Da sa vyliecit epilepsia podla vas?

alisses

Astma sa da vyliecit, je to pravda, som toho zivy dokaz. A verim, ze aj epilepsia. Vsetko sa da liecit a aj vyliecit. Len treba ist na to spravne a nevzdavat sa. Vela stastia. :-)))

gasdlkj

moja babka ma epilepsiu od 12 rokov,do 50-tky ju mavala dost casto,velakrat sa jej stavalo ze jej zapadol jazyk,a raz dokonca skoncila na ARE...vsetky zachvaty ktore mala ona spajala s nekorektnym pristupom jej manzela... teraz uz zachvaty nema viac nez 3roky a tvrdi,ze je to preto, lebo spravanie jej manzela sa zmenilo k lepsiemu ... ona tvrdi,ze epilepsia sa vyliecit da,avsak okrem liekov je potrebny aj cit a neha zo strany pribuznych ...

lˇuba

Dá.Ale nikedy môže prísť k recidíve.Za vyliečenú sa považuje keď pacient po vysadení liekov v priebehu 5 rokov nemal žiaden záchvat.

peťka2

epi sa považuje za vyliečenú ak sa nevyskytnú záchvaty určitú dobu po vysadení trvalej liečby - neviem či je to takto: vysadenie liekov po 3 rokoch ich užívania bez záchvatu a bezzáchvatové obdobie 5 rokov po vysadení liekov alebo naopak.

majka_s

moj nazor je taky, ze epilepsia sa vyliecit neda. tak ako aj astma sa neda vyliecit (mam ju ja)... niektori tvrdili, ze sa da, ale nie je to pravda. a to iste si myslim aj o epilepsii. pravidelne branie liekov a pravidelne kontroly u odborneho lekara mozu potlacit priznaky alebo zabranovat zachvatom...