Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

gravity

marcelina, tá odpojenosť od sveta a neschopnosť tešiť sa je typický prejav, prejde to, neboj sa.
poznám to veľmi dobre, vlastne takto sa mi začala PP, presne týmito pocitmi, kým to neprešlo do úzkostných atakov a takto moja liečba aj končila, derealizácia a smútok z toho sa mi pravidelne vracali, ale časom prešlo aj to. mne vždy pomohlo porozprávať o tom niekomu blízkemu, že je to tu zase. keď nikto nebol nablízku, vždy som volal svojej kočke, keď som počul jej hlas, hneď ma to upokojilo, spravil som si z nej liek :) alebo som sa rozptýlil nejakou činnosťou, aby som sa nevŕtal v tých strašných pocitoch. myslím, že toto bolo dôležité, to poznanie, že to vie zmiznúť, keď sa v tom nehrabem, a takto postupne, tým, že som naučil myseľ od toho odpútať, to zmizlo úplne.
čítal som si dozadu tvoj príspevok o tom, ako si nakupovala topánky, veľmi ma rozveselil - a vidíš, vynašla si sa, pomáhalo ti to. určite aj teraz nájdeš vlastné techniky, ako sa postupne zbaviť derealizácie a depresívnych pocitov. dá sa to, držím silno palce!

monza

marcelina, určite zavolám doktorke, uvidím čo mi povie. Strašne sa mi ťažko dýcha.Celý deň mi hučí v ušiach. Myslela som už aj na to, že mám alergiu na palinu, a teraz je to obdobie, už mesiac mám upchatý nos, neviem spať, len kýcham..., môžno tá alergia pôsobí aj na psychiku. No neviem.Ja sa už takto trápim rok.Marcelina dúfam, že Ti tie lieky dobre zaberú. Potom napíš. Ďakujem.

marcelina78

Monza asi to nie je ten pravy liek pre teba, 7 tyzdnov sa mi zda uz vela, radsej zavolaj lekarke a vsetko jej povedz, ak ta odbije, skus len tak zavolat inej, aby si si to overila....

monza

nedávno som písala, že beriem Coaxil 3x1 tabl. denne už 7. týždeň, ale cítim sa stále horšie. Čo myslíte mám ešte čakať, čo sa bude diať? Na kontrolu mám ísť až za 2 mesiace. Na začiatku liečby som sa mala lepšie, dokonca aj neurol som skoro vysadila.Ale teraz si musím dávať každý druhý deň 0,25 mg neurolu. Poraďte z vlastnej skúsenosti.

marcelina78

Barborka, ja sa s depresiou a uzkostami tam intenzivne trapim od polky juna, nemohla som zo dna na den span ani jest, tak mi dali Triticco 1/3 na noc, 3 tyzdne som otalala, skusala homeopatiu, liecitela, neprechadzalo, tak som 2 tyzdne uzivala to triticco a ziadna zmena, spala som max. 2 hodky. Bolo mi hrozne. Potom mi lekarka zmenila na Mirzaten 30 mg, v ted den som bola u novej liecitelky, odvtedy spim zo dna na den a v ten den som zacala uzivat ten Mirzaten mesiac ale len stvrtku z doporucenej celej pirulky, bala som sa toho. Po mesiaci som zacala citit opat nejaku nervozitu, nasadila som polku pirule radsej, lebo lekarka povedala, ze stvrtka je malo, ze to nema ziadny liecebny ucinok. Na treti den od uzitia mi zacalo byt totalne zle. Beriem tu polku dva tyzdne uz, bojim sa zvysovat, cakam, ci mi zaberie ta polovica ako ma.. Uz mi je z toho do placu, v januari mi konci materska a cele leto som v stave, zeby som si nevedela predstavit s takymito stavmi zvladat pracu,ked ledva zvladam domacnost a dcerku malu, kazdy den neisty, neviem ako mi bude, nemozem si robit ziadne plany do buducna, ani na nasledujuci den, je to hrozne, ved to vsetci poznate, kto si to zazil..

Barborka27

marcelina kolko beries lieky? ja ked som zacinala tak hlavne pri citalecu sa mi prve dva-tri tyzdne pohorsilo, bolo mi hrozne, len som plakala, nemala zmysel zit, hroza, fakt..vtedy som si musela vziat dovolenku a brat aj lieky napr. na spanie kym mi ten citalec zabral.. ale po tych troch tyzdnoch uz to bolo citelne lepsie, treba vydrzat, ale ak by ti to nezabralo do 6 tyzdnov tak podla mna treba zmenit davkovanie alebo lieky. toť moja skusenost

marcelina78

Ludkovia som v zaciatkoch liecby, ked konecne ustavaju neprijemne telesne pocity snad po liekoch/tlaky v hlave a na zvracanie, odpadnutie/ , tak stale pretrvava smutok, neschopnost sa tesit, akoby mi niekto vzal kus zivota. Aj dnes som bola po dlhom case medzi ludmi s kamosmi /som na materskej/ a ziadny zaujem, ziadna radost, pri ludoch som si to uvedomovala este viac a o to viac ma to trapilo, akoby som bola odpojena od sveta, prejde to vobec? Za aky cas ste pocitili po liekoch, ze vas nieco bavi, ze svet ma aj farby?

Barborka27

Ludia, vsetkym vam prajem dobry spanok min. 7-hodinovy. Prajem si ho aj ja, sice beriem lieky takze momentalne spim celkom dobre ale aj to len vtedy ked nemusim vstavat moc skoro..inak som si tiez presla nespavostou, panic.poruchami, depresiami a este stale nie som z toho von. Ja beriem Citalec 10mg denne a Trittico 1/3 vecer..a velmi mi to pomohlo aj pomaha, predtym som nespavala takmer vobec, 2-3h v noci, niekedy vobec a tak sa fungovat neda, chodit do prace a tak..to je clovek odrovnany a casom sa zrúti. S liekmi sa to da zvladat, ako tak fungovat aj ked aj tak su lepsie a horsie dni..ale bez liekov si to neviem predstavit, najma ked treba chodit do prace a fungovat normalne pocas dna. Chystam sa skusit nejake psychoterapie, a odporucam to kazdemu, lebo lieky nam pomozu ale nevyliecia najma ked to je uz dost dlhodoba choroba.

Lulu2011

Andrejka - viem o com hovoris, ja zle spim a to ani AD neberiem, ked som brala tak max. 3 hodiny ako pises, dvojite videnie, bolesti hlavy, roztrzitost, hypnogen je fajn, do 5 minut zarucene spis, len zase dlho tiez neudrzi, ale aspon zaspat sa snim da na par hodin

Bambulka661

neurol je navykovy pozor nan...a coaxil je jemne antidepresivum slabunke ale ked sa lieci clovek prvy krat dokaze zabrat