Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

niki_22

pre ketsut:
zabludila som na tuto diskusiu, a ked som si precitala tvoj pribeh az mi vrhkli slzy do oci, pretoze akoby som citala o sebe... takmer 3 roky sa liecim na PP a depresiu ,som mlada baba, vysokoskolacka, a velmi velmi chcem s tym bojovat,ale posledne tyzdne sa mi znova vracaju cudne pocity, lieky mi prestavaju stacit(brala som 1 tbl cipralexu rano,teraz mam 1 a pol), velmi ta obdivujem ze s tym takto bojuješ, lebo ludia ktori nevedia co to je si to nevedia ani predstavit co prezivame.

ach jajj

PROSIM PORADTE:
ahojte, prosim povecte mi niekto .. mate aj vy niekedy obavy..alebo skor paranoje z niektorych situacii?.. mne bola diagnostikovana panicka porucha asi pred 2 rokmy.bral som tabletky,potom som ich visadil lebo mi nerobili moc dobre.maval som dost silnu derealizaciu a depersonalizaciu,aj mavam..ale da sa to zniest..viac ma trapy,že sem tam mam ničo ako "bludy" alebo paranoje. namyslam si veci..ze ma niekto sleduje ,alebo ,že mi niekto niečo chce spravit a tak. MATE ,ALEBO MALI STE TO AJ VY NIEKEDY? alebo mi to prepuklo uz do nejakej schizofrenie ? alebo este len prepukne?..

Rebeka71

ja som si pred troma rokmi prežila svoje s panickym strachom a poruchou. Nastastie som sa z toho dostala, ale je mi velmi dobre známe co je to nespat 3 mesiace. Žila som v madarsku, takže ma liečil madarsky psichiater, ale nastavil mi také lieky, pomocou ktorych som sa z toho dostala. Je pravdaže potrebná aj pevná vôľa sa vyliečiť z tejto zákernej, tak známej a predsa neznámej choroby. Z PP som sa celkom vyliečila, trvalo to asi 2 roky, ale občas tiež neviem spat a mam trošku nekludne dni. Vtedy beriem madarsky pripravok, Sedacur forte, ktorý odporúčam na spanie. V madarsku v lekarnach je volne predajny.

Lulu2011

Andrejka - ake lieky beries? ja som nemohla spat zo Serliftu a este do prace, ked clovek spal tak pol hodinui denne, videla som dvojmo, hrozny pocit, hypnogen som bravala, s nim som spala tak max. 3-4 hodiny, bez neho ani sekundu, mas povzbudzujuce ad, treba vymenit za ine, ja som preto s nimi skoncila, som nevladala nespat

stefi - ani ja som nejake vyrazne zlepsenie necitila a cca po 4 mesiacoch asi zacali lieky zaberat

stefi123

Ahojte všetci chcem sa spytať či vam zabrali lieky na PP hned, lebo ja beriem citalopram už štvrty mesiac a je mi akurat tak horšie.....a ake lieky vám zabrali.....ak mi niekto odpovie tak dík

Barborka27

Andrejka verim ti, je to hrozny pocit. A bola si na nejakom vysetreni? A skumala si pricinu preco nemozes zaspat? Nemas popritom nejaku uzkost, nemas nejake problemy, stresy.. 7 mesiacov je uz dost, kolko si uz na PNke?

AndrejkaDu

no osem hodin ráno a este som nespala, teda celu no som prebdela, uf čo budem robit neviem :-( a neda sa mi ani teraz zaspat. to je nieco katastrofalne.

AndrejkaDu

dakujem maros.
Ach jaj, bude za chvilku pol piatej rano a ja som este vobec nespala. taka som nestastna. Zas budem cely den uplne vycerpana, slaba, nestastna :-( to je fakt nieco neprestavitelne strasne

AndrejkaDu

Barborka nespim asi 7 mesiacov.

Jano: Zavarana cvikla? to som este nepocula, ale kupim ju a vyskusam :)

Maros: Urcite pôjdem v piatok za obvodnou nech mi predpdise stinlox. budem si aspo polku davat.

Teraz sa nalieva medovkovym cajom, uz som liter vypila :) tak hadam trochu pomoze a este si dam pred spanim benosen.