Chronický únavový syndróm

Príspevok v téme: Chronický únavový syndróm
alexia1

Viete mi s ním niekto pomôcť? Nemám ho diagnostikovaný, lekári vlastne nevedia, čo mi je, ale padla už aj táto alternatíva. Som príšerne unavená takmer stále, ráno sa zobudím a chce sa mi strašne spať, režú ma oči, som slabá neuveriteľne, malátna, nič nevládzam, niekedy sa mi ani pohnúť nechce. Zažili ste to? Alebo poznáte niekoho, kto to má tiež? a viete poradiť? Ďakujem. P.S.. Mám to už niekoľko rokov a nedá sa toho zbaviť...

[zruseny12]

medicina a ludske telo je tak zlozite,ze kto sa v tom nevie zorientovat a nema hlavicku na to nemal by byt ani lekarom...mne sa paci Dr.HAUS V TOM SERIALY AKO IDE NA CHOROBI...

[zruseny12]

asi ano mas pravdu,lebo ja ked som potratila mineral. avitam.tak som bola velmi nekludna atd.jasne suvisi to jedno z druhym...urcite...lebo mineral.a vitaminy ked nema clovek dostatok...tak nezacnu len psych.probl.ale aj sa zacne nejaka choroba ide to asi ruka v ruke...

radca

Maria,

ono to spolu suvisi ovela viac. Skusim priklad: Na to, aby clovek vobec dokazal premyslat je potrebnych niekolko 1000 predpokladov. Musis mat dostatok prvkov, ako je nap. cholin, sodik-draslik, vitaminy B a vsetky ostatne prvky musia byt v spravnom pomere. Dalej velku ulohu zohrava imunita, ktora nesmie branit acetylcholinovym receptorom (receptory pre prenos vzruchov a roznym "iontovym" kanalom vykonavat svoju cinnost. Vsetko so vsetkym suvisi. Psychicky stav, ako depresia uzko suvisi so stravou, stavom imunitneho systemu atd. Antidepresiva su tiez len lieky, ktore ovplyvnuju napr. prenos vapnika z buniek,alebo pracu sodiku-drasliku. Vsetky tieto veci u zdraveho cloveka funguju normalne. U unavoveho syndromu to tak nie je.

[zruseny12]

ale urcite nezacina psychikou,skor choroba vyvolava psychicke problemi...ked je clovek zdravi totalne,tak ho len tak psychika nepolozi na lopatky...

[zruseny12]

radca,prave tam pisal odbornik,ze pod chron.unav.syndr.sa skryva ina choroba...ale jasne ked cloveku nieco je a trpi bolestami a unavou ide do haja aj psychika...

radca

O tejto chorobe sa v sucasnosti vie, ze velku ulohu v nej zohrava hypotalamus (cast mozgu). Tento ovlada, take cinnosti, ako je travenie , mnozstvo vody v tele (caste mocenie a dehydratacia), telesnu teplotu a dalsie. Neda sa ale povedat, ze by to bola psychicka choroba, aj ked niektorym ludom pomahaju antidepresiva. Je to v podstate zmiesany problem pre Imunologa, endokrinologa, psychologa.

[zruseny12]

joni,minuly tyzden pisali o CHRON.UNAV.SY.v casopise NOVY CAS PRE ZENY CISLO:15, DATUM VYDANIA 8.4.2008 na strane 18 pisu o tom viac...alebo ked nebudes moct si zohnat ten cas.tak na stranke www.novycasprezeny.sk do vyhladavaca si daj chron.unav.syndrom alebo stale unavena a tam ti najde mozno tu temu...alebo chod do archivu....lebo tam pisu,ze chron.unav.syndr.je u cloveka,ale ze to sa pod tym skryva nejaka ina choroba,len ked si lekari nemozu dat rady tak to tak napisu a je hotovo....