Bazalnej teplota v tehotenstve

isabella

ale - a vies aspon kedy priblizne si mala ovulaciu? ono pred menzesom klesne tak vyraznejsie ta teplota, to by si si vsimla, a niekomu den pred a niekomu v den menzesu, alebo dva dni vopred zacne klesat, popozeraj si nejake ine grafy, aby si sa zorientovala v tom, ze o com ti tu pisem
www.fertilityfriend.com
tu su s ovulaciou co sa skoncili menzesom
www.fertilityfriend.com
a tu su tie co sa skoncili tehotenstvom...
ak vies anglicky, rychlo sa v tom zorientujes a mozes si trebars aj vlastne grafy vytvarat na tej stranke a moze ti to pomoct, drzim palce...

ale

isabel....dik,tak ja budem pokracovat v merani..az som dobre pochopila tak tesne pred mn ma klesnut?kedy?a na kolko asi?......nechcem sa blaznit to nie no vcera mi bolo zle na zaludok co mi nebyva,a manzelko vcera stekal do mna ze som cintlavka(vcera sme totiz boli na opacnej strane ostrova autom a vraj som vecne somrala ako jazdi)co ja som si to ani neuvedomovala....vraj som nejaka cintlavka.tak neviem...ok budeme merat acakat do 31.8 ako dalej...tak zatial pa a dik za rady

isabella

ale - teplota sa zvysi vzdy po ovulacii, to je normalne, dufat mozes zacat az ked ti menzes bude meskat a teplota sa dalej bude drzat pekne hore, bo ak by si mala dostat menzes tak ti to predtym klesne, takze teraz z toho este asi nic nevycitas, ale drzim palce...
babika - to sa meria bazalna teplota a to je ina ako si ty hocikedy cez den namerias kdekolvek, najprv si to musis nastudovat, aby si vedela co a kedy mas merat a kde aby si potom z toho mohla vyvodzovat zavery... takze ti to nic nenapovie, ze si si dnes len odmerala teplotu, bezna teplota tela s tym nic nema...

xxbabikaxx

rano mi bolo strasne zle a teraz som si merala teplotu a mam 36,9. mam vytok a menstruaciu mam dostat zajtra ale vzdy mi to meska takze neviem..a som unavena je mozne ze by som bola tehotna??

ale

isobela--mne zatial nemeska,len som bola zvedava ci sa to uz podarilo a niekde som citala ze tehotna-zvysena bazalka...tak ci to je pravda uvidime...mne ma mn dojst az 31.8
zatial som si merala len 3dni
37.5
37.2
37.3
tak uvidime,hm je mi dlho cakat,kazdy mesiac to isteeee :-(
dakujem za rady

Netehulka

Kazdemu pasuje nieco ine. Mne by sa to podla teploty nedalo odhadnut, lebo mne vzdy skace teplota. Ale ja som mala aj ine priznaky ovulacie, preto som ten test skusila, ze ci ozaj. Ale tieto ovulacne, co som kupila ja, boli lacne, nejakych 5 eur za 10 kusov, uplne obycajne.
Vyskusala som ho len tak zo srandy, ukazali mi 3 testy pozitivne, tak som tu skusila v ten isty den s mladym a hned sa zadarilo. Nahoda ako svina, ale tak aj taka sa rata. Takze ja mam dobru skusenost. A to som ani menzes nemala, len dve ovulacie...haha

isabella

tazko povedat(inak my slovaci lubime povazovat zahranicne vyrobky za kvalitnejsie a cim "zaujimavejsia" krajina, tym lepsi vyrobok, inak si myslim, ze princip fungovania je ten isty), btw, mozno by si otehotnela aj keby si to nepouzila hned...
ja osobne take veci skor beriem s rezervou, bo sa tym dost snazia spolocnosti zarobit, uz dost, ze som si kupila par krat tehu testy, nemala som na plane im dat zarobit este aj za ovulacne... ved keby sa nedarilo aj niekolko rokov tak by som do toho investovala nenormalne peniaze, pricom ten teplomer bol len jednorazova a mala polozka, tak mi to z dlhodobejsieho hladisla prislo lepsie, okrem toho som aspon zistila, ze som v poriadku a keby tam nastavali nejake odchylky a ja by som mala problemy, tak by to aj mojej lekarke pomohlo...
poznam baby, ktore aj pouzivaju ovu testy a aj si popritom meraju teplotu, myslim, ze lahsie sa im urcuje z grafu, ze ktory presne den to bol a napriek tomu, ze ovulaciu trafia sa im babeno nedari, tak si nemyslim, ze to bude celkovo len o tom, zena moze aj ovulovat, ale pritom mat stale nejaky problem, ktory bud brani uhniezdeniu vajicka, alebo partner ma problem a podobne...
a vlastne nechcela som sa tu s tebou dohadovat, ci su ovulacne testy lepsie, alebo nie a ktore, to je mne v podstate uplne jedno, pisala som ti to len preto, lebo ma strasne zarazil ten tvoj popis k tomu, ze do posvy je nehygienicke... samozrejme, ak planujes pouzivat teplomer co pouziva cela rodina, alebo si ho nevies dezinfikovat, alebo to proste nerobis, tak to nehygienicke je, ale nie z principu, ale z toho ako si to sama zariadis...

Netehulka

isabella-teraz som sa zasmiala na tej "muzskej ovulacii". Ja som pouzila australske testy, tak mozno tie su lepsie...

Anita11

Ozaj je najlepšie meriať bazálnu teplotu v pošve, meraná teplota pod pazuchou ani nie je bazálna. Pri ovulácii treba sledovať aj prítomnosť hlienu tak asi v priebehu 4 dňoch. Keď prebehne ovulácia, teplota sa zdvihne o cca 0,2-0,5C oproti šiestim dńom pred ovuláciou. Potom ak je teplota zdvihnutá 18 a viac dní je veľmi veľká pravdepodobnosť tehotnosti. Vtedy sú teploty ozaj vyšie tj.37,1-37,5. To, že sa nameria teplota 2-3x nad 37 ešte neznamená, že je tehotnosť, doležitý je počet dní so zvýšenou teplotou. Pri normálnej dĺžke cyklu je bežná zvýšená teplota 14-16 dní - záleží aká je dlhá luteálna fáza cyklu.
Ja si meriam bazálnu teplotu už 26 rokov a je to veľmi dobrá pomocka, ako sa žena spozná aj po zdravotnej stráne.

isabella

:-DDD, preto na to treba mat extra teplomer a dezinfikovat ho... vravim, usta su nespolahlive, lebo pocas spanku ich mozes mat aj otvorene, ani o tom nevies a potom to tu teplotu ovplyvnuje, ja som pomocou merania teploty pokazde bezpecne zistila kedy mam ovulaciu... tym testom moc neverim, lebo nejaka znama to skusala dat aj svojmu muzovi a predstav si, ze aj on podla toho mal ovulaciu... :-D