Vitiligo - ako ho liecit?

Príspevok v téme: Vitiligo - ako ho liecit?
lubo125

Ahojte.Chcem sa opytat,kto ma skusenosti s liecenim vitiliga.Cital som uz o nom vela,ale zrejme sa doposial na celom svete nepodarilo vynajst nejaky ucinny liek alebo postup,ako zabranit jeho rozsirovaniu.Ja ho mam uz vela rokov,ale stale sa rozsiruje.Na rukach a tele to az tak neprekaza,ale na tvari je do dost neprijemne.POcul som o kreme Vitix,ake s nim mate skusenosti?Akym dermakolom si mam zakryvat biele skvrny na tvari?Je to ucinne?Su aj nejake ine,alternativne postupy?Dost zle sa to psychicky znasa,aj ked sa na to neumiera,to viem.Tiez sa obavam,ze kedze je to geneticky dedicne,tak by to raz mohli mat aj moje deti.Preto nechcem vstupit do ziadneho vztahu a riskovat,zeby moje dieta malo cely zivot pokazeny takymto postihnutim.Vopred dakujem za kazdu radu.

KOKY

Všetko to stojí za hovno absolutne nič mi nepomaha čo mam robiť poradťe mi mam to na rúkach okolo úst ....poradte mi prosím dakujem

tacka

Vitiligo mám okolo očí, používala som krém Vitiskin ale nepomohlo mi to, možno preto, že po aplikácii krému bolo potrebne asi hodinu byť na slnku a to sa mi nie každý deň podarilo. Teraz som si objednala nimbový krem, vraj podporuje tvorbu melaninu tak uvidim ci pomože:)

garraspa.sk

Najlepšou metódou sa javí ožarovanie UVB svetlom, metóda transplantácie pigmentových buniek tiež nie je jednoznačne najlepšia aj keď je to finančne náročný zákrok.Je potrebný individuálny prístup to čo zaberie jednému nemusí zabrať druhému.

artiN

Pacientov lieči pomocou jedu hadov a škorpiónov | Topky.sk - Bleskovky
11. aug. 2010 ... \\\\\\\\\\\\\\\"Ďakujem bohu, že sa dnes táto choroba (vitiligo) dá v Afganistane liečiť,\\\\\\\\\\\\\\\" hovorí Širzád, ktorý nikdy nechodil do zdravotnej školy, ...
www.topky.sk

ruza12345

ja mám vitiligo na tvári, objavilo sa mi po dlhotrvajúcom strese v 19 rokoch, od vtedy je stále rovnaké, nemení tvar, ani podobu, v lete si ho chránim pred slnkom, častejším natieraním opalovacích krémov a v zime sa skoro zrovná s farbou pokožky okolo, nič na to nepomáha, ani sa to nedá ničím vyliečiť musí sa každý naučiť s tým žiť, a chrániť si miesta postihuté touto ohavou, lebo pokožka na miestach kde je vitiligo sa od slnka doslova spáli, ako ho často nenetierate, a popálená pokožka rýchlešie stárne a zrohovatieva. Inak si to maskujem dermokrémikmi, ktorých máte teraz na trhu veľké množstvo, takže sa to dá krásne skryť, poviem pravdu - celé vitiligo mi lezie na nervy, a neviem ako je to možné že v 21 storočí nič nevnašli na túto pliagu---

irmicka

Má to aj moja kamarátka. Nerieši to, odkedy jej známy, lekár v Ba, ukázal svoje vitiligo a povedal:Keby sa to dalo liečiť, už by som to nemal.
Ide o to vyrovnať sa s tým. Kamarátka je pekná, štíhla, vzdelaná žena a už je s tým vyrovnaná, aj keď v puberte a v ranej mladosti to bolo ťažké...

Riana123

AHOJ Dadaxxx,
ja mám vitík / ako ho ja volám už od 10 - ich rokov a velmi by ma zaujímal, ako sa dá objednat z Prahy ten zázračný VITILEM.
Nemám, len drobné fliačky,ale pred dvoma rokmi mi umrela blízka osoba a trochu sa to zhoršilo. Díky za skorú odpoved.
P.S.Na peniazoch nezáleží, hlavné je zdravie. Ria

- mira

Prvých 30 rokov života som jedla veľa mlieka a mlieč. výrobkov, mäsa, sladkostí. Došlo to tak ďaleko, že sa mi na nohách pod kolenami začali robiť drobné biele fliačky. Potom sa začali robiť väčšie fliačky na ukazovákoch a na koreni palca na rukách. Po zmene stravy a vylúčení živočíšnej potravy /okrem rýb/ a vylúčení stužených tukov, sladkostí sa prvé stratili fliačky na rukách. Na nohách mám dodnes mikroskopické zbytky, ktoré vidím len ja.
Čistenie bielych usadenín pomocou krvi a vylučovanie vyluč. orgánmi trvá dlho, pretože telo dáva prednosť čisteniu životne dôležitých orgánov ako sú cievy, srdce, pečeň atď. Podkožné vrsty sú medzi poslednými.
Pomáha i príjem enzýmov v kvasených a nepresolených zeleninách na konci každého jedla, ktoré urýchlia čistenie.
Podstatné je prijímať čo najmenej tukov a len vo forme rastlinnej a málo rastlinných bielkovín. Jesť zeleninu a obilniny v celozrnnej úprave.