Vestibulárny syndróm

viera190870

ahoj,mám 37 a závrate mám od júna.zo začiatku občas no teraz každú noc.ráno vstávam unavená s bolesťami hlavy.je zvláštne,že poruchou sluchu a občasnými závratmi trpí manžel /marian160770/už tri roky.je to náhoda,alebo sa chcem po ňom opičiť?som s toho fakt unavená.

sjuz

Ahojte,keď som si teraz prečítala všetky tie príspevky, rozplakala som sa a chytil ma neuveritelný strach... Od minulého piatka mám neznesitelné závraty, rovnováha nie je 100%. Mám 22 rokov a závraty mávam už mylím, že aj od puberty, len som ich nevnímala tak ako dnes. Stále som si myslela, že je to reakcia na zmenu počasia, pretože väčšinou vtedy som ich pociťovala. Chodila som od lekára k lekárovi, ako spomínam už od puberty, pretože som mala bolesti hlavy, tak že to vraj mám z chrbtice...bla, bla, bla... No tieto závraty, bolesti hlavy, pocit na zvracanie, čo mám tento týždeň sú neznesitelné, upokojovala som sa, že je to chvíľkové, že ráno vstanem a budem fit, ale opak je pravdou. Dávali mi infúzie, ale žiadna zmena nenastala. Bola som u internistky - všetko o.k., hematológia - o.k., neurológička - to máte zo slnka, pite veľa vody - tak pijem myslím,že aj 8 litrov, krčný - robil mi polohovacie testy, všetko možné, hovorila som mu aj to, že v ušiach viac v pravom mi píska, šumí, praska, huči, ale že to mám už strašne dlho, tak sa tým ani nezaoberal- všetko o.k, ešte vysmial neurológičku, že ako stanovila diagnózu, keď je to blbosť, tak som išla za neurológom - primár, špičkový odborník a ten jedným jemným "ťuknutím" kladivkom na líce, mi oznámi, že mám vestibulárny sy.- nevedela som, čo si mám myslieť, či mám byť šťástná, alebo mať obavu a strach. Čaká má MR, ale až koncom augusta, ale že sa nemám báť, že je to ten syndróm, nič iné. Predpísal mi na pár dní Neurol 0,25 - 1 večer a Magnesium, prvých 5 dní injekcie a potom v tabletkovej forme.Keď som sa ho opýtala, kedy to prestane - odpovedal mi, že raz určite, RAZ... mám 22, život pred sebou, slobodná, bez záväzkou, študujem na VŠ, externe, pracujem tam, kde som vždy chcela, práca je môj život - som na nej závisla, pretože ma baví a keď som si prečítala Vaše príspevky, tak neviem čo "robiť", som optimista, no mám stach, že ma to obmedzí a nebudem schopná žiť svoj život s radosťou...Prajem Vám, nech sa cítite fit, nech sa ráno budíte s úsmevom a pocitom šťastia a zravia!!!

kjubinka

Ahojte
Mám kamaráta ktorého dnes odviezli do nemocnice pre točenie sa hlavy závrate a nauzeu. Stále mu nevedia príst na to čo mu vlastne je. Už mu dali 3 infúzie a nič. Dokonca ho chcú poslať domov. Majú podozrenie na Vestibulárny syndróm. vie niekto čo to vlastne znamená a ako mu pomôcť?

lululko

zdravím vás všetkých hľadala som nejaké možné riešenie pri tejto neprijemnej chorobe ako vidím trpí tým veľa ludí ja mám problem s touto chorobou už 9 rokov zo začiatku to bolo pár dní závraty potom to pomaly ustúpilo a bolo na pár mesiacov lepšie vracalo sa to nečakane vždy v noci. teraz sa to zhoršilo a trpím tým už tretí rok v kuse bez náznaku zlepšenia som zufalá nemôžem sa zapojiť do žiadnej prace som nezamestnaná psychicky ma to zabija trpí tým aj moja rodina chodím po doktoroch ale nevidím žeby sa snažili mi nejako pomôsť ja sama musim zhaňať odbornikov a dokonca som sama cez priateľov a známych zistila o aku chorobu ide nik mi nevedel stanoviť diagnozu jediný problem ktorý trapil lekárov bol ten že dlho marodujem .

