Vestibulárny syndróm

RNG

Doplnam to o ine prostriedky proti infekciam vo vnutornom/strednom uchu. NAC=odhlienovat/odmaskovac roznych zamaskovanych infekcii (2 x 600 az 1200 mg)
Oreganovy olej tj jeho aktivna zlozka carvacrol (davka carvacrolu je minimum 3 x 200 mg)
Pomaha tiez roztok GSE, kvapkany do nosa v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin, kde sa nakazy drzia roky a dostavaju sa nielen do hrdla a pluc , ale eustachovou trubicou aj do vnutorneho ucha.
Viac na tuto temu najdes cez Google.sk uvedenim rng, infekcia
Tam som dal vyjadrenia a metody roznych lekarov, ktory tieto problemy uspesne vyliecia(tj nielen donekonecna liecia...)

silica

Ahoj,
ja mam strasne zavrate uz asi pol roka, kazdy den, nemozem normalne fungovat. absolvovala som uz vseliajke vysetrenia, ale nikto s istotou nevie povedat pricinu. najviac sa bojim, ci to nebude menierov syndrom, ako sa u vás prejavuje?a akým vysetrením sa dá presne diagnostikovat?
dakujem,

silica

Ahoj,
môžte mi prosím niekto popísať, ako sa u vás prejavuje menierov syndrom?ja trpím silnými závratmi už asi pol roka, absolvovala som ct mozgu, magneticku mozgu, krčnej chrbtice, rehabky na chrbticu, orl vyšetrenie, no a nikto nevie povedať príčinu mojich točákov. ďakujem

jojka48

Prosim vas mohol by mi niekto z VAs poradit nejake cvicenia na Menierov syndrom ,uz pomaly mesiac som na kolotoci.Uz 3 roky sa liecim ,ale teras je to hrozne.Dakujem

tatamo

No, také typické príznaky, ako veľké vracanie nemám. Závrate, áno ale celkom dobre pri nich obstojím. Stačí keď sa ukotvím. Niekedy mi stačí keď sa chytim aj stebla trávy a točenie prestáva. Roky som hovorila o tom probléme, húčaní v uchu. To, že dobre nerozumiem čo iní hovoria. Vybrali mi mandle, operovali nosnú priehradku a sluch, čuduj sa svete, mám vraj nadpriemerny a preto mám problémy rozumieť čo iní hovoria. Že je to zlá koncentrácia. Okrem iného mám diagnoz požehnane a nepotrebovala som novú, ale bolo to hrozné. Raz to ucho tak strašne svrbelo?. že som sa rozplakala a povedala, že ja si to ucho prerazím. O dve hodiny som sa napichla na pletaciu ihlicu a ucho si prepichla. Bolo to bizardné, ale prevdivé. Tak sa mi zatočila hlava, že som spadla na košík v ktorom som mala pletenie a zaokruhlenou časťou ihlice som si ucho prepichla. Bol to vraj čistý prepich a tak to o týždeň bolo zahojené a aj príznaky, ktorými som trpela boli oveľa miernejšie. Prešlo asi šesť rokov a ja beriem polvertic a moja neurologička sa bojí, či sme niečo nezanedbali. Mám za sebou rôzne vyšetrenia a na nejaké ešte čakám. Ja nemám také typické ošiale, len nesmiem zatvoriť oči, alebo stratiť koncentráciu pri chodzi. Ozaj tieto problémy začali spolu s poruchou videnia. Dali mi okuliare, povedali že som nikdy nemohla dobre vidieť, mám cylinder. Takže to bol v 45 taký spúšťač. Inač mám veľké nálezy aj operácie, čo sa týka chrbtice, takže sa naozaj mohlo všeličo zameniť a ja mam vždy atypické príznaky pri všetkých mojich ochoreniach. Možno to bude dávať niekomu z vás nejaký zmysel, ta moja súhra náhod, alebo čo to je a odpíše mi. Ďakujem

znechutena26

Tak pridávam sa do klubu ľudí s "vestibulárnym syndrómom".... Začalo sa slabučkými pocitmi točenia hlavy, pokračovalo štvordňovým vracaním, ktoré vyústilo do hospitalizácie v nemocnici, kde mi pichali infúzie, keďže som bola absolútne dehydrovaná. Dnes ma z nemocnice prepustili, vracanie ustúpilo, no šumenie v ľavom uchu, občas bolesť v uchu a neskutočné točenie hlavy ostalo. Nedokážem normálne chodiť, musím sa stále niečoho pridržiavať, sama by som si netrúfla prejsť mimo svojho bytu ani meter.... som z toho zúfala, keď čítam, čo všetko s touto chorobou prežívate a aké to je dlhodobé... Mám 26 rokov.... Lekárka mi predpísala Beteserc 8: 3x denne dve tabletky.... teda aby som brala 3xdenne 16-tku.... Aké máte s týmito liekmi skúsenosti? Pomáhajú? Potláčajú prejavy syndrómu hneď, alebo budem tieto závraty ešte určitý čas pociťovať, kým tabletky zaberú? A vôbec... je to liečiteľné? Či sa mám pripraviť na "doživotnú liečbu" Betasercom? Je mi z toho do plaču.... :-/

edita

ahoj mam 20r a pred rokom mi zistili menierov sindrom zacalo sa mi to s krutenim hlavy pripadala som si ako na kolotoci a k tomu som zvracala.Odviezla ma zachranka do Trencina na ORL tam som lezala asi 5 dni bola som na infuskach a tie ma postavili na nohy i ked to trvalo trochu dlhsie kym mi bolo ozaj lepsie.Teraz som rok vkuse na liekoch a da sa povedat ze mi pomahaju.Od tedy som taky zachvat uz nemala.Aj ked pocit zavratu mavam ale s tim sa musim naucit zit aj ked si myslim ze uz som si aj zvikla to je asi vsetko.