Vegetarianstvo - Ano, Nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo - Ano, Nie?
Vegetarian

Ahojte, som vegetarianom uz cez 10 rokov. Dostal som sa k tomu v podstate cez rodicov, kedze nic ine sa doma nevarilo a tak mi to uz nejak prischlo.
Teraz skor rozmyslam nad tym, ci je vegetarianstvo naozaj tak zdrave ako niektori tvrdia. Rozmyslam nad tym preto, lebo v poslednej dobe mam mierne kozne problemy na ramenach a neviem ci to nema nejaku suvislost s tym, ze mi nieco chyba.
Aky je vas nazor?

Leoš

Vegetarian tak to čo tu píšeš ma naozaj veľmi zaskočilo pretože takúto informáciu som ešte nepočul a obávam sa že ani počuť nebudem.Ja na tvojom mieste by som sa zamyslel nad tým či je naozaj tvoja strava vegetarianska alebo si len myslíš že si vegetarian.Ja nikomu nechcem nanucovať svoje myšlienky ale myslím si že nič není také zdravé ako green foods alebo iné čisté prirodné produkty.Podľa toho ako si opísal svoj problém tak si myslím že by si mal naštíviť saunu a pridať do svojho jedalnička trochu viac potravin ktoré obsahujú dostatočné množstvo enzýmov.

Niva

Simka,
Môžeš skúsiť tieto kompromisy:
- kvalitné bielkoviny a tuky – Tofu, orechy, avokádo, …
- vitamíny, enzýmy, balastné látky – surové ovocie a zelenina, šťavy z nich, buď pripravené doma, alebo také, čo sa pokazia do 3 dní (bez konzervačných látok, cukru…), sušené ovocie
- vápnik z mlieka v USA je problematický, tu sú náhrady mak, morské riasy (10-13 x viac ako mlieko), sezam (8-10x), mandle (2-3x), brokolica (2x.)…
- - v USA majú viac BIO predajní ako u nás, dokonca ja pre čerstvé ovocie a zeleninu, vyhľadaj ich, oplatí sa kvôli zdraviu
- čínske reštaurácie si niektoré suroviny dovážajú z Číny alebo vyrábajú sami
Číňania (tofu…) a môžu mať dobrú úroveň
- určite v okolí sú aj kvalitné vegetariánske reštaurácie
- pitie – bylinné čaje, voda bez bubliniek a veľkého množstva mineráov (alias Bonaqua…), a možno aj iné, len nie ich strašné malinovky a koly!!!
- výživové doplnky – Chlorela, mladý jačmeň, LifePak…je ich dosť a kus pomáhajú
Je to samozrejme aj o peniazoch a o čase.
Kvôli nášmu zdraviu sa snáď oplatí aspoň urobiť kompromisy.

FAST FOODY SÚ JASNÝ NEZMYSEL PRE NAŠE ZDRAVIE.

Ešte ku vegetariánstvu:
- poznám percentuálne neporovnateľne viac zdravších vegetariánov ako „mäsožravcov“. Byť zdravým vegetariánom je fuška, ale stojí za to!
Viem to z vlastnej praxe.
Držím palce!

jatyon

moze ti to velmi uskodit.
.
prestahuj sa z ameriky do indie, alebo do ciny.
tam najdes potrebne suroviny, aby bola strava vyvazena.
u nas ich najdes len velmi velmi tazko.
v amerike najdes iba hamburgery, alebo dobre suroviny v specialnych stores

simka

ja som vegetarianka 2 roky.nic somnou nie je co sa zdravotnej stranky tyka .ale mam obavi ze sa to bude prejavovat po dlhsej dobe..vsetci mi hovoria ze by som s tym mala prestat ale zasa par vegetarianov mi hovoria pokracovat v tom.momentalne nemam dobru stravu (som totiz v amerike a krmia ma tu samimi polotovarmi ale bez masa samozrejme) bojim sa preto ze ochoriem.nemam tu vyvazenu stravu a do konca juna ani mat nebudem.moze mi to moc uskodit?som tu na rok ale predtym som jedla normalne vegetarianske jedla.

janulka

ja som vegetariánom 10 rokov, mám 19, vyzerám normálne a myslím, že aj som normálna.Zdravotné prob. nemám, zatiaľ:)Chápem ľudí, ktorí jedia mäso, moja mama bez neho nevydrží ani jeden ďeň, občas si zadelím sóju a milujem všetky tie cereálne a probiotické výrobky. A tie chemikálie, nikdy neviete na čo zomriete, tak načo sa trápiť, no nie? Iba ak chcete žiť 120 rokov.

Katulka

Mojmu znamemu po 20 rokoch vegetarianstva zistili celiakiu. Tak by som vam vsetkym doporucovala, nahradzat maso inymi kvalitnymi potravinami a starat sa o to aby vase telo ziskalo co najviac zivin!!! Ked ste v neustalom strese a nemate ani cas najest sa alebo ste stale na cestach, ako moj zamy, nedoporucujem vegetar. zo zdravotnych dovodov!!!

jatyon

chyba vam vitamin b12
a asi aj homocystein.
byt SPRAVNYM vegetarianom - teda zit bez rizika, ze nam nieco bude chybat -je v nasich zemepisnych sirkach velmi obtazne.
.

iwuska

Tono
Tazko povedat, ci je to prave kvoli tomu, ale moze byt. Mozno si tvoj organizmus potrebuje zvyknut na to, ze si zrazu prestal jest maso. V kazdom pripade, ak dbas na to, aby tvoja strava bola vyvazena a obsahovala vsetky vyzivne prvky, tak by si s tym nemal mat problem.

iwuska

Som vegetarianka sedem rokov (mam 22)a citim sa uplne skvele. V podstate som nezbadala na sebe žiadne zmeny (okrem toho že nejem mrtvolky). Moja rodina si o mne asi mysli, ze nie som uplne v poriadku, ale zvykli si. Ked som s tym zacala, moja mama si najprv myslela, ze to je len taky chvilkovy vystrelok a nechala ma tak. Ale ked zistila, ze to myslim vazne, tak mi nadavala, ze ci chcem ochoriet. Ale zvykla si, zistila, ze to ma nieco do seba a teraz je to v pohode. Dokonca sa ma zastava pred ostatnými.