Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

potockova

Matus ja mam PP a fajcim.. ked som mala velke stavy tak cigareta hlavne ta prva rano mi nerobila dobre, ale inokedy ma ukludni aby som nestresovala, celkovo na PP zevraj kofein, cigarety, alkohol nie su dobre zhorsuju stavy, co mi naozaj nerobi dobre je kava a alkohol (kym som nebrala lieky) ked som si dala viac nez som musela som myslela na druhy den ze je moja posledna hodina..

Matus111491

Ahojte, chcem sa len spýtať, či niekto s PP fajčíte a ako to vplýva na vašu chorobu. Či ju to nejako zhoršuje / uvoľňuje vás. Inak sa mi stav dosť zhoršil, budúci týždeň sa chystám k lekárovi. Dám sa na tie AD opäť...

leaaa

zuzanakur diazepan zabera na ukludnenie aj lexaurin ,ze stahuje uzkosti ...kolko mg lexaurinu si si dala ?ja ked idem napriklad k psychiatricke tak si davam 1,25mg ....ale proste musis mat AD ..Alventa je dobra ,Wellbutrin,seroxat je dobre AD..aj AP dogmatil a sulpirid ,alebo aminsulpirid je dobry v nizkych davkach uvolnuju dopamin a posobia ako antidepresiva ..chod k psychiatricke napriklad sulpirid je aj na somaticke tazkosti to je na bolesti z psychiky a rozne tlaky...

leaaa

zuzanakur to robi psychika nesmies si vsimat ked ti nieco je nesmies nad tym rozmyslat musis s tym bojovat a povedat si tak tieto diagnozy a vsetko co si namyslam je druhy svet do ktoreho nesmiem padnut ....musis robit nieco ine nesmies robit to co ci kaze tvoja choroba ..je to aj prilisne kontrolovanie samej seba nepozeraj na to ked ta zaboli hlava ,alebo strpne ruka nevsimaj si to povedz si ze ta bolest to je len pretvarka psychiky aby si sa zase zacala strachovat co ti je proste musis robit nieco ine nepisat o tom ake mas bolesti ,lebo vsetko to je len prejav psychickej poruchy....psychicka porucha robi to aby si si sama seba prilis vsimala ...ona robi aj to ,ze sa strasne sledujes a ked ta nieco zaboli pripisujes tomu vyznam a potom sa zacnes sledovat a boli to este viac potom si zacnes namyslat uzkostne mysleenie ktore skodi a buch zase nieco boli proste je to choroba tento cely bludny kruh prerusis ju jedine tak ,ze ked ti pride zle zapes TV ,alebo pesnicky a povies si mam ta na haku a nestresujes a nenamyslas si choroby.....celkovo je to aj o tom ako clovek funguje v zivote ..ja uz robim tak ,ze mam vsetko na haku nestresujem sa ani ked nieco nevide proste nic zacne mi byt zle a hop hned si pripomeniem choroba sa uz ozyva a uz len caka kedy zacnem uzkostne rozmyslat a ja nic a si lahnem a preckam kym prejde ..uzkostne myslienkam nedavam priestor...clovek ked ma aj AD ako ja musi zmenit myslenie robit inac ako mu kaze choroba ,ale prv si musi o tej chorobe nastudovat aby rozpoznal co robi zle aby vedel chyby v mysleni a aby vedel co zle robi a v com zle zmysla ...lebo tu ide uz aj o naucene zmyslanie naucene spravanie ...clovek musi zmenit myslenie pocas uzivania AD.chod si pre lieky s priatelom cim skor tym lepsie

ivana4837

Ahoj zuzanakur,

chcela som sa ťa spýtať akú diagnózu ti stanovil tvoj psychiater a či chodíš na psychoterapiu.

