Poranenie menisku, operacia, pooperačný stav

Vierusikk208

Ahojte. Mám sa rozhodnúť pre operáciu kolena artroskopiou alebo orthokin-ochranné proteiny z vlastnej krvi, prirodzená liečba artrózy.

zuzipuzi

podľa mňa je meniskus to čo v kolene nemusí byť, takže niet sa čoho báť, len toho ako to urobili, či to nebude mať ďalšie následky iného rázu, ja som bola už 5xna operáciu a teraz už mám ťažkú artrózu na oboch kolenách

ivica23

Ja by som sa rada opytala, ako ta operacia prebieha. Vybraty meniskus, resp. jeho ciastocne odstranenie nahradia niecim inym? alebo meniskus dorastie sam? nemoze mi tam predsa ostat prazdne miesto, ci ano? Dakujem

oliwia

Mna operovali vcera. Operacia prebiehala pod narkozou , dve hodiny po operacii som sla domov . Na nohu som stupit nemohla. Alebo s bolestami, ale pani co operovali predo mnou odisla ako mladica ;) . Asi preto, lebo som to mala komplikovanejsie. Dnes uz mozem chodit na celom chodidle, kazdu polhodinu mam svicit 10 krat nohu vystriet a pokrcit pokial ide a davam si na koleno lad. Zajtra idem ku ortopedicke tu v meste, pretoze po operacii sa casto tvori v kolene voda. NA tyzden idem na kontrolu do Martina, kde som sa nechala operovat.

jakub22

noo aj ja mam problemy s tym...mi to prasklo minuly tyzden..najprv si vsetci doktori mysleli ze je to zlomenina...ale nie to praskol meniskus..je tu nejaky futbalista ktory by mi pomohol???ak ano tak moj email :: jakubdorko@szm.sk

marcusoptus

Caute, no neviem kto vam co povedal. . Ja mam momentalne este stehy v kolene po artroskopii. Operovali ma dva dni nato som chodil bez barli. O 10 dni som uz nahanal po dvore futbalovu loptu. .

eveline999

ahojte, prosim o radu,
priatel mal uraz laveho kolena pred rokom a pol. mal potrhane krizne vazy, co sa mu uz pravdepodobne zahojilo, a ma poskodeny mesikus. asi pred tyzdnom mu zacal trpiet priehlavok na lavej nohe. moze to mat nejaky suvis s poranenim??? nakolko to moze byt zavazne?? dakujem za odpoved....

monikanz

Zaujimalo by to aj mna, v piatok (18.4.2008) ma operovali na ten meniskus, v sobotu ma pustili domov. 29teho idem na vyber stehov. Neviem co bude nasledovat potom, ale vraj az o mesiac mozem pomaly stupit na tu nohu (nie chodit s nou!) a vraj az tristvrte roka sa budem liecit.Dufam ze nie :)

oliwa

Ahoj..,za par dni mam podstupit artriskopiu menisku.Hravam futbal a zaujimalo by ma kolko trva celkova rekonvalescencia,teda kedy by som mohol opat zacat hravat?dik