Vegetarianstvo - Ano, Nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo - Ano, Nie?
Vegetarian

Ahojte, som vegetarianom uz cez 10 rokov. Dostal som sa k tomu v podstate cez rodicov, kedze nic ine sa doma nevarilo a tak mi to uz nejak prischlo.
Teraz skor rozmyslam nad tym, ci je vegetarianstvo naozaj tak zdrave ako niektori tvrdia. Rozmyslam nad tym preto, lebo v poslednej dobe mam mierne kozne problemy na ramenach a neviem ci to nema nejaku suvislost s tym, ze mi nieco chyba.
Aky je vas nazor?

tish

kazdy extrem skodi. vegetarianstvo je podla mna extrem. je pravda ze aj rastlinne potraviny obsahuju vsetky esencialne latky ale otazka je ako ich organizmus dokaze vyuzit...

opak

To misak: v Indii je to tak zo socialnych dovodov

To lusia: a co takto ryby? To Ti nic nehovori vsak? :(((

VEGETARIANSTVO U NAS JE DOSLOVA KULTURNA POZA!!! Ako vyszrea u nas vegetarian? VEK DO 40, MESTSKY CLOVEK, OBYCAJNE ZENA, NAJCASTEJSIE VZDELNIE VYSOKOSKOLSKE!!! Vynimky potvrdzuju toto zelezne pravidlo. Teda je to poza, stylizacia intelektualov/ok. Muhehehe!

lusi

Lusia, mojko, ja mam za sebou tiez slusne studium a prave o tom tvojom vegetarianstve riesim pracu, ked teda ovladas biologiu, skusme to s anatomiou...aky GIT ma clovek a aky prezuvavce???Ja myslim, ze ten nas je prisposobeny jak rastlinnej, tak zivocisnej strave a je to len o tom ako sa kto rozhodne a ako to bude dodrziavat, mam kamosku vegetarianku, pozname sa dlhe roky a pamatam si ete kedy presla na vegetarianstvo, obcas jej to nejake problemy narobilo, ale nakoniec neboli az take hrozne, ak si odmyslim ze jej BMI je cca 18, co je ako urcite vies podvyziva, ale to je len a len o vlastnom stravovani, takysto si pamatam, ako po par pivach nemala problem popasovat sa so zivanskou a tak a teraz je tehotna a chodi vyjedat hydinove hamburgre...vsetko je podla mna otazka volby a ked svoje "tela" budes dostatocne pocuvat, tak sa budes stravovat zdravo, bo zdravo urcite nie je len striktne vegetariansky

vrr

vegetariani co mate blby pocit s toho ze vam chyba B12, odporucam vypit jeden red bull kazde dva dni kedze na popise vzadu je ze obsahuje vitaminm B12 200 percent odporucanej dennej davky:) no hned je po probleme nie?:)

damaxy

Lusia,budem rada ak nás poučíš.Mnohé rady sú skutočne nie podložené,je to lento,že moja starká hovorí,alebo čítala som v novinách atd.Mnohí autori v podstate prepisujú prepísané,lebo výskum a veda sú drahé a vyžadujú čas.Preto ja sa riadim vlastným rozumom a nebojím sa,že zomriem na tlačovú chybu.Ked tak len na vlastnú.Pozdravujem a napíš

lusia

Pride mi dost smiesne, ako niektori z vas pisu,ze po x rokoch vegetarianstva sa objavi ta a ta choroba.Ja si len kladiem otazku, co ti ludia,ktori nie su vegetariani a maju tu istu chorobu, z coho to maju??? Sa zamyslite!!! Som vegetariankou uz 6 rokov a mam dokonca nadbytok zeleza.
Na takych zadubenych predsudkoch z minuleho,skor predminuleho storocia sa mozem len zasmiat.Informacie typu...maso nie je nahraditelne....su davno prekonane.Studovala som bilogiu...takze....bielkoviny su zlozene z 21 aminokyselin, z toho 8 je esencialnych, teda takych,ktore si organizmus nevie sam vyrobit,preto musia byt prijate potravou.Zrejme v odbornej literature su napisane bludy,ked sa tam pise,ze 21 AMK sa nachadza aj v rastlinach.Takze najprv si zistite fakty a nepiste tu pomylene nazory. Pytam sa: ktora z tych 8 AMK sa nenachadza v raslinnej strave, napis, a poviem ti kde sa nachadza.

