Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

Bambulka, zeleny caj obsahujte len velmi malo kofeinu (teda vlastne teinu, co je velmi podobne), ale vela antioxidantov, takze neuskodi. Ja ho pijem vela, lebo ho mam rada a bez problemov, ale kave a kolovym napojom sa vyhybam - po nich mi je vzdy horsie.
B-cka beriem od Jamieson B komplex, predtym som mala od tej istej firmy Stressease a ked som ho brala citila som sa vyborne, takze sa k nemu vratim. Mam rada vyrobky Jamieson - kvalitne kandske prirodne produkty za rozumnu cenu.

RNG

Na vitaminy B odporucam ovela lacnejsi a silnejsi zdroj, zmes pod menom Stress B. Picamilon je na zasobenie mozgu GABA neurotransmiterom.
Vacsie davky L-theaninu mozes dostat v pomerne lacnych doplnkoch, 200 mg kapsuliach, davka na ukludnenie je 2x200 mg pripadne aj viac.
Tento doplnok neobsahuje stimulant alkaloid kofein, len ukludnujuci theanine.
Na ukludnenie su hlavne destresujuce doplnky a techniky(spomeniem najma tai chi, yogu a meditacie, tiez prechadzky s hlbokym branicnym dychanim v tichom lesnom prostredi.Tiez spolocnost optimistickych a veselych ludi.To urobi viac uzitku, nez vsetci psychologovia dokopy.

potockova

S tym fajcenim sme na tom tiez rovnako :) mne tiez z toho strasne busi srdce hlavne rano, ale tak ja som blba zapalim si aj keby ma porazit malo,, :) kolko mas rokov, ak mozem vediet?

Bambulka661

potockova ako pozeram sme natom dost rovnako,,a veru aj moj priatel sa snazi vzdy ide somnou kam treba upokoji ma ked mi pride zle a pokial moze ide somnou aj k lekarovi...je strasne zlaty..ja uz ked som si v poslednej dobe zapalila rozbusilo sa mi srdce a musela som prestat teraz mi to ani nechyba...ale predtym ked som mala depresiu a pp prvykrat tak som tiez prestala fajcit a potom znovu zacala,ale teraz sa pokusim nezacat :)no a veru mame stastie ze nam pomahaju ti partneri mame aspon pocit bezpecia a velmi to pomaha :)

gabi000

Mne sa choroba spustila po smrti ocka :-(((. Je tomu 8 mesiacov, ale ešte stále chodím po lekárskych vyšetreniach kde sa hľadá príčina mojich ťažkostí. Ale už som sa dnes objednala u psychologičky :-)

potockova

Bambulka s tym fajcenim zavidim, ja sa toho zbavit neviem sakra, aj ked mam z toho strasny strach.. ze to neni zdrave a nieco sa mi stane :) sak klasika panika :)a co sa tyka toho partnera tak to je super, tiez mam teraz priatela, ktory mi velmi pomaha, nikdy ale nikdy ked sme "utekali" domov lebo "odpadnem" mi nic nepovedal.. velmi ma toleruje a snazi sa mi pomoct..

RNG

Pre informaciu, co sa tyka neurotransmiterov, skoro 80% nervovych mozgovych problemov je kvoli nedostatku(zriedka aj prebytku) serotoninu,
zvysnych 20 % sa deli medzi GABA, vitaminy B, norpinephrin, choliny, mineraly,dopamin a zamorenie roznymi neurotoxinami.

Bambulka661

RNG takze toho zeleneho caju sa nemam obavat?a ked chcem uzivat vitaminy B ak som spravne pochopila mam si zadovazit picamilon?

RNG

Zeleny caj ukludnuje najma kvoli obsahu aminokyseliny L theanine, ktora vplyva na GABA receptory v mozgu. Doplnok 2 x 400
(GABA je neurotransmiter zodpovedny najma za relaxaciu svalov a mozgovych procesov, zialbohu z doplnku GABA sa nevie dostat cez mozgovu krvnu barieru, treba pouzit zluceninu GABA a vitaminu B-3 pod menom Picamilon na dopravenie GABA a teda aj vitaminu B-3 do mozgu)

Bambulka661

a druhykrat sa mi to spustilo zrejme tak,ze :mam spolocne s potockovou aj ja som mala priatela ktory ma psychicky tyral,vsetko mi kontroloval ,nikam ma nepustal,bol maimalne ziarlivy a vzdy ma tam rozculil on bol kludny ale jeho slova ma stvali,ked som sa spamatala ze takeho debila nechcem este ma sledoval chodil narocky tam kam ja na internete kukal vsade kde som proste premna to bolo peklo...ublizoval mne a aj kamoskam mojim,,,uz to asi utichlo ale taktiez sa mi to spustilo az po par mesiacoch nie hned...je to divne ze ma to vzdy chyti az po case...este ze teraz mam uzasneho partnera ,dneska sme boli na prechadzke zvladla som v pohode tazilo mi na hrudi a myslela som chilami ze prestavam dychat ale rozdychala som to takze som ztoho happy :)