Vegetarianstvo - Ano, Nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo - Ano, Nie?
Vegetarian

Ahojte, som vegetarianom uz cez 10 rokov. Dostal som sa k tomu v podstate cez rodicov, kedze nic ine sa doma nevarilo a tak mi to uz nejak prischlo.
Teraz skor rozmyslam nad tym, ci je vegetarianstvo naozaj tak zdrave ako niektori tvrdia. Rozmyslam nad tym preto, lebo v poslednej dobe mam mierne kozne problemy na ramenach a neviem ci to nema nejaku suvislost s tym, ze mi nieco chyba.
Aky je vas nazor?

zanocka72

Bola som vegetarian 5 rokov.Aj počas tehotenstva.Zmeny na duši boli veľké-stratila som chuť súperiť/čo bol dosť problém,keďže som bola repre-športovec/,všetko bolo v harmonii,v pohode.Fyzicky mi chybalo najmä zželezo-hoci som ho jedla /cvikla,tekvicové semienka,list.zelenina/a.p. ,kde sa len dalo.Po pôrode mi chceli dať transfúziu krvi,nakoniec mi ale pichli ferumleg/čo je železo/a dostala som anafylakt.šok-čo je alergická reakcia.Brala som potom aj malý pol roka železo v tabletách.Teraz už nevegetariančim,ale mäso jem pomerne málo.ale asi 2 dni pred menštruaciou,počas nej,a aspo 2 dni po nej si dávam mäso,niekedy aj pečienku.Skús si vybrať čo pomôže tebe.

majkaf.

ja som maso nejedla 9rokov,teraz si dam obcas hydinu a ryby.Mam 3 deti,pocas 2tehotenstiev som maso nejedla vobec-detom nic nechyba.v tehotenstve si ale treba dat pozor na dostatocny prijem kys.listovej a zeleza -tmavolistova zelenina,pomarance,strukoviny,orechy. viac info v knihe I.Bukovsky,Vegetarianske dieta

elle

Nie je tu nejaká mamicka, ktora bola vegetariankou aj pocas tehotenstva? Nejem maso uz 7 rokov a ani sa nechystam zacat, ale bojim sa ze ked budem raz cakat babatko, ci mu to nejako neuskodi. Dakujem

syma

dnes sme v robote tuto temu trochu rozpytvavali, kolegyna mala vasopis a Bartosova sa vyjadrila, ze neje maso, lebo ma rada zvierata a ma ich aj doma, po dlhej uvahe a diskusii sme prisli len na to, ze ani my nejeme psy a domacich milacikov, bielkoviny z masa nie su na skodu a aj rybacinka je chutna a zdrava -zaver- zhodli sme sa na tom ze pokial sa to obsahuje maso neda nahradit 100% inak, tak to maso treba, hoci ja ho tiez nezjem vela

lenka5

Ja som vegetarianka od piatych rokov a mam 18 a tiez som uplne v poriadku :) ale lutujem jedine to ze som ho mala jest asi okolo 12,13 rokov pretoze mi velmi vadi ze som taka nizka(165cm)a rodicov mam vysokych aj brata(2m) takze si myslim ze to kvoli tomu ze som nejedla maso hmm ale co uz teraz narobim :) ale inac som uplne zdavucka :))

anonym_6981

moj nazor je ten, ze zialbohu aj to maso treba obcas zjest, aj ked ja by som bola tiez najradsej vegetarian...
ale suvislost s tymi problemami to urcite moze mat...chyba nejaky vitamin, mineral...