Vestibulárny syndróm

RNG

Prostriedky na viralnu imunitu znova...:selen zinok probiotika s obsahom L.bulgaricus, l-cystein, aloe vera,baza, astragalus, echinacea,GSE, extrakt z olivovych listov a vitamin C.
Medzi silne patri: betulin, Befungin a chaparal(larrea tridentata)

tula1

RNG,ak to bolo adresovane mne, dakujem, len neviem ako sa zvysuje viralna imunita, resp. co to znamena../nepustilo ma to ako tula/

RNG

Betaserc(betahistin) je spravny vyber na potlacenie symptomov z vestibularneho syndromu.
Ale ako som spomenul, rozne nefunkcne deformity sa vyvyjaju z nejakych dovodov, je za nimi iste nejaky patogen, predpokladam najskor virus, takze zvysovanie viralnej imunity je tu na mieste.Nakoniec u kazdeho dnes...

Tiez nefunkcne tkaniva odburavaju enzymi, takze doplnok enzymov alebo enzymotvorneho jodu by asi tiez pomohol.

tula

zdravim vas..pred 18 dňamisom pri chodzi dostala zavrať, nasťastie som sicupla a oprela sa o ruky,,zachvilu nastalo zvracanie,pisiel pre mňa syn ,u lekara som nebola, po 4 hodinach sa to upravilo.Myslela som, že je to z prudkeho poklesu tlaku, ale mylila som sa.Za 2 tyždne sa mi to stalo na chodbe v skole, a bolo to horsie, to museli zavolať sanitku,v nemocnici dali infuziu, ale aj pocas nej trvali zavreate aj zvracanie ale z pohotovosti ma poslali prec s tym, že mam isť niekam, kde je ORL.Tento stav trval17 hodin, kym som bola schopna navstiviť ORL lekarku.Ta napisala, že mam periferny vestibularny syndrom a predpisala betaserc 24.Myslela som, že je to tym vybavene, nakolko ma na ine vysetrenia neposlali.toto bolo pred 2 dňami.Dnes pri pokojnej chodzi sa mi to v meste stalo zase, co ma velmi znepokojilo, tak som vyhladala tuto stranku a žasnem, co ma caka.a že preco ma neposlai na dalsie vysetrenia?Nikdy som nemala žiadnu chorobu, bola som 20 rokov cvicitelka aerobicu, takže organizmus je zvyknuty na zaťaž a pohyb.Teraz som už na dochodku, mam 61 rokov, ale stale som aktivna telesne aj dusevne, no teraz som dostala trosku strach, že sa mi to može stať aj pocas soferovania.Citala som tu o nejakych cviceniach, bola by som vdacna, keby mi to niekto mohol napisať do emailu,ako aj ine uzitocne rady.dakujem

zuzik

Ahojte, ja mam 27 rokov. Myslim, ze ako vsetci z nas co sa sledujeme, pomaly prichadzame na to, ze nas problem ma meno - MENIEROV SYNDROM. Ja som prvy zavrat som dostala minuly rok. Prisla zachranka,dali magnezium a na druhy den som bola fit.Od vtedy sa mi zavrate opakuju kazdy mesiac, raz az dva razy.Zacne sa mi krutit hlava,huci v lavom uchu a uz potom zvraciam. Zvracanie netrva len do vyprazdnenia zaludka ale pokracuje davenim zaludocnych stiav a kyselin. Do toho sa mi automaticky spustaju slzy a hlieny z nosa. Dalsou fazou je mocenie a stolica-prehananie.Vacsinou sa tento proces zacne vecer a trva celu noc az do rana. Druhy den musim cely spat a nabrat sil. Neurologovia tvrdia, ze pricin moze byt niekolko. Ja sama pozorovanim a radou prirodnych liecitelov som prisla na to, ze v mojom pripade to ma asi suvis aj s prilisnym solenim jedla. Viem ze existuju aj psychicke priciny chorob. Verim tomu ze kombinaciou riesenia lekarov (nie lieky, ale zistenie biologickej priciny sposobujucej zavrate) a zmenou myslenia a konania sa vyliecim a potom Vam s radostou o tom napisem. Vsetkym Vam velmi fandim a zelam vela sil pri zisteni pricin a ich naslednych odstraneni.

RNG

Pourpietra, toto je storocie informacii, cez internet a rozne lekarske publikacie(samozrejme to si treba predplatit, zijeme vo svete penazi a nie idealistickych vizii) sa clovek moze dozvediet prakticky vsetko.
Vyzaduje to predplatit si mnozstvo periodik, dobre internetove spojenie, znalost viacerych cudzich jazykov(hlavne anglictiny, do tohoto jazyku mnohi prekladaju svoje prace) a volu dat do toho plno casu.

pourpiotra

RNG, velmi pekne Vam dakujem, strasne som sa bala.Takze som liecitelnym pripadom, myslim, ze sa o tom este pekne podrobne porozpravam s mojou doktorkou(inak mila zena:)). Asi som bola dost ostra. Zo strachu! Ako to ze nie si lekar s takymito vedomostami?Prajem vsetko dobre! A viac takychto ludi ako ste Vy aby bolo na tomto svete!Tak isto Ijka dakujem, hadam to pomoze aj inym ludom s podobnym zdravotnym problemom...

ijka

na týchto stránkach je problematika vertiga dobre rozpísaná www.zdravotnictvo.sk a www.vertigoacademy.cz pourpiotra u teba sa jedna o polohove vertigo, ktoré je cvičeniami dobre liečiteľné. Cvičenia sú na www.dizziness-and-balance.com.
Ja osobne som mala teraz rok pauzu, predtým tri roky nepretržitých závratov. Momentálne som zase na kolotoči. Môžem potvrdiť, že stres je veľkým spúšťačom. Veľa síl prajem.