Otázky na RNG

mizantka

Dakujem :)

podarilo sa mi najst 1000IU, tak si budem davat 2 tabletky denne.
Hadam sa mi to zlepsi a pokozka casom naspat zhedne :(

Terry90

RNG, ja uz roky nosim mobil cely den vo vrecku na nohaviciach, preto predpokladam, ze som si tym dost pokazil kvalitu a mnozstvo spermii. Vies mi poradit, co je najlepsie na obnovu ich kvality a poctu? Dakujem.

Terry90

Mizantka, vitamin D-3 je pravy vitamin D, co sa nam tvori aj pri slnecnom ziareni. RNG odporuca 2000 - 5000 IU denne (hlavne v zime), ale na Slovensku kupis max. asi 800 IU kapsule.

mizantka

Dakujem moc pekne za radu. O vitamine D-3 som este nepocula a uz vobec nie o tom, ze sa da kupit v kapsuliach. Idem si hned nejake Pozriet na nete.
Mne kozna povedala, ze mam jest betakaroten, vela mrkvy kazdy den a vseobecne si posilovat imunitu a chodit na slnko.

Len dufam, ze mi to svetlo v konecnom dosledku pomoze.
Vdaka RNG

RNG

Lekari vlastne nevedia, co je za tymito chybami pigmentacie a nazvy su len podla vzhladu tych pigmentacnyc chyb, nie podla ich pricin.
Fototerapie pomoze vytvarat vitamin D-3 a ten zvysuje okrem ineho aj imunitu, tak asi pre to je to pre niektorych ucinne.
Ale D-3 sa da dodat aj v kapsuliach a to aj v znacne vyssich davkach, ako si niektori ludia vedia v tele vytvorit.
Osobne odporucam doplny pre kazdeho:
zinok, selen jod vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a obcas nasadit kvalitne probiotika, cistit si cievy lecitinom a podla potreby, individualnej, pouzivat aj ine doplnky.

mizantka

vdaka za odpoved.
vitiligo a hypopigmentacia nie su dve rozdielne veci?
vitiligo sa vraj liecit neda,ale hypopigmentaciu, resp tie male bodky som vyliecila.

zaujima ma, preco sa mi to znova vratilo a ci sa to da znova vyliecit :(

RNG

Mizantka, vitiligo je pravdepodobne sposobene aj virusami, takze ti radim zvysovat najma viralnu imunitu, odmorovat sa a posilnit celkove obranyschopnost tela.

RNG

Detske mikroby su presne take iste, ako dospele, tj na ich potlacenie musis pouzivat pre deti to iste, podla moznosti.
Kvapockove infekcie su stale vo vzduchu okolo nas, takze ich znova a znova dostavame. Ja ich dostavam pravidelne od mojich vnucat, co to maju zo skoly od druhych deti. Ale dostat to mozes od partnera, v masovej doprave, v obchodoch a podobne. Takze sa musis casto branit a este lepsie posilnit telo, aby si to ani nedostala podla moznosti zakazdym
Teda zvysit imunity, kde najvacsiu rolu hraju nase probiotika, ktore vyrobia az 70% vsetkych obrannych latok, s ktorymi nase telo disponuje a potlaca infekcie.

mizantka

ahoj RNG,

vies mi prosim poradit ohladom hypopigmentacie?
na tele som si nasla biele bodky. su v dekolte, na ramenach, na predkoleni..
uz som to raz mala a musela som sa liecit fototerapiou. bohuzial sa mi to opat znova vratilo.

je to predzvest zacinajuceho vitila? :(

dakujem za odpoved

catenr

Dakujem, uz som hned aj vyskusala. Musim povedat, ze to bolo celkom prijemne. Vobec nic nestipalo a citila som prijemnu kokosovu vonu. A to ja kvapky do nosa nemusim. Zoparkrat som potom kychla, cize domnievam sa, ze som kvapla dobre.

Takto pripraveny roztok s takym pomerom mozem podat aj detom 3r. a 1r.?