Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

krút.-jana

Ahojte všetci... čítam tu priebežne každý alebo každý druhý deň. Ja tiež neberiem lieky už pol roka a je to výborné beriem magnebeneb6 ale to sú vitáminy a ako som nastúpila pracovať aj ked len na 4 hod je to neuveritelne lepšie proste prejdem strach dáko zo dňa na deň prechádza ( nevravím že odišiel úplne a nebúši mi po ceste srdce na vypadnutie z hrude a netočí sa mi) ale je to parádny pociť že som prešla a zvládla to každý deň ked prídem sa pochválim pred zrkadlom ako som to zvládla a aké to bolo super tak ma to naučila psychologička, preto to želám aj vám bojujte a aspoň malý zázrak sa vždy dostaví!
Dnes som popri tom ešte stihla kontrólu aj u ušného a predstavte si ušná mi povedala že toho krútenia sa nikdy nezbavíte a viete čo, mňa to neprekvapilo ani nezarmútilo povedala som si sama pre seba čo by nie ja budem bojovať a dokážem to a nepokazila mi pekný deň!
Držte sa všetci a prajem vám krajšie a zdravšie dni.

zuzanama

Skusim to este raz. Je toho viac, co vam chcem povedat.
Ja som uz vyse troch rokov bez liekov, stale tomu nerozumiem, preco niekto touto pliagou musi trpiet aj 10 rokov. V posledych dnoch sa citim dost mizerne, ale nemienim sa vracat k liekom, ani neplacem, preco sa mi to muselo stat. Citim sa zle, to je fakt, ale najvyssi cas nieco proti tomu podniknut. Musim suhlasit s RNG, telu nieco chyba, tak to tam treba dodat, alebo skor, nieco nie je v poriadku, tak to treba napravit. Na zaciatok som sa opat vratila k citaniu knihy Ako sa zbavit stresu a depresie bez liekov David Servan-Schreiber. A pomohlo to uz po dvoch dnoch. Odporucam to hlavne pre usmev, mozno v tej knihe najde odpoved na svoje otazky, co tu polozila, usmev, najdes to v kapitolach o srdcovej koherencii. Odporucam tuto knihu tiez Rene, mozno tam najde nieco, co ju zaujme a nebude sa na mna hnevat, ze "zhadzujem" jej dynamicku terapiu :-) Este mi zostava zacat sa riadit aj kapitolami o pravidelnom telesnom pohybe a verim, ze na tieto tazsie dni, ktore teraz prezivam, budem spominat s usmevom, ako na svoje panicke ataky spred viac ako styroch rokov. :-)

ada 06

Ahojte,

dakujem velmi pekne za odpovede carmen 12 a nostradamus.
Skusim to teda len s tymi vitaminmi. Regres robi moja znama, tak som si myslela, ze by mi pomohla, ale tak radsej nepojdem nikam. Ja som len chcela zistit, kde to vsetko zacalo. Uz beriem lieky 4 roky, asi rok mi len skusali, ktore mi sadnu, ale nakoniec sme skoncili pri Ansilane a Seroxate. Ansilan som po roku a pol uplne vysadila, Seroxat som zacala postupne asi 9 mesiacov, naozaj po tych najmensich kuskoch, az som bola na 1/8 tabletky. Ale prisiel september, maly nastupil do skolky a uz som bola tam, kde pred 4 rokmi. Zacala som zase pocitovat tie uzkosti a neskutocny strach. Nasadili mi Rudotel a znovu pol tabletky Seroxatu. Jediny pokrok som urobila v tom, ze uz nechodim len ku neurologicke, ktora ma liecila 3 a pol roka, ale sama som zasla za psychiatrickou.

Dakuejm Vam velmi pekne este raz,

Ada.

RNG

Nedostatky vitaminu B-12 moze mat hocikto. Totoz z potravin sa prakticky cely znici(98 % znicia zaludocne kyseliny) a velka vacsina v tele je z crevneho tvorenia niektorymi probiotikami. Ked ich nemas v crevach tak ti zasob v peceni (okolo 15 mg) vytrva len asi 2 mesiace a potom sa to zacne prejavovat, ci uz zasklbami alebo anemiou.

helpM

Parkinson asi nie ja mam 24 D:D ale no mam pp a som celkovo napaty uplne cez noc nespim som spal v pohode pred 5 dnami a zrazu zasklby a je to take dost caste ,

helpM

Vies co je na tom najlepsie , ze ludom z pp dokazem pomoct ,, ale sam sebe nie som taky psycholog je to tazke clovek tlaci pred sebou balvan a caka kim nebude tak strmo ze na neho spadne

RNG

Zasklby mozu byt aj priznaky nedostatku vitaminu B-12.
Na skoro polovice pacientov predbezne diagnozovanych na Parkinsona sa nakoniec zisti, ze to je len nedostatok vitaminu B-12 a ziadny Parkinson.

carmen12

helpM, ja som mala strasne svalove zasklby z uzkostnej poruchy, najskor som si myslela, ze mam nejake vazne neurologicke ochorenie, az psychiater mi povedal, ze je to prejav uzkosti - zo svaloveho napatia. Ked som sa dostala z uzkosti, zasklby presli. Teraz ich mavam iba ked ma nieco velmi vytoci.