Vestibulárny syndróm

viktoria susterova

Ahojte,
mam 21, vcera ma prepustili z nemocnice na vlastnu ziadost. Tiez mi diagnostikovali centralny vestibularny syndrom,
a okrem toho aj srdcovu arytmiu, selest na srdci, znizenu funkciu stitnej zlazy a nadobliciek a bohvieco este.

Vsetko to pretrvava uz par rokov.

Ako dobre ze na to tak skoro prisli.

lienocka123

pred 3 rokmi som pred vianocami večer soferovala a vtedy to doslo, tocila sa mi hlava ze som nevidela nic, isla som prave z mosta a musela som si dat vystrazne znamenia, zastavit na strede cesty, a trubila , stiahla okna a mavala rukami lebo na telefon som nevidela ziadne tlacitka, zastavili nejaky ludia nalozili do svojho auta ktore som im hned uplne ovracala o dovizli domov, v izbe bolo plno ludi ale tvare som nespoznala tak mi behali oci, prisla záchranka pichla Mg,a slo sa do nemocnice, avsak vracanie a točáky neprestali ani po troch dnoch, na stvrty den boli vianoce tak som sa nejak dostala domov, a brala som Betaserc 3 mesiace, odvtedy si musim odklopat som nemala nic podobne ale poviem vam akonahle sa mi trosku zatoci hlava chytim taku paniku ze mi z toho yskoci tlak. Viem ze sa mi to hocikedy moze vratit, a preto by som rada zasla k nejakemu fakt odbornikovi, leo someste mlada a vela soferujem tak to sranda nie je, ak o niekom viete dajte mi nanho prosim cislo

mjanik

mišulienka-môže ísť o krčnu chrbticu, alebo ak sa otáčajú oči "v stĺp",o špatnú (podráždenú) pečeň-obidva prípady sú dobre liečiteľné akupunktúrou

mišulienka

Ahojte. Až vďaka tejto stránke som sa dozvedela asi čo ma trápi. Ešte som však nebola u lekára. Z času na čas aj mňa postihne večerná závrat, oči sa mi akoby točili sami od seba a posledné dva dni cítim, že pri rýchlych pohyboch sa mi zatočí v hlave. Pri poslednom záchvate, kedy som sa ani nemohla pohnúť /bolo mi strašne zle/ točil sa so mnou snáď celý svet/ale nezvracala som ako väčšina ľudí opisuje, že to je jeden zo sprievodných javov/ som ráno zistila , že ma bolí ľavé ucho.Nevie mi niekdo poradiť - môže ísť o Vestibulárny syndróm????? alebo mám navštíviť lekára.

koťa

No však ma tu šokujete. Ja trpím týmto už vyše roka. Vlani som bola PN 3 mesiace, teraz v lete tiež 3 mesiace, 1,5 mesiaca v robote a som v tom zase. Kto to nezažil nepochopí! Niekedy si pripadám ako živá mrtvola. Možu mi napísať tí čo to majú dlhšie ako s sa dá s touto chorobou fungovať v robote? Ja mám dojem, že je to nad moje sily. Idem na kontrolu, že akože fajn a ráno mi už pichajú injekcie. Nikdy by som nebola verila, že aj takáto hnusná choroba existuje. Veď to je niekdy problém aj rozprávať. Akoby mi to všetko veľmi dlho trvalo, myslím aj to rozprávanie. Ešte sa aj rozmýšľa ťažko. Neviem, či len ja mám takého šéfa na figu, ale akosi mi to nepridáva, myslím tie jeho poznámky, že už si začína zvykať a pod. Čo používate na každodenné fungovanie v práci?

misiatko

Ahojte,mne prave vo stvtok vecer prislo zle nevedela som z coho spolu s zvaranim som mala strasne tlaky v hlave a nevedela som poriadne stat,pretoze som mala neuveritelne tocenie,ze som poriadne nevidela ani na meter.Citila som sa jak keby som vypila neuveritelne mnozstvo alkoholu.Rano znovu to iste,tocenie hlavy,zvracanie.Tak som isla k doktorke poslala ma na neurologiu a zaver bol vestibularny syndrom.Pichla mi injekciu a predpisala beta...,Citala som ze je to syndom v 40-60 roku zivote a mam len 21.Dufam,ze sa to zlepsi.pa

RNG

este raz tu zdoraznim antiviralne na potlacenie roznych zapalov v tele, sposobenych nasimi permanentnymi rezidentmi-virusami. Hlavne velmi silny chaparal, ktory odporucam brat aspon mesiac, a potom prejst na miernejsie, ako extrakt z olivovych listov, astragalus a aloe vera, ktore sa daju brat neobmedzene dlho.
Samozrejme kazdemu odporucam doplnit si selen, zinok a probiotika, ci mas problemy alebo nie.

stefihe

ahojte spolubojovníci!aj ja som čakateľka na magnetickú rezonanciu a predbežná diagnóza je vestibulárny synrdóm a neurogénna tetania.zlatý klinec je mojich 27 rokov.aj na mňa lekár pozeral ako na vesmírny zjav a skúša momentálne nejaké lieky,z ktorých sa cítim ešte viac pod psa.choroba ma úplne vyradila zo života,snažím sa stotožniť s novou životnou situáciou.mám 2,5 ročného syna,s ktorým som trávila veľa času von a veľmi ma mrzí,že teraz to už nie je ako predtým.držím všetkým chorým prsty!

mia

Všetkých Vás zdravím,som nesmierne rada,že nie som sama na tejto modrej planéte, ktorá má takýto problém.Ja sním žijem už 15 rokov a nesmierne mi ubral na kvalite života.Cítim nestabilitu najme pri chôdzi dolu schodmi,keď mám rušný deň tak hlava sa mi pohupuje ako na lodi a to neustále šumenie v ušiach ktoré občas prejde do pískania je už len čerešnička.Pred rokom som mala taký silný atak,že som 5 týždnov ležala na neurologii.Štyri dni som nevidela, tri týždne som vydela dvojmo rovnováha taká ,že všade som musela mať doprovod.Zo začiatku z obydvoch strán ma držali,potom už stačil jeden a niekolko týždnov som chodila len popri stene.A teraz? Morálne o 20 rokov ostarená žena. Napr. pri nákupe v hyper markete sa rýchlejšie otočím a na sekundu stratím orientaciu,/neviem kde je čo/ neviem odhadnúť hlbku schodov tak chodím ako Charli Chaplin po jednom shodíku.Keď niekto vie o nejakých homeopatikách alebo o iných liekoch,alebo o cvičení napíšte.MIA

tula1

RNG..selen a zinok berem, zacala som pouzivat pripravky z aloe vera a našla som akupresurne body od dr.Daleta,verim, že si pomôžem,dakujem ti za info