Otázky na RNG

959

Vieš čo, RNG, ale ja zvyknem robiťtak, že psylium beriem rano nalačno jednu malu lyžičku a zapijem rýchlo pohárom vody a probiot. beriem zase ako si odporučil večer pred spaním s jablkom. Tak ako to mam zosuladiť?
A približne ako dlho by som to psylium mala brať?

RNG

959,ber probiotika aj so psyliom, hoci znacna cast z nich bude vymetena, predsa je to lepsie, ako nic. A oni sa aj tak rozmnozuju znacne.
Ak chces lepsiu ucinnost, najprv zober psylium a o dve hodiny neskor probiotika s jablkom.

RNG

majo, zavidim ti!.
S rastlinnymi olejmi je ten problem, ze okrem panenskeho su vsetky vytazovane chemicky(toluen, vysoke teploty, kyseliny a luhy, rafinacie a niekedy aj hydrogenizacia). Nuz a taketo uz davno nie rastlinne oleje su nam pre telo neprirodzene, nevieme ich spravne stravit, spalit ulozit a cast sa snazi telo dostova vyhodit(trans fats) hoci aj cez kozu.

959

Ahoj RNG, povedz mi, prosím ťa, keď uživam psylium, tak mam zaroveň užívať aj probiotika, alebo probiotika brať iba po ukončení prečistenia čriev psyliom?

majo2906

Škoda tej masti, včera som sa prežral, zjedol som až 150 g:}...ale zvláštne na tom je že som nebol unavený ako napr. po konzumácii rastlinných tukov, ked zjem okolo 30 g rastl. tukov tak vždy som unavený a mám mastnú pleť z toho, jediné zo semien a orechov dobre tolerujem čierny sezam.
Čas kým vám schvália nové veci môže trvať aj povedzme pol roka?

RNG

evcca, po patdesiatke zhruba je mlieko malo stravitelne a alebo beries enzymi na jeho stravenie(laktaza a ine) alebo riskujes zamorenie organizmu.
Ja pijem len enzymaticky zmenene mlieko(kysle, jogurty, syry) a aj to opatrne a pouzivam enzymi pravidelne

RNG

Elessar, D-manoza je D-manoza, nech je z akejkolvek firmy.
Klinicky ucinne davkovanie je 2gramy kazde 3 hodiny, bezohladu na to, co pise vyrobca.

RNG

colonix je dost drahy prostriedok, odmoruje len creva, cim sice aj ciastocne cele telo, ale len ciastocne.
Enzymi odmoruju cele telo.
Osobne davam prednost pektinom, larixu a dnes dobre znamemu psilliu.

RNG

majo, aminokyseliny okrem L-lysinu som este neposlal. Cakam, az mi schvalia aspon nieco na predaj nove. Inac to nema zmysel cele.
Husacia mast (mnam) zialbohu nenahradi kokosovy olej, je totiz zlozena z mastnych kyselin s dlhym retazcom(c18), ktore telo nevie pouzit priamo na vyrobu energie, ale len na teplo.
Kokosovy olej ma mastne kyseliny so stredne dlkym retazcom, ktore sa absorbuju aj bez potreby zlce a b7unky ich vedia pouzit aj na vyrobu mechanickej energie priamo. Preto to moze byt nahrada cukru, kdezto ine bezne rastlinne oleje a zivocisne masti nie.