misak

Maso netreba, je to len spolocenska dogma. 96 % Indie su vegeterianmi cely zivot a existuju. Bielkoviny sa daju nahradit inymi zdrojmi (uz hore uvedene). Vseobecne sa uloha vyzivy v dnesnej spolocnosti prilis prehana, z nedostatku inej cinnosti. Najvacsim nebezpecenstvom je stres, s tym si vie poradit malokto (vacsinou chlastom, drogami, inym odburavanim agresivity). Kto je maso, vedome sposobuje smrt zivych bytosti a ich predsmrtny strach a bolest vstrebava zo stravou, co sa prejavi na zvysenej agresivite a presadzovani vlastneho ega. Kedze sa prilis vela veci nepodari, dostavuje sa stres a psychosomaticke tazkosti. Kruh sa uzatvara. Vegosi su kludnejsi, menej skodia seba a druhym. Ibaze tento asketicky zivotny styl malokoho pritahuje, je v ludskej prirodzenosti spravat sa konzumne. Kazdy sa ale moze zariadit po svojom, to je fantasticke. Misak

zuzana

aj maso treba... ja jem velmi malo maska, alebo mi ani nikdy nechutilo... ale raz za cas treba,lebo zivocisne bielkoviny sa nedaju nicim nahradit... ale keby si presiel len tak zrazu z vegetarianstva na masko, tak si mozes aj ublizit... aj tu plati, ze vsetko zmierou... a kazdemu vyhovuje nieco ine... ale nejaky zdravotny problem sa neda zhodit len na to, ci som vegetarian,alebo papam masko...

elle

Vies co jano, neviem ci je lacnejsie byt vegetarianom, lebo aj take ovocie, syry a ryby nie su tiez lacne. okrem toho ta to ani tak nenasyti ako maso. a aj to maso treba niecim nahradit.. ja toho teda zjem naozaj dost (aj ked mi to nikto neveri), mozno prave preto ze nejem maso..?

jano373

Suvisiace temy:

Ci je vegetarianstvo lacnejsie?

Co chyba vegetarianom?

Podla mna lacnejsi a este aj usetris dost vela negativnej energie a strachu,ktory sa hromadi v mase,ktore zvierata pocituju pocas zabijania a naviac nemusis sa obavat nejakej BSE,vtacej chripky a pod.
Maso treba zamrazovat a mraznicky rocne spotrebuju minimalne aj 2000Sk.Takze usetris aj za mraznicku,ktoru by si si inac kupil.Co sa tyka varenia,tak samozrejme maso musis dlhsie varit a piect,co tiez len zvysuje energie a nielen peniaze,ale aj cas straveny pri vareni.

Vegetarianom chyba B12 a nejake aminokyseliny,ale tie su bohate obsiahnute v morskej riase SPIRULINA vo forme prasku.Na SK sa to predava pod znackou TIENS v kapsulach.Ta obsahuje aj cely kompex B vitaminov,ale tiez aj niektore latky,ktore nicia rakovinove bunky.Spirulinu doporucujem najma tehotnym zenam,ktore sa stravuju vegetariansky,vegetarianom,a vsetkym ostatnym pre doplnenie hlavne aminokyselin.
Zeleninu,ovocie ,orechy treba jest surove,ale nie velmi vela.Radsej kazdy den a trocha .ako naraz a vela.Inak je dost vela obilovin(jacmenne krupy ,pseno,pohanka...),ryza,tofu syry,mliecne vyrobky a je dostat aj morske riasy.
Zatial tak.