Vitiligo - ako ho liecit?

Príspevok v téme: Vitiligo - ako ho liecit?
lubo125

Ahojte.Chcem sa opytat,kto ma skusenosti s liecenim vitiliga.Cital som uz o nom vela,ale zrejme sa doposial na celom svete nepodarilo vynajst nejaky ucinny liek alebo postup,ako zabranit jeho rozsirovaniu.Ja ho mam uz vela rokov,ale stale sa rozsiruje.Na rukach a tele to az tak neprekaza,ale na tvari je do dost neprijemne.POcul som o kreme Vitix,ake s nim mate skusenosti?Akym dermakolom si mam zakryvat biele skvrny na tvari?Je to ucinne?Su aj nejake ine,alternativne postupy?Dost zle sa to psychicky znasa,aj ked sa na to neumiera,to viem.Tiez sa obavam,ze kedze je to geneticky dedicne,tak by to raz mohli mat aj moje deti.Preto nechcem vstupit do ziadneho vztahu a riskovat,zeby moje dieta malo cely zivot pokazeny takymto postihnutim.Vopred dakujem za kazdu radu.

fľakatá krásavica

Ahoj,ja mám tiež vitiligo.Mám to asi 10 rokov. Stále sa to zväčšuje. Hlavne v lete to rastie. Prvé flaky som objavila na dovolenke v Chor.,keď som sa po prvý krát v živote natrela krémom na opalovanie s OF.Nikdy predtým som ho nepoužila a po natieraní počas celej dovolenky sa mi to objavilo. Ale aj tak sa opalujem, aj ked nie tak ako predtým. Viem, že liek na to nie je. A slnko milujem. Na dovolenku si pribalím samoopalovacie mlieko a zatieram si aspon biele flaky, aby nebol taký kontrast. Je fakt, že niektorý ludia čumia na to, ako keby som mala lepru. Ale myslím si, že sa treba s tým vyrovnať, a neživiť planú nádej!!!Ja neverím, že sa tým niekto bude zaoberať, kedže máme daleko vážnejšie choroby. Mám deti, dúfam, že to nezdedia. Zatial to nemajú.Ale v našej rodine to má strýko a babka, takže je to dedičné.S.

victorybd

Ahojte,ja mám vitiligo osem rokov,a slnko mi zdá sa neškodí. Mala som dosť veľké fľaky na čele, na nohách a bokoch, ale po nejakom čase mi našťastie fľaky na čele zmizli...až pred mesiacom...mala som nešťastný úraz, obliala som sa vriacou vodou a mám popáleniny druhého a tretieho stupňa dosť veľkého rozsahu na stehnách a lýtkach...a zdá sa že po nich ostane biela koža...asi sa zrútim, lebo mi veľmi dlho trvalo kým som sa s týmto komplexom vyrovnala a teraz toto...môžem sa rozlúčiť so sukňou a mojím milovaným plávaním..pekne Vás prosím neviete čo by mi pomohlo?? Ešte to nie je celkom zahojené...

ivan40

Produkt s tymto nazvom vobec neexistuje vo vyhladavaci google.Nevolalo sa to nejako inak?Alebo nevies nieco blizsie o tomto produkte?

jonjon

Mám vitiligo už desiaty rok a verte mi,vyskúšal som už takmer všetky lieky a dostupné spôsoby liečby - bez úspechu.Minulý rok na dovolenke v Indonézii som natrafil na thajský produkt s názvom PsovitEx.Stál síce necelých 80eur ale poviem vám fakt funguje.Fľaky na lýtkach a lakťoch mi už takmer zmizli a konečne sa mi začínajú sfarbovať pigmentom aj fľaky na tvári a rukách.Ak sa k tomuto prípravku dostanete,odporúčam ho skúsiť.

lencok1

a fakt je len otazkou casu kedy sa aj vas problem vyrieisi:)tak hlavu hore a ste krasny aj s bielimi fliacikmi, majme sa radi taki aki sme,a bude nam fajn

lencok1

myslim ze je len otazkou casu kedy odnornici vynajdu ucinny liek na vitiligo, tento problem sa nestale skuma a myslim ze moderna veda nema daleko od toho ako na to, napr. na internete som citala ze konec strii je na obzoru, aj to bol neriesitelny problem, a vedci teraz vyvijaju nove metody na ich odstranenie, je to velky biznis a kedze ludi co maji aj vitiligo je vela, urcite sa v tomto smere bude nieco robit, tak nezufajte:)