Otázky na RNG

RNG

Mariaa, vapnik sa zabudovava do tela len spolu s imymi mineralmi a vitaminmi, pripadne aj nukleotickymi kyselinami.
Absorbcia vapnika tiez zavisi od mnozstva kyselin v zaludku(pocit paly a naduvania v zaludku signalizuje nedostatok kyselin a pomoze brat Betain HCl, Pepsin HCL alebo ine zdroje HCl), od roznych enzymov, ako pepsin, rozne proteolyticke a celulazy.
Pri doplnkoch treba prihliadat na absorbcnu schopnost tela. Roznym ludom zaberaju rozne formy.
Najlepsie sa absorbuju vyvazene zmesi mineralov vo forme citratov, maleatov, glucinatov a inych proteinovych chelatoch, tie odporucam hlavne pre starsich, kde potreba doplnkov je casto vacsia pre znizenu absorbciu.
Tiez niektori ludia nevedia dobre rozpustit pilolky a pre to pre nich su lepsie zelatinove kapsule s prachovym obsahom.
Takze mam aj pilulky(vyroba je lacnejsia) aj kapsule ako napr Bone Essentials a ine podobne.

RNG

Oli, to je pravdepodobne nejaky nervovy "tik".
Na tie niekedy pomozu vitaminy B hlavne B-12(sublingual) alebo Stress-B. Mozno aj zmes na oci, Occuplex alebo nieco podobne.
Nedostatok urcitych karotenoidov(cryptoxantin, lutein) totiz vyvolava silnu svetlocitlivost, ktora tiez prispieva k drazdeniu oci a zmurkaniu.
Docasne sa to odstranuje zltymi a aniti UV okuliarami, ale silny prisun karotenoidov postupne vybuduje v sosovke potrebnu koncentraciu na tienenie a ochranu sietnice.

[zruseny12]

Prajem pekny den,RNG ja by som sa chcela spytat,ked mam odvapnene a odvapnuju sa mi kosti,co je na pricine?travenie sa mi napravilo,podla lekara oblicky mam v poriadku/ale mne opucha pod ocami,rano ked vstanem mam opuch/aj hormony su ok....tak kde moze byt este pricina...a da sa to nejak napravit...beriem doplnky a snazim sa jest aby cim najviac som do seba dostala vapnika...a aj tak to nestaci...este je nieco o com ja neviem?dakujem za odpoved...

RNG

Martin, chronicky zapalene mandle mozy byt od bakterii, plesni a virusov. Na bakterie a plesne su oreganovy olej a GSE, pripadne koloidna strieborna voda(spray mnohokrat denne)
Na viralne treba zvysit viralnu imunitu.Menujem znova, poradie je od slabsich ku silnejsim.
Zinok, selen, probiotika,aloe,l-cystein,echinacea, baza, astragalus, (GSE a oreganovy olej na niektore virusy),chaga, betulin a chaparal.
Na virusy pomahaju ja masivne davky vitaminu C(1 gram za hodinu neutralneho C) ale to nie je aplikovatelne a prakticke na dlhodobe branie. Ani echinacea sa nesmie brat dlhsie, ako 3 tyzdne v kuse.
Astragalus ale mozno brat dlhodobo, napriklad a je to zaroven aj silny adaptogen.

RNG

Lukososoos, na tichomorskych ostrovoch pouzivaju kokosovy olej ako prakticky jediny olej na plet a vlasy.
(okrem kukui)
Kedze plet je polopriepustna,
moja zasada je pouzivat len jedle zlozky do kremov a olejov na plet. Inac nam kozmetika zlozena s nejedlych a skodlivych zloziek tieto donesie do tela.

oli

pre RNG
mohla by som poprosiť o radu ohľadom očí? Už rok mám nepríjemné sťahy svalov okolo očí,hlavne keď ich zatvorím. Vonku zase na slnku musím stále žmurkat,vadí mi svetlo ale najviac tie svalové sťahy, je to veľmi únavné a nepríjemne. ďakujem.

Martin_242

RNG:
Prosím Ťa, čo okrem antibiotík môže pomôcť na chronicky zapálené mandle?
Okrem operácie, samozrejme.
Ďakujem!

andie

tiez by som posluchla rng, pretoze gse pomohlo uz aj mne..:) ale na tu reumatologiu by som zasla. aslo je dost specificky test a poststreptokokove infekcie su nebezpecne..hlavne to, ze mozu kdekolvek v tele skrizene reagovat a velmi radi poskodzuju najma srdce.

RNG

sasena, vysoke ASLO je reakcia tela na streptokoky v tele. Ked ho penclen neznizil, znamena, ze na ten typ streptokoku nepracuje.
Alebo to ASLO je reakcia na nieco ine, nez streptokok, niekedy falosne pozitiva su vyvolane poruchami pecene, tuberkolozou a pravdepodobne aj vselicim inym.
V tom pripade je dobre skusit miesto titru na AntiStreptpOysin O napriklat titru Anti-DnaseB.
............
Alebo vyskusat pouzivat 2x30 kvapiek GSE a vyhubit to nieco v tele, co sposobuje to ASLO?