Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

ivana4837

Leaa,
úplne s Tebou súhlasím. Ako som už písala trpím PP a GÚP 10rokov, takže dovolím si povedať, že viem čím si ľudia prechádzajú pri tejto diagnóze.

Koľko som sa nachodila po internistoch potom neurológoch, lebo mi tŕplo celé telo (hlava, krk, nohy, jazyk...), pociťovala som akoby neustálu svalovicu, slabosť v nohách...niekedy som myslela, že ma nohy neunesú, závraty, potom mi pre zmenu sťahovalo hrdlo...skrátka všetko čo baby popisujú.

Myslím si, že ak by urobili CT mozgu všetkým pacientom, ktorí trpia PP či inou úzkostnou poruchou výsledok by bol u všetkých OK (možno by sa našla nejaká výnimka).

gabi aj zuzanakur,
nemajte obavy budete mať dobrý výsledok CT a všetky príznaky, ktoré spomínate súvisia "IBA" so psychikou.
Chcela som sa Vás oboch spýtať či chodíte na psychoterapiu a aké druhy relaxačných
cvičení robíte, aby ste trošku uvolnili telo a myseľ, lebo iba lieky užívať nestačí.

...Gabi v tvojou stave bohužiaľ asi nič iné ako AD nepomôže a ak sa bojíš, lebo si mala zlú skúsenosť pri ich nasadzovaní prečo si ich nedáš nasadiť v nemocnici pod lekárskym dohľadom?
Mne keď nasadzovali po cca.3rokoch nové AD prišlo mi tak strašne zle, že som radšej volila túto cestu...pripadá mi to rozumnejšie riešenie ako trpieť doma, nemyslíš?

Dokonca je úplne normálne, že v prvých dňoch je človeku zle pokým AD zaberú, je nás asi veľmi málo, ktorí boli hneď v pohode...tých 10-15 dní (niekedy viac) je to na dosť drsné, ale treba zaťať zuby!!!

A ak sa to fakt nedá zvládnuť je tu v najhoršom prípade možnosť už spomínanej hospitalizácie, lebo ako ti gabi správne napísal zdravy potrebuješ nutne dostať do tela potrebnú dávku serotonínu.

DRŽTE SA VŠETCI!!!

leaa

zuzanakur radim nevsimat si bolest ja som to mala casto pocas dna ma to chytalo zle dychanie ,dychastivost ,nemohla som preglgat v spolocnosti uzkosti plus agorafobia ..viem co to je plus depka a depku si clovek vsimne tam su vtierave uzkostlive myslienky ,ale bolest mna bolievala lava ruka proste ked si to clovek nevsima tu bolest tak pominie ,ale ked sa nadnou trapi a trapi si psychiku a stale to rozobera na tychto strankach svoje starosti tak si len pridava a robi si stres bolest sa zhorsuje to je ta panicka porucha cim viac si tu bolest vsimas tym horsie tym vacsi natlak na hlavu jeden cas ma aj hlava bolievala vkuse clovek si z bolesti nesmie robit stres je to len prejav psychickej poruchy ...daj si predpisat dogmatil alebo sulpirid belupo a ziskas nadhlad nad chorobou to je moja rada a kup si knihu panicka porucha a agorofobia ceska kniha

zuzanakur

ja nesuhlasim Leaaa, ty to mas mozno v zachvatoch, ale existuju ludia co to maju 24 hodin v kuse, a to že sa uložia do postele proste nefunguje..gabi000 ma napriklad bolesti hlavy a stuhnutost sije stale...tak jej postel nepomože, skor sa v tom utapa, ja tiež ked si lahnem sice tlak pominie, ale hlava meraveje aj tvar, a trva to aj par hodin, a žiaden neurol ani nic podobne prose nepomože, niekedy je lepsie nieco robit, pokial to ide, kym sa da, je to ťažké, velmi, každemu funguje nieco ine, pises že urcityh ludi nechapes, ja by som mala na haku do slova keby ma bolela ruka,noha, buchalo by mi srdce a obcas nieco strpne, ale ked mam tlak v krku, a mi ho zviera, a busi mi tam a tlak do hlavy aj par dni, pritom mi ta hlava mravc trpne a nepomože mi diazepam tak co mi radis???..mne sa v pokoji, pri ležani stav neupravi, skor zhorsi..nemožem dlho odpocivat

