Ked je nador v hlave su niake priznaky?

KatkaLa

Ahojte, chcem sa s vami podelit so svojou skusenostou, urcite tym niekomu pomozem. Celych poslednych 5 mesisacov som zacala mavat priblizne dva razy do tyzdna silne BOLESTI HLAVY. Bolela ma cela hlava, hned po zobudeni. Bolesti trvali 10, 12 hodin v kuse. Za ten cas som vyskusala styri rozne tablety, ktore su na bolest hlavy urcene. Nepomohla ani jedna. Pijem vzdy cca 2 litre neperlivej nechladenej vody denne, moja strava je 90 % surove ovocie a zelenina, tabletky nepomohli, preto som vedela, ze to nie je v poriadku. V tieto dni som iba lezala, nemohla som sa hybat, bolo mi zakazdym na VRACANIE, TRPLI mi obe ruky, brnenie v tvari, TLAK v hlave, ODPADNUTIE. Pracujem v kancelarii a zazivala som trojhodinove zavraty, hoci pocas sedenia na stolicke. Chodenie bolo pre mna ako nocna mora. Kdekolvek som bola, prichadzali na mna zavraty, zakolisala sa zem, a ja som musela vyhladat najblizsiu lavicku, nech sa nezosypem . Pridalo sa PALENIE V HLAVE, pod pokozkou hlavy, vzadu na temene hlavy. Silnejsie palenie, na nevydrzanie, trvalo celych 21 dni, bez prestavky, odkedy som sa rano zobudila az kym som nezaspala. Zijem v Nemecku. Obvodny mi urobil vysetrenia (zrenicky a ich reakcia na svetlo, pevnost stisku oboch ruk, reflex kolien po poklepnuti kladivkom, tlak, prezrel krk a chrbat, centimeter po centimetre, ci nemam niekde zaseknuty nerv, plus mi zobral krv) Vysledky vsetky v norme, dokonca aj zelezo v krvi v poriadku. Nasledovala MAGNETICKA REZONANCIA HLAVY. Vsimla som si, ze nie len ja, ale aj ostatni sa tohto vysetrenia boja. Bala som sa tiez, celeho vysetrenia a hlavne vysledkov. Pred vysetrenim som cca styri hodiny nic nejedla, ak by mi chceli pichnut kontrasnu latku, pila som len vodu. Pred vysetrenim vyplnate dotaznik. Do miestnosti s MR som isla oblecena vo vlastnom obleceni z domu(bez kovov, ak mate kovy v tele-hladajte info na nete), tetovanie nemam, makeup som si vsak mohla nechat (ak by sa mi prehrievala pokozka na tvari, alebo by mi prislo nevolno, mala som dat znamenie – stlacit balonik, ktory som drzala pocas vysetrenia v ruke), dostala som sluchatka na usi s meditacnou hudbou, ktore vsak boli na nic, lebo pristroj je stokrat hlucnejsi : D , pocas skenovania hlavy sa nesmiete hybat. U mna vysetrenie trvalo 12 minut. Vysledok MR – nic sa nenaslo, ziadne poskodenie mozgu, vnutorne krvacania, zmeny na mozgu, iba zdravy mozog:D. S vysledkami som isla k Neurologicke. Ta mi urobila EEG VYSETRENIE MOZGU Vysetrenie skuma aktivitu mozgu a zistuje poskodenia mozgu. U mna bolo vsetko v Poriadku. Poslala ma domov s tym, ze som zdrava. CO MI VSAK POMOHLO? Pomohla som si sama. Desat dni som uzivala 600 g magnezia denne, pocuvala kazdy vecer 40 minut meditacnu hudbu a masirovala si svaly vzadu na krku a plecia. Nechcem tomu doteraz verit, ale toto mi naozaj pomohlo. To nekonecne palenie hlavy, zavraty a bolesti hlavy zmizli. Uz su mesiac aj par dni prec A co mi tieto zdravotne problemy sposobilo? Myslim, ze za to moze moj strach po zazitkoch, ktore su na denno-dennom poriadku tu u nas, v Nemecku. Dovod, preco som svoj pribeh rozpisala je ten, aby som pomohla zbavit sa strachu z tohto vysetrenia, lebo aj ked su symptomy niekedy na nevydrzanie, vysledky stoja za usmev. Tak sa drzte a nemysliste hned na najhorsie, lebo taki sme my, ludia:)

shady921

dobrý deň , nedávno som si bol zaplávať na plavárni a keď som sa ponoril cítil som bolesť hore nad nosom ako dáky tlak a čím hlbšie som bol tým bola bolesť silnejšia až nevydržateľná , teraz ma hlava bolieva aj keď niesom vo vode , a miesto odkial bolesť vystupuje je nad pravým okom na obočí bližšie dovnútra , neviete mi povedať čo to somnou je nikdy predtým ma takto hlava nebolela ( nieje to nevydržateľná bolesť ale cítim ju a nikdy ma nebolela hlava takto cielene . ďakujem za odpovede

