, ten do znacnej miery nahradi pri tvorbe energie cukry. A ten plesne ani kvasne infekcie(candida albicans) nevedia pouzit, takze ich nechas zdochnut od hladu.
Viem, je to radikalna metoda po ktorej sa musia okamzite nasadit probiotika v masovych davkach, aby vytlacili aj zbytky kvasnych infekcii (pokial su oslabene) a produkovali protilatky proti plesniam a kvasnym infekciam.Tj rekolonizovanie criev len uzitocnymi bakteriami.

babyy

AHOJTE tak pridavam sa k vam ..v lete som bola u gynekologicky som myslela ze mi nieco je ..chodila som castejsie na wc obcas...a naduvalo ma a take nafuknute brucho som obcas mala aj ma obcas pobolievalo...a lekarka mi nasla mykozu...teraz s ami obcas objavi este...tak si dam masticku niaku..ale aj s ami objavia obcas take slabsiebolesti podbruska a zas to naduvanie a nafuknutie brucha ...moze to byt sposobene kvasinkami ?neviem ci to nemozem mat v crevach ..uz si ozaj myslim ze to mam niekde vnutri...

juli

awoj miri diky za radu akde najdem ten prispevok?..a to nemam pit mlieko ani nic?.je to len preto myslis?..a ostatni nepisju?

mira

Juli, ten biely výtok to sa vylučujú nadmerné hlieny z tvojich reprodukčných orgánov. Hlavná príčina je mlieko, ale aj výrobky z neho a tiež mäso.
Zatiaľ je dobre, že sa vylučuje. Ale obmedz tieto potraviny, aby nevznikol žltý výtok alebo ešte niečo horšie.
A aby prestal, ale nie preto, že si ho potlačila, ale preto, že už sa všetok vylúčil.
Pozri stránku z predchádzajúceho môjho príspevku.

juli

prosim Vas poradte mi:od kedy som prvykrat zacala menstruovat od vtedy mam taky bieli vytok bez zapachu..ako dost neprijemne mi to je a ma to stve...lebo napriklad ked mame telesnu vychovu tak ked behame citim koby zo mna tieklo...no strasny pocit..pouzivam slip vlozky...ale nechcem ich pouzivat napriklad v lete...nieje na to nejaky domaci recept?...ku gynekologovi este nechcem ist mam 15rokov a prosim vas odpiste mi co mam robit ake pripravky najepsie nejake domace..skusala som aj nejake tie rusne cviky...pri odtekani mocu a tak...ale nic nepomaha co mam robit citim saneprijemneak najdem na nohavickach biely slizky vytok...dodrziavam hygienu no neviem co mam robit a myslim ze na to aby som mala navstivit az doktora to nieje...nechcem tam s tymto ist nehanbim sa za to ..ale je mi to neprijemne...ked som sucha a pri nejakej praci alebo namahe citim ze som vlhka..a niesom vobec vzrusena ani nic!..prosim odpiste mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!dakujem vopred:)

mira

Evula, vidím, že už si sa zorientovala v príčinách kvasinkového ochorenia. Chcem ti napísať, že zdravá strava je veľmi pestrá, príjemná, chutná, len ju treba vedieť.
Chuť na sladké vyvoláva konzumácia opačných potravín, t.j. slaných, pečených, a všetkých živočíšneho pôvodu. Telo sa snaží vyvážiť nerovnováhu.
Pozri si ukážky na str. www.makrobio.wbs.cz ak by ťa zaujali, sú i kuchárske knihy a ďalšie stránky. Oplatí sa to.

pilka

s týmto problemom ma asi dost báb čo robit. Aj mna občas trapi kvasinková infekcia a objavi sa hlavne v období stresu. Taktiez to súvisi aj s použivanim bielizne ktorá nie je z bavlny a ja to mám hlavne ked sa liečiš s antibiotikami...takze vzdy by sme ich mali brat spolu s probiotikami. A možno to bude zniet trochu zvlástne ale moj gynekolog mi poradil aby som si na noc dala "tam" biely jogurt so živou mikroflorou, hlavne tie čo maju lactobacily a bez konzervačných latok - a pomaha to asi najviac ako kadejaké lieky, masticky či čapiky. Fakt vyskusajte a potom aj dlhsie budedete mat od toho pokoj.

juli

prosim Vas poradte mi:od kedy som prvykrat zacala menstruovat od vtedy mam taky bieli vytok bez zapachu..ako dost neprijemne mi to je a ma to stve...lebo napriklad ked mame telesnu vychovu tak ked behame citim koby zo mna tieklo...no strasny pocit..pouzivam slip vlozky...ale nechcem ich pouzivat napriklad v lete...nieje na to nejaky domaci recept?...ku gynekologovi este nechcem ist mam 15rokov a prosim vas odpiste mi co mam robit ake pripravky najepsie nejake domace..skusala som aj nejake tie rusne cviky...pri odtekani mocu a tak...ale nic nepomaha co mam robit citim saneprijemneak najdem na nohavickach biely slizky vytok...dodrziavam hygienu no neviem co mam robit a myslim ze na to aby som mala navstivit az doktora to nieje...nechcem tam s tymto ist nehanbim sa za to ..ale je mi to neprijemne...ked som sucha a pri nejakej praci alebo namahe citim ze som vlhka..a niesom vobec vzrusena ani nic!..prosim odpiste mi!!!!!!!!!!!!!!!!!!dakujem vopred:)