Vitiligo - ako ho liecit?

Príspevok v téme: Vitiligo - ako ho liecit?
lubo125

Ahojte.Chcem sa opytat,kto ma skusenosti s liecenim vitiliga.Cital som uz o nom vela,ale zrejme sa doposial na celom svete nepodarilo vynajst nejaky ucinny liek alebo postup,ako zabranit jeho rozsirovaniu.Ja ho mam uz vela rokov,ale stale sa rozsiruje.Na rukach a tele to az tak neprekaza,ale na tvari je do dost neprijemne.POcul som o kreme Vitix,ake s nim mate skusenosti?Akym dermakolom si mam zakryvat biele skvrny na tvari?Je to ucinne?Su aj nejake ine,alternativne postupy?Dost zle sa to psychicky znasa,aj ked sa na to neumiera,to viem.Tiez sa obavam,ze kedze je to geneticky dedicne,tak by to raz mohli mat aj moje deti.Preto nechcem vstupit do ziadneho vztahu a riskovat,zeby moje dieta malo cely zivot pokazeny takymto postihnutim.Vopred dakujem za kazdu radu.

lilila

ahoj. ja mam vitiligo od kedy pamatam... teraz mam 26 rokov a zacalo sa mi rozsirovat. bola som s tym u lekara.. teda s uplne niecim inym a koza mi hned robila testy a otvrdilo sa co som davno vedela. zijem v usa, predpisali mi krem elidal alebo tak nejak :)... stal 600$ a vedlajsie ucinky boli ze "rakovina koze" :-D... prestala som to natierat a nechavam to tak. vela som o tom citala a myslim ze mne sa rozsirovanie zacalo vtedy ked som mala velmi velke stresy... na tuto chorobu neexistuje liek. skusala som aj ine kremy, nic nepomohlo....

anina711

S vitiligom sa dá žiť. Aspoň ja som sa to naučila mám ho na tvári a čo najhoršie tak na tom najcitlivejšom mieste- okolo očí. Čiže ziadna masť alebo žiarenie nie je možné. Vitix je dobrý ,ale mne vysušoval a dráždil pokožku okolo očí...

Ďaďaxxx

Zohnala som to na nete uzivam to uz 4 mesiac a niektore mi uz uplne zmizli tie malinke na väcsich miestach mam plno hnedych bodiek treba len cas a trpezlivost tam pisu ze to trva tak asi 8 mesiacov az rok....

demon

ja som si kupil pred dvoma mesiacami UVB lampu kezdi druhi den sa ozarujem a ono to pomaha strasne pomaly sa to zaceluje ale mam cas kto chce poradit alebo pokecat piste mi na romco-demon@azet.sk

1iva15

Ďaďaxxx......prosim ta chcem sa ta spytat kde si zohnala VITILEM...????z internetu si objednala????a vazne ti to tak rychlo zabralo a pomohlo???ja mam uz vitiligo ale 4 roky :-(a mam to uz po celom tele ale najvecie na tvari:,-(....a velmi sa tym trapim:-(.....urcite to vyskusam a objednam si to a dam vediet ci pomohlo....drz palce bola by som strasne stastna keby to aj mne zabralo:-).....dakujem velmi pekne ze si poradila....a mysim ze ti budu viaceri vdacny :-)odp pjosim

nienie

mlieko nie je hlavnou pricinou vitiliga.proste nasa pokozka prestane tvorit pogment,casto sa tak stava po tazkom spaleni slnkom.

Ďaďaxxx

ja to uzivam 4 krat denne asi po piatich hodinach pol hod.pred jedlom..biele mapy stale repigmentuju urcite to budem uzivat pol roka potom mesiac prestavka a ked este budem mat nejaky flaky tak znova pol roka v anglickej verzii pisu ze väcsinou s to ma uzit ten rok ale mapy uplne zmiznu asi po 8 mesiacoch zalezi ako su stare a kolko toho mas...

- mira

Dobre si urobila s tým že si vynechala mastné, údené , čokoládu. Je dobré vynechaž i všetky mliečne výrobky a mlieko, ktoré sú hlavnou príčinou vitiliga.

lialiala

dadaxxx
kukla som trochu do netu..ale nikde som nenasla ako dlho to treba asi uzivat..iba tolko, ze sa nema liecba prerusit. preto by som sa ta chcela opytat, kolko beries denne a ako dlho si myslis alebo vies, ze to mas uzivat..dik