Otázky na RNG

krtek

Ahoj RNG. Po dlhsej dobe patrania ako sa vysporiadat s problemom mojho akne som prisiel pravdepodobne na pricinu. Je to asi koli vyssiej hladine hormonu DHT vdaka comu sa mi tvori vyssie mnozstvo SEBUM. Neviem ako sa to presne pise, ide o mastnu pokozku. Viem ze existuju prirodne prvky ktore pomahaju znizovat hladinu DHT no vacsinou sa to pouziva u ludi s problemom vypadavanim vlasov. Pravdepodobne by to pomohlo aj mojmu problemu, avsak ide o to ze mam len 21 rokov a este som vo faze ked mi zarasta tvar. Myslis ze ak znizim hladinu DHT obmedzi mi to aj zarastanie na tvari? Pravdepodobne ano a tymto by som sa chcel spytat ci existuju nejake sposoby ako znizit tvorbu mazu bez toho aby som znizil hladinu DHT. Napriklad vitamin B5(kyselina pantotenova) alebo vitamin A(retinol). Budem ti velmi vdacni za skoru odpoved. Momentalne som zacal pouzivat krem sanyzon(ozonovy krem) no su to zatial len 3 dni.

RNG

Nick 44, na zvysenie viralnej imunity treba brat viacero doplnkov, kazdy naviac zvysi imunitu o trochu viac. najsilnejsie, co poznam, su chaga, betulinicka kyselina/betulin a chaparal.Tieto su ucinkami porovnatelne s antiviralnymi liekmi.Ale bez skodlivych postrannych ucinkov chemickych liekov.

Nick44

Ďakujem za pomoc. Mam už len poslednú otázku. Pri zvyšovaní viralnej imunity uvadzaš aj selén a zinok, dokážu tieto dva obyčajné stopové prvky značne zvyšiť viralnu imunitu?

RNG

Vsetky mineraly su dolezite a predavaju specialne napoje, plne mineralov prave pre sportovcov a deti, ktore vracaju.
Vracanie je prirodzena obrana tela, ktore sa snazi vyhodit nakazeny obsah zaludka. Takze zastavit ho mozes len tak, ze tie mikroby znicis. Pomaha na to najma koloidna strieborna voda, ktora je silne antiviralna, tiez zinok, najma jeho forma zinc carnosine, pozri na vyrobok PepZin GI.

drobnytrupik

Ďakujem za odpoveď, ale ešte sa chcem spýtať na to vracanie, lebo to mi nešlo nijak zastaviť, ani dávkovaním čaju po lyžičkách, ani liekmi. prakticky sa dehydrovala, hnačku by sme zastavili ale vracanie nie. A ako dopĺňať ten draslík, okrem banánov? je ten draslík tak dôležitý?

RNG

Ako sa branit proti virusom najdes cez Google.sk pod rng, herpes. Tam je uvedenych plno antiviralnych , od najslabsichj po najsilnejsie.
Ja mam doma vzdy po ruke selen, zinok vitamin C E D-3, colostrum a v pripade silneho viralneho utoku aj chagu a chaparal.Virusov je hromada, niektore su velmi nebezpecne a lekari ich casto nevedia poriadne liecit. Takze je potrebne si zvysovat viralnu imunitu, vseobecne a v pripade, ze clovek chyti niektory z tych nebezpecnych treba nasadit okamzite silne antiviralne doplnky, casto tam hodiny rozhoduju, nakolko sa telo nepotlacenymi virusami poskodi.A problem je, ze kedze antiviralne lieky su obzvlast skodlive, lekari ich casto nepredpisu a zaujmu vyckavaci pristup lebo telo samotne to obvykle vybojuje samo.
Zialbohu nie vzdy....
Naviac aj ked to telo vybojuje, poskodenie/nasledky mozu byt prilis zle, ovela horsie, ako ked sa clovek brani aspon doplnkami, najma tymi, co su velmi ucinne na virusy.
Inac ucinnost niektorych z nich je porovnatelna s liekmi, ale bez skodlivych postrannych ucinkov liekov.

drobnytrupik

Dobrý večer RNG, prosím o radu a poučenie, dnes som sa vrátila po týždni z nemocnice - vysvetlím nižšie.
Minulý týždeň v pondelok začala dcérka v škôlke zvracať a od príchodu domov vracala nepretržite do pol 3 rána, nechcela jesť, piť a aj to málo čo zjedla a vypila vyvracala a vyhnačkovala. v utorok sa to všetko opakovalo, mala vysoké horúčky 39,5 stupňov, prespala skoro celý deň,a v stredu doobedu začala padať z nôh,vpadovali jej očká ( videla som v nej môjho už mŕtveho otca) a už keď jej svojvoľne unikla riedka stolica a moč, tak som už nečakala a išli sme do nemocnice. Počas tých 2,5 dňa ( kedy som sa snažila jej svojpomocne pomôcť) som jej nasadila smectu od hnačky, rehydratačný roztok na doplnenie minerálov, kvapky zo šupky orecha na vyčistenie čriev, a ako už 3 roky - som jej dodávala probiotiká, cordyceps, citricidal a solmucol. Ale nič nezaberalo, všetko z nej išlo preč. V nemocnici jej zistili rotavírusy a trvalo 4 dni kým dostali infúziami a dopĺňaním dráslika jej krvné hodnoty do normálu.Celý čas som rozmýšľala,kde som urobila chybu, že hoci už 3 roky nebrala antibiotiká vďaka cordycepsu, citricidalu, solmucolu a probiotikám - myslím že mala dosť dobrú imunitu, dokázala chyťiť rotavŕusy a tie ju tak zničili. Preto sa Vás chcem spýtať, či tie rotavírusy sú také svinstvo, alebo nič na nich nezaberá? a ešte čím sa dá dopĺňať draslík? je tak dôležitý, že kvôli jeho nízkej hodnote v krvi nás tam držali tak dlho? robili jej aj vyšetrenie ABR - ale neviem čo to je. robili opakovane či má hodnoty v norme.
Možno som rozpísala dlho, a možno po funuse, ale chcela by som vedieť pre možnú potrebu v budúcnosti, ako zabrániť rapídnemu vracaniu,( rehydratačný roztok nezaberal, kynedril vyvracala, ascorutin tiež a o inom lieku proti vracaniu neviem.) Prosím o info aby som vedela nabudúce. Ďakujem, ste jediný radca v prírodnej medicíne, ktorému dôverujem.Vopred ďakujem za Váš čas.