Vitiligo - ako ho liecit?

Príspevok v téme: Vitiligo - ako ho liecit?
lubo125

Ahojte.Chcem sa opytat,kto ma skusenosti s liecenim vitiliga.Cital som uz o nom vela,ale zrejme sa doposial na celom svete nepodarilo vynajst nejaky ucinny liek alebo postup,ako zabranit jeho rozsirovaniu.Ja ho mam uz vela rokov,ale stale sa rozsiruje.Na rukach a tele to az tak neprekaza,ale na tvari je do dost neprijemne.POcul som o kreme Vitix,ake s nim mate skusenosti?Akym dermakolom si mam zakryvat biele skvrny na tvari?Je to ucinne?Su aj nejake ine,alternativne postupy?Dost zle sa to psychicky znasa,aj ked sa na to neumiera,to viem.Tiez sa obavam,ze kedze je to geneticky dedicne,tak by to raz mohli mat aj moje deti.Preto nechcem vstupit do ziadneho vztahu a riskovat,zeby moje dieta malo cely zivot pokazeny takymto postihnutim.Vopred dakujem za kazdu radu.

miso

ahojte , tiež mam problem s vitiligom...skusam vitix ale zatial som sa niakeho vysledku nedockal.Je to zakerne lebo clovek pri takomto ochoreni dost rychlo straca sebavedomie , viem o com hovorim.Myslim ze je dosť nepríjemné keď na vás ludia pozerajú ako na "chorého".Zaujala ma ta metoda s tym pristrjom ktoru spominala denna, preto sa ta pytam je to aspon trochhu ucinne???dik

nika111111

bi... vitiligo je aj dedicne, aj ked prekonate stres, aj pri zraneni, aj len tak sa objaviii, je to civilizacne ochorenie... neni len jedna konkretna pricina preco sa objavi... je ich viac... vitix, meladinino a podobne drahe masticky suuuu NEUCINE, pokial mate na pidmentovej casti tela dost pigmentu poradiiim len slnko, aj pani doktorka Rackova to radi a mne to naozaj pomaha zo 100% mam asi 40% zacelenych....... mrtve more treba, chorvatsko...

nika111111

lubo 125 a michaela... mne slnko velmi pomohlo a lutujem ze som sa nezacala opalovat uz ako mala.... teraz by som mala pokoj, ale asi zalezi na tom ci mate na miestach kde neni vitiligo dost pigmentu... ja sa opalujem do hneda... takze mam dost

nika111111

mne sa vitiligo objavilo ked mi ako 6 r. po pade dezinfikovala ucitelka ranu peroxidom.. apropo, nikdy som sa neopalovala az poslednych 7 rokov a vitiligo sa mi zaceluje... na rukach uz nic nemam ani okolo aci a na chrbte, este koleno a clenky a je po vitiligu...

ing.mb

zacarovane Slovensko !!! v Cechach tieto drahe lieky preplacaju aj poistovne ale na Slovensku nie!!! a preco sa tu nepredavaju aj lacnejsie preparaty ako napr...Oxoralen a Melagenina ??!!! treba odtial skutocne ujst???

michaela28

Dakujem.Radsej fakt ziadna dovolenka a ani slnko,budem radsej bez opalovania ako mam byt cela flakata,mam s toho strach,pretoze zatial su to fakt len male bodocky,no je ich uz dost a nechcem aby sa nejak spajali tak sa budem snazit vyhybat slnku aj ked do teraz som musela byt stale opalena,lebo som dost biela a aj koli image.Nie som na Slovensku no chcem hned po navrate ist ku koznej nech sa mi na to aspon pozrie,ze v akom stadiu to mam teraz.Ma to jedna moja znama a je uz flakata na polke tela,jedny flaky ma tmavo hnede a druhe biele,ludia sa za nou otacaju a je to fakt hrozna choroba.Raz som videla v telke jeden dokument,ze nejaka cernoska to mala a vytiahli jej uplne pigment,bola sice cela biela,ale stastna a vypadala uplne normalne.Ach..Dakujem za rady a drzim aj tebe palce.

lubo125

Michaela,na celom svete sa zatial nevynsiel nejaky ucinny prostriedok na tuto chorobu.A ani nevedia presne urcit,z coho to vznika.Viem,len jedno,ze sa tejto chorobe neda branit,a aj ked sa na nu neumiera,je pre okolie dost viditelna.V zime ti koza zbledne,takze nebude az tak vidiet tie skvrny,ale v lete sa nielen objavia tie povodne,ale rozsiruje sa to rychlo ako mor.Nepomozu ti ziadne homeopatika a ani bylinky.Mozno nejake specialne kremy/Vitix/Ale skusenosti s nim u tych,ktori sa nim natierali,boli rozporuplne.Pozri si na internete nejake stranky o tejto chorobe,ja nie som v tejto oblasti znalec,informacie viem od svojho kozneho lekara.
Jedno viem vsak urcite-nesmies sa opalovat a hlavne nie v solariu.Na to zabudni,ked nechces o par mesiacov alebo rokov byt plna velkych bielych flakov po celom tele.A ako zenu by ta to trapilo obzvlast.Nepodcenuj to.A ked uz ides na slnko,vzdy sa natri opalovacim kremom s faktorom aspon 40.A este raz ti chcem pripomenut,ze aj ja som zacinal s takymi malymi bielymi bodkami a teraz mam po rukach,tvari a aj inych/zakrytych castiach/tela velke biele skvrny,ktore sa stale zväcsuju.Nechci dopadnut ako ja.Drz sa.

michaela28

Ahojky Lubo.Dakujem za radu aj ked slnko milujem a chystam sa na dovolenku,takze to asi zrusim.Nevies nahodou ake vitaminy,homeopatika alebo nieco podobne by som mohla brat aby sa mi to nezvacsovalo?Jedna pani mi poradila,ze si to mam natierat nejkym pripravkom z aloe,tak to asi vyskusam.Tie bodky sa mi zhorsili,lebo som chodila do solaria.Dufam,ze nieco na to vymyslia,lebo fakt ked je clovek chory na povrchu na kozi vidia to vsetci a citi sa byt chory aj ked to nie je nic vazne.Pa