Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

zuzanakur

akoby som to pisala ja, slubujem ti... ja som žiadala o ct, mri dvakrat co som mala take hrozne tlaky, palenia a bolesti, aj dnes to mam stahlo mi krk, ja to tam aj tak citim ako mi to zviera,tiež mam každy den stavy...a hrozne, a placem, potrebujes AD, neboj sa ich...ja ich dnes zacinam brat, tiež som vravela že to nie su len nervy,aj si to stale myslim, žeto nieje psychika, som hnusny tvrdohlavy lev... možno preto, stale sa modlim aby to bola len ta psychika...a co srdiecko??..a dychanie???.. pocuj nemas pokec???..mozeme popisat...

gabi000

mne býva zle celý deň, no najviac to začína tak okolo 16-tej a tráv to až pokiaľ nezaspím . A teraz mám obdobie že zaspávam až nadránom. Zuzanakur ja užívam len lexaurin 1,5 pred spaním. AD sa panicky bojím. Ja mám taký problém, že stále si namýšľam že to nie sú nervy, že nemôže byť predsa takýto hrozný stav len zo psychiky :-(. Ale mne fakt býva neskutočne zle. Nový psychiater mi dal diagnozu: depresívna porucha so somatizáciou dekomp. a bývalý psychiater panická porucha. Ale musím mať najskôr vyšetrené ct. Aj teraz ma zas bolí hlava, liek proti bolesti vôbec nezabral. Migrény ma trápia takmer nepretržite. Ešte aj navracanie mi je a v krku ma to sťahuje až škrtí :-(. Mna bolela vkuse 8 dní hlava, potom 5 dní som mala tlaky do ľavej strany a teraz zas odo dnes migréna.Keby nemám aspon tie hrozné migrény hned by sa mi lahšie žilo. Zas týžden nevyjdem z domu čo nebudem nič vládať. A zas plačem. toto nemá konca

zuzanakur

gabi a sofia ja mam prisaham bohu to iste a každý den, gabi neplač, ja tiež stale plačem, ty užívaš nejake lieky??,..a ked ti je tak velmi zle, nemas nejaky lexaurin alebo nieco podobne???...ja mam teraz tiež tlak v krku a na temene taku tupu palivu tlakovu bolest, mne je zle hlavne rano, ja to už tak akosi podvedome očakavam..:/...

sofia14

Ahojte.
Aj som som nová a diagnostikovali mi depresiu a úzkostnú poruchu prežívam všetko o čom píšete mám však aj veľký problém byť vonku vtedy mám neskutočné závraty a trpnutie tela. Aj včera som pri návrate domov dostala tento stav a buchla som si hlavu do budovy okolo ktorej som išla. Naozaj môže úzkosť vyústiť až do takýchto hroznych stavov.
Máte niekto podobnú skúsenosť a radu ako to prekonať

kuko1

54321 - to je zaujímavé, jesť 3 roky tabletky a nič o tom nevedieť. Neviem ti poradiť, len si ma prekvapila. Ja skôr než niečo ako lieky zjem - tak musím o nich čo najviac vedieť.

54321

Dobry den.Som tu nova a rada sa zaradím do diskusie.Tiež sa stretavam s problemamy panickej poruchy.Užívam liek Mollome už 3 roky.Velmi som od neho pribrala a to sa vobec neprejedam a dodržiavam životospravu.Chcela by som ho vyskušat vysadit ale neviem čo to so mnou urobí lebo ked som ho začala uživat tak som dva mesiace preležala čo som bola taka slaba a telo si zvykalo.Vie niekto poradit?

gabi000

zuzanakur - ja mam podobne niečo..prave teraz mi strašne až tuhne krk, akoby tam mam nejaký krč, ktorý ma má zadusiť....je to fakt strašne hnusný pocit. Bojim sa a mam aj bolesti hlavy zas, strpanie hlavy a tlaky mam do oboch slích.........jaj to je stršné niečo...píšem a plačem aj teraz. Neurolog ma poslal zač. juna na CT mozgu. A ak bude negatívne tak to fakt môžu spôsobovať všetko nervy aj ked tomu stále nemôžem uveriť. Stále strašne trpím ... ale fakt že strašne.

leaaa tak rada si vždy čítam čo napíšeš, z teba ide kopec pozitívnej energie, vždy si niečo zoberiem z tvojich písmenok.

zuzanakur

ahojte baby, neviem už ktora sa naco pytala, ale dnes som bola u psychiatra a to som tam isla 45 kil autobusom MHD, dala som lexaurin 1,5 MG a isla som...v poho, žiadna uzkost, nic, strach som necitila, ale neustale ma trapi slabost vo svaloch krku na lavej strane, inokedy stuhnutie, tak že mam až tlak v hlave, a buší mi tepna, je to normalne???...a nezabral mi na to lexarurin, bola som na bagetku a mala som take nedodychnutia uplne v klude, toto ma trapi..:(...rano vstanem, rozhybem svaly, a ta lava strana krku oslabne, stuhne, busi mi tam, inokedy stahuje... bože ja sa tak bojim, že mi tie svaly raz ochabnu alebo dostanem krc a nepustia ma, prečo to mam tak???...

inak lekar mi dal zoloft, a mirazaten pred spaním... vedie ma pod diagnozou zmiesana uzkostna a depresivna porucha stredne ťažka, len tieto stavy mi akosi nevysvetlil, poznate ich???..a pri tom mi trpne tvar, lava strana a ten tlak v hlave, proste neda sa to nevsimat, ked mate pocit že sa udusite, lebo vam zviera hrdlo...

inak ja tiež fajčím, prestala som a znovu zacala..:/...ale obmedzujem to...a po prvej cigarete ten krk, och boooože