Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

janka

Chcem Vás všetky potešiť, že depresia je choroba, z ktorej sa dá vyliečiť! Zo začiatku sú potrebné lieky, ale hlavne zmena myslenia. Ja som si tiež toho prežila s depresiou, ale už som z toho vonku. Poviem Vám tri rady:
1. Pomoc psychológa
2. Pomoc najbližšej rodiny
3. Pozitívne myslenie (mne pomohla kniha SILA POZITÍVNEHO MYSLENIA)

damaxy

timurík,prečítaj si v príbalovom letáku nežiadúce účinky,ale nelakaj sa skoro všade je to rovnaké.Ja pri asentre som mala pocit sucha v ústach a miernu nervozitu,ale prešlo to a potom mi lieky pomohli a pomohli a teraz mi je fajn.Lenže psychická choroba začína liekmi a liečbu končíš zmenou myslenia ku ktorému sa musí každý dopracovat a na tú správnu cestu použi psychologa,pokial ti na to nestačia vlastné sily.

timurik

Ahojte všetci, ak mate skusenosti s CITALECOM/ všimla som si tajana/,ako ste ho znasali? mam ocakavat nejake divoke neziaduce ucinky? trosku sa obavam, ziadne antidepresiva som este nebrala. dik

damaxy

tiez som mala pan. poruchu,brala som zoloft potom asentru,trvalo mi to 2,5roka.Zo zaciatku to bolo tazkéa ked na mna prichadzali zachvaty ,hovorila som si že o nic nejde ,mam liek,dzchaj,sadni si upokoj sa.teraz sa mi to lahko pise,ale hlavne je zmenit postoje kzivotu k okoliu,k ludom je to drina pracovat na sebe ale verte da sa.Clovek je silný som uplne iný clovek.Kto psychicky netrpel a nepresiel tým ,akoby nezil.

andi

Erina, už sa mám lepšie, prestala som liečenie s antibiotikami,áno mala si pravdu mala som vysadiť Paretin na ten čas čo beriem antib., dodatočne mi to potvrdila aj moja psychiatrička. Už je mi fajn. Ďakujem, že si mi odpísala. Andi z Dun.Stredy.

tajana

pepe, ako dlho si bral Citalec, ja ho beriem už od februára, ale cítim sa lepšie, prečo Ťa to skoro zruinovalo?

erina

nie vsetky antibiotika sa daju kombinovat s antidepresivami asi si oboznamila svojho lekara ze beries paretin antidepresiva by sa maliprechodne vysadit aj pri vysokych teplotach mne sa tiey zacala pan.porucha po narodeni dcery

andi

Trpím panickou poruchou už 4 roky, po pôrode druhého syna.Užívala som seroxat, remood, momentálne Paretin.Po pol roku ich skúsim vynechať, vydržím asi 2 mesiace, potom sa mi vrátia príznaky. Liečbu kombinujem psychoterapiou. Na začiatku som priberala, pretože som ich brala navzájom s antikoncepiou. Už dva roky neberem antikoncepciu.
Jedna atázka? Teraz užívam antibiotika pár dní Rulid. Navzájom sa môžu ovplyvňovať s Paretinom?. Pretože sa mi odvtedy stáva, že sa mi vracajú príznaky panic.choroby, a som utĺmená. Prosím poraďte mi.Ďakujem Andi