Vitiligo - ako ho liecit?

Príspevok v téme: Vitiligo - ako ho liecit?
lubo125

Ahojte.Chcem sa opytat,kto ma skusenosti s liecenim vitiliga.Cital som uz o nom vela,ale zrejme sa doposial na celom svete nepodarilo vynajst nejaky ucinny liek alebo postup,ako zabranit jeho rozsirovaniu.Ja ho mam uz vela rokov,ale stale sa rozsiruje.Na rukach a tele to az tak neprekaza,ale na tvari je do dost neprijemne.POcul som o kreme Vitix,ake s nim mate skusenosti?Akym dermakolom si mam zakryvat biele skvrny na tvari?Je to ucinne?Su aj nejake ine,alternativne postupy?Dost zle sa to psychicky znasa,aj ked sa na to neumiera,to viem.Tiez sa obavam,ze kedze je to geneticky dedicne,tak by to raz mohli mat aj moje deti.Preto nechcem vstupit do ziadneho vztahu a riskovat,zeby moje dieta malo cely zivot pokazeny takymto postihnutim.Vopred dakujem za kazdu radu.

veve9121

melinka,nemam toho strasne moc ale mam to na krku,laktoch podpazusie cele,kolena,mini fliacky medzi prstami,clenky,1malinky na brucho,nad zadkom,a tak,...ja to pijem..nechodis nahodou na pokec??ak hej tak daj nick..diky

melinka

ja ja mam 17 mam vitiligo uz 7 rokov a mam toho uz dost...a ty mas kolko?inak mi potom napis tu medicinu co jes ci sa tym potieras.diky

veve9121

melinka,ok...uzivam ale niekedey zabudnem...newem mno...ci to pomaha ale v lete(vtedy sa mi to vzdy rozsiri)mi z toho zmizli len nove flaky...uzivam to asi od augusta..ale aj som to prestala potom zas zacala...vseliak ..ako sa mi chce..ale nemala by som..hm...a ty to mas tiez??kolko mas rokow??paapa

melinka

dakujem ti za odpoved veve9121.Tak ked zistis ze z coho to bolo vyrobene tak daj vediet=).A ty este uzivas tu medicinu ?ak ano ako dlho pomaha to este?diky moc inak

veve9121

lubo125,to nie je ziadne postihnutie...je to heneticka cgoroba ,ktora je neznesi telnaa...urcite vsetci poznate tie pohlady v lete ..daju vam pprezyvky dalmatinec..no..nech idu do prdele...co by som dala za to keby som to nemala..jaaaj..

veve9121

melinka,je to prirodna medicina vytazky aloe vera +med a niake rastliny...ked som bola toto leto na dovolenke v chorvatsku tak mi to namiesala nasa veducA,....ZACALI MI MIZNUT LEN NOVE FLAKY TIE co som mala dlhsie nez rok mi zostali ale stale to uzivam.budem sa snazit od mamy vypytat recept a napisem ho sem...dokazu si ho urcite vsetci vyrobit...cmuq

veve9121

aj ja mam vitiligo...a to mam len 11...mam ho asi od 8rokoch a velmi ma trapi....ked pride leto tak sa mi vzdy rozsiri...mam al prirodnu medicinu ,ktora mi zacala pomahat ale je nechutna takze ju nepijem...drzim vam palce