Ja trpím panickou poruchou a generalizovanou úzkostnou poruchou od r.2001 a mávala som a občas ešte mávam presne tie isté telesné príznaky ako ty...bolesť na hrudi, zle sa mi dýcha, tlak v hlave, pocit na odpadnutie, pocit na vracanie, návaly tepla striedajúce sa s pocitom chladu, hučanie v ušiach...všetko typické príznaky pri panických atakoch, resp. pri stave úzkosti.

Ak sa chceš postaviť na nohy a dostať z najhoršieho čo najskôr navštív psychiatra a netreba zabúdať na psychoterapiu, ktorá tvorí minimálne polovicu úspešnosti liečby...papať tabletky určite nestačí,držím ti palce.

AK ZAMAKÁŠ NA SEBE VŠETKO SA ZMENÍ!!!

...a tiež pozdravujem ketsut, zuzanamu, tatianu, zsofu, renu23 a ostatných starých známych...

zuzanakur

mne sa to na jeden den podari, podari sa mi to stale ked mi neje zle až na umretie, ale to je raz za tyzden strasne malo...inak sa neviem tomu ubranit, ked mam slabost na hrudi a stahuje mi hrdlo, no neviem ako sa mam vtedy tesit???... :((....este aj teraz nemam ADecka a psychiatra mam 45 kilakov od mesta a vsetko sa kazi, normalne sa nemozem k nemu dostat stale sa nieco pokasle, raz nejde auto, raz nemože priatel, raz mi je tak zle, že ani z postele nevstanem...to je zle... a co ake stahpvanie hrdla, to si nemavala,???...a tlaky v hlave??

potockova

mne to zacalo ked som mala 22 a tiez som si nechcela priznat ze to je psychika, neverila som ze v 22 ma moze nieco taketo postretnut, bohuzial postretlo ale musela som pochopit ze sa s tym musim naucit zit a nie lutovat, aj ked som po nociach revala do vankusa, lebo som nemohla viest zivot ako pred tym, stretavat sa s kamoskami, chodit s nimi po meste a uzivat si mladost,, naucilasom sa zit inak, je mi to luto samozrejme, ale znicit si tu mladost uplne a neuzit si vobec nic teda nechcem a nechci to ani ty,, tymito stresmi a diagnozami budem na tom este horsie a nedostanes sa z toho vobec,, SKUS aspon jeden den nereagovat na to co ti je, zabav sa niecim, precitaj si knihu o pozitivnom mysleni, tes sa ze si..

zuzanakur

potockovaaa ja som bola u lekara, a vsetko mam vraj ok, vraj su to nervy, lebo mam 44 kil a takto ich citim, to neni ani tak trpnutie jak take vibrovanie, alebo brnenie...:/....taky vnutorny tras, divne to je... vsetko mozne skusam, a som z vychodneho Slovenska:(... a budem mat 22, stale sa mi zda neuveritelne ze by toto sposobovala psychika... ani jeden den kludu!!!

potockova

zuzanakur ten homeopat je z Bratislavy, neviem ale odkial si ty presne.. To strasne busenie pri vstavani som mala aj ja, ale proste to preslo, trpnutie popravde nepoznam, ale viem co je to ani sa nepohnut lebo by som v momente odpadla,, mna kazdy den bolieva hlava v lavej casti, je to neznesitelne, ked to pride je mi este horsie, ale neriesim to, snazim sa to nevnimat.. Nepanikar tak strasne a ak si si neni ista tak sup sup k lekarovi nech mas klud :) vzdy sa da urobit nieco aby bolo lepsie :) beries nejake lieky? Kolko mas rokov, ak mozem vediet?

RENA23 ako sa mas? dlho si sa neozvala..

zuzanakur

potockova jeeeemine a jak sa vola ten homeopat odkial je??,..ked ja sa snazim zit to je jasne, ale ked mam v hlave take tlaky a trpnutie cely den, a este ma aj dusi tak ma ide porazit tam sa neda nic robit...:/...ked rychlo vstanem z postele tak sa mi rozbusi tepna že ju citim v bruchu krku a hlave, aj ked lezim normalne silno pulzujee jaaaaaaaaaj boze moj