oslabena imunita

Gima

Ako posilniť imunitu?

Možnosťou posilňovania imunity je otužovanie pomocou studenej sprchy. Teplotu treba znižovať postupne v priebehu týždňov a malo by sa začať od nôh postupne k hlave. Cievy sa v tele stiahnu, krv sa v tele rozprúdi a naštartuje sa metabolizmus. Sauna je zaujímavý prostriedok na zlepšenie imunity. Začať s ňou môžu už aj trojročné deti. Ale pozor! Človek musí byť zdravý a každé banálne ochorenie (nádcha, chrípka) musí byť dôkladne vyliečené!

Na prevenciu sa tiež užívajú rôzne vitamíny, minerály a doplnky na posilnenie imunity pre deti aj dospelých.

Bakteriálne lyzáty obsahujú neškodné časti baktérií, ktoré patria medzi najčastejšieho pôvodcu daného ochorenia. Nevyvolávajú chorobu, imunitný systém prinútia k tvorbe protilátok.

Hliva ustricová obsahuje betaglukány. Sú to polysacharidy, získané z húb a rastlín. Aktivujú vrodenú imunitu, normalizujú ju a zlepšujú obranyschopnosť. Z hlivy sa tiež izoluje imunoglukán, ktorý má overené imunomodulačné účinky.

Cesnak siaty má antibakteriálne a expektoračné účinky. Imunomodulačný účinok sa pripisuje určitým zložkám obsiahnutých v cesnaku.

Echinacea obsahuje tiež polysacharidy, ktoré stimulujú vrodenú imunitu aktiváciou a zvýšenou tvorbou bielych krviniek.

Probiotiká sú zdrojom probiotických kultúr, ktoré osídľujú hrubé črevo a stimulujú aktivitu imunitného systému. Už dojčené deti majú zloženie črevnej mikroflóry prevažne z laktobacilov a bifidobaktérií. Vhodné najmä pri opakovanej antibiotickej liečbe a po liečbe antibiotikami na úpravu črevnej mikroflóry.

Nukleotidy, aminokyseliny a peptidy získané z hovädzej krvi. Pôsobia už v dutine ústnej preventívne proti kvapôčkovým ochoreniam.

patulik99

Mne na imunitu velmi pomohol profizym z -odkaz odstránený- . Ja som nikdy nebývala moc chora az vo vyssom veku som zacinala byt pomaly pol roka vkuse s nadchou a kaslom. Alergia to nebola a lekarka mi povedala aby som zacinala uzivat nieco na imunitu. Mi predpisovala kadejakejo somariny po ktoych som sa citila len malatne tak som si poveedala ze ci ich uz ani nebudem chodit vyberat. Odkedy ho uzivam uz som rok nebola chora a aj ine veci co ma trapili po zdravotnej stranke su fuc :-)) Drzim palce!

Anett

Ahoj, mávala som problému s imunitou dlho rokov, každu zimu som mala angíny a zapal priedušiek. Začala som užívat prírodne doplnky vyzivy a tejto zime ma všetky choroby obysli. Ozvyte sa na môj e.mail ana.p@centrum.sk uvedte imunita a poslem Vam informacie o vyrobkoch. Som presvedcena, ze Vam pomôžu zbavit sa zdravotních problemov zapricinenych oslabenou imunitou.

RNG

Imunita na co:bakterialna, viralna, na kvasne kultury...
A to je len hrube delenie. Niekto moze mat vybornu imunitu na safylokoky ale mizernu na streptokoky.
Vseobecne proti sezonnym ochoreniam odporucam zakladne doplnky:
selen zinok, vitamin C a E a probiotika.Ked to nestaci, treba adresovay imunitu-obranu na jednotlive patogeny, najlepsie sirokospektralnymi doplnkami, aby ich zachytili co najviac.