vlado212

takze, mam 16r a mam tiez tieto problemy...jeden den som sa zobudil a strasne sa mi tocila hlava...bol som uz na vysetreniax a vsetko dobre hm...zajtra idem na nurologiu...tak sa ukaze...a mam tiez to vertigo, bol som aj u krčára a dal mi take lieky a nejaky spray na krk...povoluje to (nevim ci to robia tie lieky, alebo to mizne samo)...hlava sa mi toci uz len trosku,a dufam ze to prejde...uz to tu niekto spominal, ze ocul v uxu tep a hucalo mu v nom...TO ROBI AJ MNE...a neviem co to moze byt..ocujem na to uxo aj menej, tak nevim...ten tep mam v nom len niekedy, ale huci v nom stale...no tak nevim...sak uvidim co ukaze NEUROLOGIA...zatial sa majte a drzim palce aby ste sa z toho dostali ;-)

hmm

ahojte, ja mam 17 rokov a ako 16 rocna som mala problem, diagnostikovali mi vestibularny syndrom a problemy s krcnou chrbticou a to iste mi hovorili, ze mam 16 ako mozem mat taky problem...ja som brala Tebokan, to mi predpisala neurologicka... skuste vestibularne vystrenie rovnovayneho organu v strednom uchu na ORL oddeleni

evelyn

rada by som vám všetkým pomohla. Skúste užívať preparáty od spoloč. Ťanši,nie je to až také známe, sú to staré tibetské receptúry, ale užasným spôsobom prinavracajú ľuďom zdravie, kto má záujem, rada sa podelím o moje skromné vedomosti, lebo pracujem tam len rok, ale veľmi som pomohla hlavne svojmu synovi, ktorému sa už išiel rozpadnúť celý skelet a polepšilo sa. Lenže to nie je liečba na 2 týždne.Treba trpezlivosť a výsledok sa dostaví.

ina

bibi01,zaujal ma tvoj problem,doteraz som si to ani neuvedomila ale moj problemzačal v januari približne ako tvoj,chodila som na rehabilitacie na krčne trakcie,elektroliečbu,spazmove masaže a pod.Už je to ovela lepšie ale vypestovala som si ine problemy pri tychto obtiažach a zaujimalo ma či to aj u teba tak pokračovalo,ak maš chuť napiš mi na moj mail.dik,zdravi ťa ina

veronika

Prosím vás vie mi niekto poradiť, že na koho sa mám obrátiť zo zdravotnými ťažkosťami mojej svokry. Dosť často má závraty, odpadáva, a nechce vstať aj 3 hodiny čo je jej tak zle. Dávi ju na vracanie a dakedy aj zvracia.Užíva betaserc 16 ale znovu ju to chytilo a doktori nevedia z čoho.dakujem

bibi01

Mam 42 r.,zavratmi trpim uz 3 mesiace, zacala som ORL vysetrenim (v podstate neg.), neurologia (zatial vsetko v norme), rehabilit. procedury zamerane na krcnu chrbticu, v septembri idem na vysetrenie magn. rezonanciou. Menierovym syndromom trpel roky moj otec, preto mam obavy, ci to nemam i ja, je vsak mozne, ze to bude skutocne od krcnej chrbtice, ako mi to neustale opakuju doktori (od marca som k aerobiku pridala 2x do tyzdna aj posilnovnu a mam pocit, ze som niektore cviky robila mozno proti mojim moznostiam a schopnostiam, navyse ma boli aj cele lave rameno, takze dost pravdepodobne - kiezby!). Je to velmi neprijemne, v podstate to cloveka vyradi z normalneho zivota, pretoze neviem kedy dostanem zavrat. Musim poklopat - uz 12 dni som bez zavratu - i ked pocitujem stalem sum a pulz v usiach. Betaserc uzivam asi 2,5 mesiaca, neviem, ci zabral liek alebo sa to ukludnilo po rehabil. procedurach. som z toho nestastna, i ked viem, ze mnohi trpia ovela vaznejsimi ochoreniami... doteraz mi vsak bolo fantasticky, nemam ziadne ine problemy, preto ma to dost vzalo.