Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

damaxy

tak sa do toho nesil,jednoducho na veselost aku si mala ešte neprišiel cas,veronika z tej hlávky to nedostaneš tak rýchlo,ale zvládneš to.Vieš mne zomrel otec normálne zomrel nebola sa pri tom a trvalo mi rok,ked som mohla povedat,že mi je lahšie,nie dobre,dobre mi je až teraz.Naučila som sa žit s tým,že tu bol a nie je ,ale prežitý čas mi ostal v pekných spomienkach,používam jeho výrazy,jeho recepty a som vyrovnaná,že odpočíva.lebo to pekné zostalo v nás,lebo to tak chcem.Ked aj ty dosiahneš ten stav bude dobre.Zmierenie a pekná spomienka.

veronika

Vieš len ja som sa s tým už vyrovnala.Len choroba ostala.Teraz som sa vrátila z mesta a cítim sa hrozne.Vlastne zle sa cítim stále,ale posledné dni je to horšie.Ten blbý pocit ma ubýja.Cítim sa hrozne to je ako keby som bola uviazaná do igelitového vreca.To sa nedá vydržať.Ja sa cdhcem baviť,ale nejde to.

damaxy

To,že vieš z čoho to pramení to máš pol cesty za sebou.Môžeš už s pani psychologičkou začat pracovat a nemusíte hladat a pátrat.Takže budeme spolu vyhánat to z hlavy.

damaxy

Veronika vieš ty o tom,že mnohí vojaci bojujúci teraz vo vojnách majú tiež také problémy a ludia,ktorí prežili taký zážitok a smrt a niečo hrozné.To sa volá postraumatický stres dá sa to vyliečit.Ale myslím,si že spolupráca s psychologom to dá do poriadku.Za to čo sa stalo nemôžeš a ani za to,že tvoja mysel sa s tým nevie vyrovnat,zatial.Musíš byt trpezlivá,len to ti na dialku viem poradit,osobne nemám s tým skúsenost,ale stáva sa to mnohým ludom nie hned ale po nejakom čase to vie vybehnút.Takže to prejde,len počkat a mat pri sebe ludí,ktorí ta budú trpezlivo počúvat a pomáhat ti.

veronika

Vieš ja viem aká je príčina mojej choroby.Minulý rok v septembry som bola svedkom tragickej autonehody kde zomreli dvaja ľudia ktorých som poznala.Veľmi ma to vzalo a od vtedy to ide so mnou dole vodou.Skúšala som u všeličo dokonca nedávno bola u nás autonehoda a ja som sa tam išla pozrieť a nič.Ani ma to nevzalo,ani som sa na znovu nenaľakala.Proste nič sa so mnou nedialo.Už neviem čo mám robiť.Ale nevzdám sa budem bojovať.Síce neviem ako,ale budem bojovať.

damaxy

Veronika nebolo to lahké,a to ked sa pridá k tomu depresia to už ani nehovorím.To sa tešíš že ideš zalahnút,že je den za tebou a o 5 ráno sa zobudíš a je ti zle a smutno tažko aj spomínat a nie to prežívat.Myslím si,že mi vela pomohli lieky a zlepšenie nastalo tak možno po roku.Je to velmi pomalé no musíš sa snažit a ostatní ti môžu pomáhat.Lenže najviac roboty si odpracuješ sama.Stále sa povzbudzuj a prijmi chorobu,no s tým že prejde.Je to len stav mysle,a to sa upraví.Skús si prečítat veronika v téme úzkost zo začiatku tam je vela popísané a mohlo by ta to trochu povzbudit a upokojit.Ak sa ti stav ale zhoršuje povedz to lekárovi,možno treba zmenit alebo pridat lieku.Skús si davat do poriadku veci,ktoré ti dopomohli ku chorobe.Mohli to byt smutné,zlé zážitky,zdravotnýstav a podobne,čo nakoniec otvorí ventil.

veronika

Ako si to dokázala,že ti je fajn?Vieš ja som siahla aj na knihy pozitívneho myslenia,ale stále to nie je ono.Vieš atak trvá 10-20 minút,ale zle sa cítim stále.Ja už menej chodím vonku,do mesta sa zabávať.A to predtým som skoro vôbec nebola doma.A to keď ma dostanú von chodí telo bez duše a nikde sa neviem uvoľniť.Proste necítim sa tam OK a pozerám sa okolo a rozmyšľam ako tý ľudia môžu byť štastný,ako môžu byť uvoľnený?Veď ja už neviem ako je byť dobre,ako je keď ráno vstaneš a je ti fajn.

damaxy

Veronika ja už nie.Ja mám rodinu a ked sa mi nakopia nejaké nedorozumenia a problémy,to býva možno 2 krát ročne,tak vtedy mám pocit,že som sama nepotrebná,smutná,neštastná,mám túžbu odíst od nich ale potom to vždy prejde.Xanax beriem len v nevyhnutnývh prípadoch.Radšej si dám magné a nejaký čaj alebo mlieko s medom.A stále teraz ked som už zdravá myslím pozitívne aj konám a triedim si čo kto povie.Aby som niektoré hlúposti nezačala opat v svojej hlave opatrovat.

veronika

Ahojky.Tak ja to skúsim!Mama má skúsenosť s týmto liekom,teda s tým magne b6,ona ho jedla keď bola psychicky vyčerpaná.Aj xanax užívam,ale veľmi málo,keď mi je veľmi zle.Aj napr.je tebe zle keď je škaredé počasie?Môžem sa Ťa opýtať či aj ty máš taký "vnútorný chaos"?Také blbé myšlienky?

damaxy

no samozrejme panický atak,ja si myslím,že ty už so strachom podvedomým ideš do tej reštiky a potom si napatá a príde vrchol.Priatelom nie si povinná vysvetlovat svoju nevolnost.Jednoducho povedz,že sa ti to stáva a preto ideš radšej domov.Tvoj zdravotný stav predsa nemusí byt námetom na rozhovory.Potom nos si pri sebe magne b6 a xanax.Magné si vezmi ked ti príde blbo,lebo to pomáha a xanax tak po nejakom čase ak by bolo horšie.Ja som však xanax nahradila magneziom.Nebol to taký silný účinok,trochu ma to upokojiloa hlavne neuškodilo.Je to protistresový minerál,stráca sa pri vyčerpaní duševnom i fyzickom.Veronika skús si povedat,že toto je len dočasný stav a zlepší sa to.Nikde to neponáhlaj,snaž si hladat vnútorný pokoj.nauč sa oddychovat a len pekne zhlboka dýchat a opakuj si,že to prejde a nič zlé sa nestane.Musíš sa naučit nejaké techniky správania,ale to až neskôr,ked sa tie ataky potlačia.Všetko zvládneš ak sa zapojíš.Ja verím,že áno.Máš chut a snažíš sa a to je dôležité.