Jessi_1111

Môže to mať rôzne príznaky. Myslím si, že najčastejšie sú veľmi časté bolesti hlavy, ktoré sa časom stupňujú, až sú neznesiteľné. Ak máš nejaké, čo i len najmenšie podozrenie, tak neváhaj, a choď k lekárovi, na pohotovosť a podobne.

llek

Dajanka, tu na fore pomoc nehladaj, nikto ti memoze povedat co tam ten dotycny ma. Mal by ist co najskor na vysetrenie, urobia sa zobrazovacie a vysetrenia, podla toho odber vzorky a az to ulaze o co ide.

mate59

dajanka,tu ti na tento problém nik fundovane neodpovie,ale netreba na nič čakať a ísť čo najkor k lekárovi.

dajanka36

DOBRY DEN.
CHCELA BY SOM SA VAS OPYTAT CO TO VSETKO ASI MOZE ZNAMENAT?
MOJ DLHOROCNY KAMARAT MAVA VKUSE STRASNE VELKE BOLESTI V HLAVE A TRVA TO UZ VIAC NEZ CELY MESIAC NA PRAVEJ STRANE HLAVE MU VYSLA HRCA ALEBO VIAC POVEDIAC OPUCH VO VELKOSTI 5-8cmx 4-8cm. VIDIET ZE SA VELMI BOJI,A OBAJA TUSIME CO TAM ASI MOZE BYT. ALE PREDSA BY SOM SI CHCELA VYPOCUT NAJPRV VAS NAZOR AZ TAK HO UPOZORNIT ZE NESMIE SVOJE ZDRAVIE ZANRDBAT! VOPRED VAM VELMI PEKNE DAKUJEM

citygirl

hlavinko286,

Nador v hlave nemusi byt vzdy rakovinovy. Ja som pred 10 rokmi podstupila operaciu hlavy, lebo CT-cko ukazalo, ze mam v mozgu nador v priemere 3,5 centimetra. CT-cko mi robili preto, lebo som zrazu mala silne bolesti hlavy, strpla mi ruka a nevedela som spocitat 2+2 (nezartujem). Mysleli si, ze je to rakovinovy nador. Ked mi otvorili hlavu, zistili, ze to bolo infefkcne lozisko (ako keby tam bol maly balonik naplneny hnisom). Po operacii som brala silne antibiotika asi 7 tyzdnov, aby sa ten zapal celkom znicil a brala som lieky proti zachvatom (asi 3 mesiace). Odvtedy mam pokoj. Uz je tomu 10 rokov. Lekar ma na kontrolu zavolal len 2 krat.
Ziadne bolenie hlavy odvtedy nemam.
Vysvetlili mi to tak, ze asi po nejakom poraneni mi bakteria pocestovala v krvnom obehu do mozgu a tam sa zacala rozmnozovat.

ejci 175

ahojte poprosim vas velmy pekne o radu ja zijem v uk chodym uz skoro rok po dochtoroch a nic bola som na ct a bolo ok ale stav sa mi shorsuje prvi krat pred rokom mi strpla cela strana tak som mala ct ok bola som na ekg ok a povedali mi ze je to migrena tak mi dali tablety ktore berem ale nezaberaju a teras 4 tyzne sa citym hrozne picha ma na spankoch strane strasne mam palenie v hlave na cele v spankoch a aj pri srdci bolia ma korienki vlasov a jednu stranu tvare mam spuchnutu a som dost podrazdena a dnes mi pri spanku narastla hrcka bola som u doktora vsetko ok moj manzel si misli ze zvelicujem boli ma telo ze nemiozem ani vstat a trpnu mi ruki neviete ni povedat ci bi zistila magnetica nieco dakujem velmy pekne

tomáš

To máte pravdu,že treba isť ihneď k doktorovi keď nás niečo boli alebo keď vieme že len tak to rýchlo nezmizne! Ale je jedna pravda že niekedy ani doktori nám nepomôžu a nám ani neveria! Môj príbeh, pred 7 rokmi ma zrazilo auto po nehode som mal 3 krát som bol na operácii s kľučnov kosťou a som mal slabý otraz mozgu po pol roku som mal všetko poriadku pred 1rokom som začal mať všelyaké problémi.Ma bolieva chrptica, krčna chrptica, začal som máť silne bolestive krče a bolesti hlavi predna časť a aj zadna časť hlavi bol som stim u mojho obvodného doktora a nigdi mi nespravil višetrenia a ani ma neposlal na višetrenia. chcel bi som sa spitať s čoho mám tie bolesti VOBRED ĎAKUJEM