Otázky na RNG

RNG

liolka, temy na candidu albicans a ine kvasinkove a plesnove infekcie tu uz boli viacere.
Moje rady boli
nizko sacharidova dieta(pod 50 gramov)
Kokosovy olej-niekolko kyzic na nahradu sacharidov a zaroven protiplesnovy a proti candide
Oreganovy olej 3x2 kapsule
Pripadne roztok GSE, 60 kvapiek do pol litra vody vypit pocas dna postupne. No a samozrejme na vecer pred spankom zobrat slusnu davku probiotik s jablkom, aby sa cez noc rozmnozili a vytlacili candidu.
A hodne vlaknin, nech je candida vymetena z criev
Ako som casto poznamenal, vyse 80% candidy je v crevach a ked ju tam vybijes, telo si obvykle poradi s candidou inde, hlavne ked sa ti v crevach vytvori dost protilatok posobenim probiotik.

RNG

nikus, zapaly nie su vec hormonov ale mikrobov. Ak mas zapaly, treba si telo cistit od materialov a toxinov sposobujucich zapaly(enzymi, jod, absorbenty) a samozrejme treba adresovat aj zdroj tych toxinov-mikroorganizmy alebo parazity sirokospektralnymi antimikrobialnymi latkami alebo ked zistis, ktore to su tak specifickymi doplnkami v klinicky ucinnych davkach.
Niekedy je zamorenie sposobene nedostatocnou enzymatickou cinnostou a zamorenie je z potravinovych clankov. Aj to treba adresovat alebo enzymami na nahradu chybajucich alebo aspon vyhybaniu sa potravinam sposobujucim zamorenie.

RNG

navy, menej agresivne branie DMSA je menej zatazujuce na telo, ale trva dlhsie.
Zamorenie ortute v tele sa znizuje DMSA bez ohladu na to, ci mas plomby alebo nie. V pripade plomb ale mas dalej postupne zamorovanie, takze chelaciu treba opakovat po case.

lilka589

ahoj RNG.chcem sa ta opytat,mavam casto kvasinky ale predtym ako mi prepuknu v posve,tak asi dva dni pred pocitujem svrbenie v zadku.viem ze ich je asi vela v crevach a preto by som sa chcela opytat akymi sposobmi by som si najlepsie vycistila cely organizmus.dakujem

nikus

Ahoj RNG, mam mozno podobny problem ako gabiana, s tym ze ja jedno dieta mam, ale aj ktomu som sa prepracovala tazko az po laparoskopickom zasahu, kedy mi boli odstranene pozapalove zrasty a prefuknute vajcovody.momentalne sa mi znova robi a vajecniku cysta mam znova spat stare bolesti v tejto oblasti a tak sa chcem spytat,co by som mala uzivat, aby som sa pripadne vedela vyhnut dalsim zapalom, ktore mi sposobuju sarapatu. Su to vyssie spominane Yam...alebo existuje este nieco. Podotykam- skusenosti s tymito pripravkami zatial nemam.Vdaka.

Navy

Ahoj RNG. So z toho somár. Moja poradkyňa mi hovorí, že mám užívať DMSA 250mg raz za týždeň, Návod na DMSA hovorí, že 400mg každý druhý deň, inde som sa dočítal, že to nemá zmysel brať, pokiaľ nemám vybratý amalgám z úst, tak ja teraz fakt neviem, ako sa k tomu postaviť. Čo by si mi navrhol Ty?

RNG

gabiana, ber nadalej yam, pripadne aj Dong Quai(angelica sinensis)
Ci ti to pomoze otehotniet, to neviem, lebo neviem podstatu tvojho problemu, ale prispeje ti to k naprave hormonalnych hladin, ktore su najcastejsie pricinou.

RNG

Janka, to moze byt viacero veci.
Ak je to nizko cukor, malo by sa to napravit za 10 minut po vypiti niecoho s cukrom(ovocna stava napr)
Vtedy by som jedol viackrat denne a hlavne komplexne sacharidy=celozrnne.
Ale moze to byt napr hormonalne(vtedy ber yam) alebo tetania tj potrebujes mineraly a mnoho inych moznych pricin.

gabiana

RNG dnes som bola u gynekologa a úplne ma odpísal-problém je v tom,že nemožem otehotnieť,prosím poraďte mi niečo z doplnkov ,brala som damianu,Yam,pupalku.Ďakujem.

janka

rng,prosim ta,vedel by si mi poradit s tymto? uz vyse tyzdna sa mi niekolko krat pocas dna toci v hlave,roztrasu sa mi ruku, mierne sa mi zvysi tep a dnes som mala aj pocit na zvracanie. Celkovo som zdrava, nemam problem s chrbticou...zneprijemnuje mi to priebeh dni,budem rada, ak mi poradis. Janka