Otázky na RNG

RNG

Na zvysenie tlaku je plno veci, ale vacsina z nich zaroven zvysuje metabolizmus.
Spomeniem aspon niektore:
Kava, zeleny caj, gotu kola, citrus auracium, dnes zakazana efedra(ma huang), alkohol, nikotin....
......
Samozrejme ti neodporucim cigarety a chlast!
.....
Ale napr lyzica kokosoveho oleja a 350 az 700 mg extraktu zo zeleneho caju by ti mohlo pomoct.
Naviac to dava energiu, antioxidanty a (proti starnutiu)

energyy

na ten moj nizky tlak si mi odporucil brat extra jod. Ale ja ho beriem presne podla tvojich rad - 10 kvapiek jodu za tyzden. Cim este mozem zvysit tlak?
Dakujem.

RNG

Gumajz, zaha pali v pazeraku, nie v zaludku. Zaludok je ochraneny proti kyselinam.
Ak sa ti vyluci vela kyselin naraz a uzaver medzi pazerakom a zaludkom sa neuzavrie poriadne(plyny z kvasenia ho otvoria)dostanes palu.
Ale u zdraveho jednotlivca sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom uzatvara na signal kyslosti zo zaludka.A zostane otvoreny pri nedostatku kyselin. Zialbohu su tam aj ine problemy pri nedostatku kyselin:
poskodene travenie a absorbcia, poskodena crevna flora(nestravene zvysky zivia skodlive bakterie), strata imunity, lebo zaludocna kyselinova bariera zadrzuje a znici vacsinu bakterii,
Pre nedostatocne natravenie a z toho vyplyvajucu nedostatocnu absorbciu poruchy regeneracie(podvyziva na urcite latky) a tym aj imunity.
Takze nejedna sa o riesenie nafukovania ale seriozny zdravotny problem siahajuci na cely chod organizmu.
Odporucam riesit !

RNG

lizanka, co je napisane na obale diktuje vyrobca a dovoluje v USA vladna organizacia FDA.
To sa nemusi vobec zhodovat s klinicky ucinnymi davkami.

RNG

Ked ti telo vyraba (parietalne alebo oxynticke bunky v zaludocnych stenach)malo kyselin, to je stav, ktory sa tak rychlo nezmeni. Moze to byt zdedene, moze to byt z poskodenia bakteriami a virusami a regeneracia trva roky.
Dovtedy ked si nebudes doplnat kyseliny, budes mat zle travenie a budes trpet vnutornou podvyzivou na urcite latky, hlavne bielkovinneho typu a mineraly, lebo za rozklad tychto su zodpovedne hlavne zaludocne kyseliny

gumajz

RNG ty tvrdíš že ked páli záha tak to je nedostatok kyselín v žalúdku. ale ja ked zjem niečo také ako napr. rajčinovú polievku,alebo držkovú tak ma páli záha.ja už tomu nerozumiem. fakt ked zjem niečo kyselinotvorné tak ma vždy pali zaha. či je to maso alebo ja už neviem čo, už sa mi zdá že zo všetkého jedla.

lizanka

dobry vecer RNG, beriem 2,5 mesiaca zinok a yam, donedavna neboli takmer ziadne vysledky, ale pred 4 dnami som zvysila davku 2 kapsul yamu na 3 a akne zacalo miznut(vsetko som zvazila a nesposobilo to nic ine), na obale vsak pise, ze takto to smiem uzivat len 7 dni-ako to je?

elessar

vdaka RNG. ja mam casto po jedle nafuknute brucho, pocit tazoby v zaludku a podobne a chcem sa opytat, ci nedostatok zaludocnej kyseliny je konkretna diagnoza a da sa to "liecit", alebo nie. ak mam tieto problemy castejsie, upravi sa to uzivanim betainu hcl, alebo ho budem musiet odteraz uzivat s jedlom stale?

RNG

Helikobaktera ma podla US dat 20 % deti a az 50 % ludi nad 50 rokov.
Betain HCl je zdroj betainu a zaludocnej kyseliny.
Pokial nemas vred na zaludku, kde niektori lekari odporucaju pre zrychlenie hojenia neutralizaciu zaludocnych kyselin(ja mam na to zmiesany nazor) nevidim dovod, preco by bakterie zabijajuce kyseliny mali podporovat bakteriu Helicobacter p.

RNG

Luse, masivne davky su 30 gramov denne a to musi byt neutralny vitamin C a neodporucam to dlhsie, nez 2-4 dni(v pripade chripok).