zdravy

gabi000 - pri zaciatku ked som bral AD, mi bolo tak zle ze som plakal, ze som troska. Psychiater ma uistil, ze beriem tak male davky, ze to je skoro placebo efekt a amne aj tak bolo brutalne zle. gabi000 preto ti je zle lebo ti chyba serotonin a cim viac odkladas liecbu tym viac ti bude horsie ak tie AD zacnes brat. Tvije receptory so precitlivene na serotonin, lebo ich nemaju a snazia sa zachytti aspon to malo co este je. A ked ten serotonin dodas tabletkami tak tie receptory reaguju podrazdene. Ja beriem Zoloft a keby som vedel, ze mozem brat este mensie mnozstovo AD na zaciatku, tak by som to mnozstvo bral. Bral som jednu polku iba rano a to 5dni a bolo mi britalne zle. Potom som presiel na dalsiu polku. Rano a vecer. Tebe by som odporucil najnizsie davkovanie polku rano a kazdy druhy dne. Takto brat 4 dni potom polku kazde rano dalsie 5dni alebo 7dni a potom polku rano a polku vecer. A aj pri takom to postupe mozes mat zle stavy, ale lesie sa prekonavaju. Ja by som ich tiez asi neprekonal ak by mi sychos skalopevne netvrdil, ze to musim vydrzat. Vela stastia!

leaa

SOM VAM UZ PISALA ZE TO ROBI TA PANICKA PORUCHA ,ZE RUKA MA BOLI ,NOHA MA BOLI ,HLAVA MA BOLI ,BUSI MI SRDCE TREBA SI TO PRESTAT VSIMAT A NEPRIKLADAT TOMU VELKY ZAUJEM ,,TREBA SI VTEDY LAHNUT ,ALEBO POVEDAT SI UZ MA PANIKA NUTI ABY SOM SI SEBA VSIMALA A PRITOM MI NIC NIET ,,,,A NEPISAT O TOM NEPRIKLADAT JEJ DOLEZITOST ....KED JEJ PRIKLADATE TU DOLEZITOST A ZACNETE SI JU VSIMAT LEN JU ROZVIJATE DALEJ A ONA SA ROZSIRUJE A BUDE VAS NAVSTEVOVAT ESTE CASTEJSIE ....KED TO NA VAS PRIDE NEVSIMAJTE SI TO LAHNITE SI PUSTE SI HUDBU A POVEDZTE SI TO MA PREJDE JE TO LEN PANIKA A TA MA NUTI SA SLEDOVAT ....INAC VAM TO NEPREJDE KED JEJ STALE BUDETE PRIKLADAT VELKU DOLEZITOST

leaa

zdravy tak si povedz ze ti liek pomoze ..a to sa nebojis ty tych AD ,ale to sa boji tvoja panika ona nechce aby sa ti polepsilo ...a ty si hlupa ze ich nevydrzis uzivat ...ako nechapem takychto ludi

gabi000

zdravy, tak to som teda doplietla. namiesto gabi000 som napísala zdravý prezývku :D

Dúfam že som ťa neurazila ked som písala pod tvojím pseudonymom :-)Sorry :-)

zdravy

ahoj zdravy. Vieš nepomôžu mi AD-čka ked sa ich panicky bojím. Už som 3x skúšala a vždy mi bolo po nich neskutočne zle. Aj zachranka musela raz prísť. Ja to už mám asi v hlave vsugerované, a ked užijem nejaké AD tak mi bude zle už len z pocitu, že som si dala AD :-((( Mám to fakt ťažké:-(.
...a taký zázrak by fakt bodol :D Možno aj nejaké loto vyhrať :-)))

...zas ma bolí hlava.....ibalgin som si dala a nič.....ach jaj :-(

zuzanakur

este sa chcem spýtať to aj vám tak pracuje nervstvo???...mne taha napina, mravci, tlaci, brni, trpne, vibruje, sklbe kozou hlavne na tvari a v krku...odo dnes večera zacina s AD...držte palce, už su to tretie..:(

zdravy

gabi000 - ak chces byt o 100% viac v poriadku musis zacat brat AD. Bohuzial inej pomoci nie je! Je este jendna pomoc a tou je zazrak, ale nie sme tak duchovne cisty aby sme do dostali :)