Diabetes mellitus

rené

Ahoj pride nato:-), ten článok som čítala presne v tom čase, keď sme sa začali o hladovke rozprávať. Ja sa to však obávam urobiť cez pracovný týždeň. Dnes mi nie je veľmi dobre, takže skúsim zajtra. Znížim si už dnes večerný LANTUS a zajtra ráno, lebo tieto dva účinkujú zajtra:-) Kedy si naposledy držal hladovku?

pride nato

Ahoj rené,v najnovšom čisle časopisu diabetik je rozhovor z Denisov Gajdošovov(dufam,že som si spravne zapametal meno)ktora je tiež na inzuline,a vravi,že toho roku v marci podstupila v Thajsku z kamaradkami 8 dnovu kuru ktora pozostavala len z byliniek a praškovych vitaminov.Celych 8 dni si nepichala inzulin a glykemie nemala vraj ani vysoke ani nizke.Až ked prišla domov,tak to povedala svojmu diabetologovy a ten ju v tom povzbudil.Doma si naspäť picha inzulin.Zrejme svoju obvyklu davku.

pride na to

Ja rené mam 74 kil,neboj sa tretinova davka,hlavne v prve hodiny po začati je skôr menšia ako by mala byť,da sa to však dokorigovať humalogom(pri glyk.10mmol si davam 1j humalogu) ,ale neskôr poobede a večer u mna je to už tak akurat,"telo" je už oddychnute,bazal ma....len mu je sveta žiť :) Ešte by som spomenul,že ak pridu pri hladovke neprijemne pocity,(čo sa stava každemu,aj bez hladovky) ja to riešim tak,že si pomeram cukor...toma ukludni...no a zariadim sa.(možnosti je vždy veľa) Musim priznať,že v poslednom čase sa mi jednodnova hladovka drži čoraz ťažšie(už hneď z rana ju prerušim,stači ked pridem do kuchyne:))))naozaj...no nekomentujem to(nebudem sa vyhovarať na slabu pevnu vôľu) Isto to zavisi od mnooooooožštva veci,hlavne treba byť v pohode,spravne dychať,pokial možno bez stresov...proste byť nad vecou. ps:Ešte som zistil,že ked si v ten deň čitam knižky z touto tematikou,tak ide mi to ovela ovela lepšie,pomaha mi to.

rené

Pozdravujem Ťa, pride nato:-) ešte mi napadlo - akú máš hmotnosť? - nechcem byť indiskrétna, ale chcem to vedieť kvôli tomu, aby som vedela, či ja si nemám ešte viac ubrať z Lantusu, aby ma to naozaj neodrovnalo -hi,hi,hi- a ani Ti nestihnem dať vedieť, čo hladovka urobila so mnou:-) Ja mám 50kg :-)

RNG

andel, merali tri inzulin v krvi, ked si si taky isty,za mas 0.00 inzulinu, alebo to len predpokladas.?
To s tym telom zabijajucim beta cely je sice akceptovana teoria, ale nevysvetluje situaciu dostatocne.

Ak by si totiz nemal ziadny inzulin a bunky by sa ti vobec neotvarali na prijem zivin a vyhadzovanie odpadu, tak by ti davka 9 gramov glukozy(9000 mg na 45 dl krvi=200 mg/dl takze 3 kocky cukru by ta naisto zabili.

Takze tam nejake to tvorenie inzulinu je a nejake beta cely zostali a to nicenie beta ciel nie je 100%.
Ja proste odmietam verit na "autoimunne" choroby, lebo fakty ich nepodporuju dostatocne.
A kedze mnoho ludi bolo dokazatelne vyliecene z diabetes, zrejme sa da nejako stimulovat telo von z tej "autoimunnej" situacie.
No ale ked si presveceny, ze ti nic prirodne nemoze pomoct alebo ze vobec v pripade diabetes 1 sa neda nic urobit na regeneraciu, tak je o tom zbytocne diskutovat.

andel

Drahy RNG,

Z toho co ja viem o cukrovke (DM1 mam viac ako 7 rokov a som v USA) tak cukrovka neznamena zlyhanie pankreasu, ale to, ze organizmus si vytvoril bunky-protilatky, ktore utocia a nicia beta-bunky v pankrease, ktore podporuju tvorbu inzulinu. Z toho dovodu je tiez problematicka implantacia novych betabuniek do pankreasu, pretoze je tam prepoklad, ze organizmus cukrovkara nadalej vytvara bunky utociace na beta-cells. Cize situacia by sa opakovala a operacia (transplantacia beta cells) by bola uplne zbytocna. Produckia inzulinu z mojho pankreasu je 0.00, tak odkial mam zacat delit bunky ktore su mrtve? Ktore neexistuju? Az ostrihas chlpatu deku, bunky jej nikdy nenarastu, az zabijes muchu, nevzlietne-neozije, az ti organizmus zabije beta-cells, bude ich zabijat non stop a nove uz nebudu = cukrovka je nevyliecitelna a nejake alternativne mediciny, to ma uz stalo vela penazi a nasledne hospitalizacie v nemocnici. Najlepsi liek na cukrovku je zdrava strava, naucit sa poictat carbs (uhlovodany), inzulin a pohyb. Cajiky a ine bylinky a produkty mozu pomoct "dvojkarom" nie nam "jednotkarom"

pride nato

Ahoj rene,to som zase ja.Len som chcel povedať,že mne ta tretinova davka vyhovuje ,citim sa počas hladovky dobre,glymky tiež ujdu.Treba sa merať a zariadiť sa podla merani,lebo každy reagujeme na všetko inač,ak maš glukomer,tak nemôže hroziť špitalska poloha.Humoru som samozrejme porozumel a celkom sa mi pačil :)Hlavne musi človek vedieť prečo to robi a musi byť dostatočne pružny(skôr ohybny) a prispôsobyvy.

rené

Ahoj konzultant pride nato:-), nechám si poradiť - stále som však v rozpakoch, čo to so mnou urobí. Dám si tretinovú dávku LANTUSu, lebo bez inzulínu by som skončila v nemocnici. Celkom sa na to cez víkend teším. Ak sa Ti neozvem, tak ležím vo vodorovnej polohe na nemocničnom lôžku:-) hi,hi,hi - bol to čierny humor.Pekný deň.

pride nato

ešte pre rené. Vraviš...."Skúsim trochu upraviť LANTUS, hoci zmena dávkovania sa prejaví až o deň-dva"..... čisto teoreticky - ak by si si nepichla večernu davku lantusu (bola by potreba byť už aj bez večere),tak rano už nie je v tele žiadny dodany inzulin,kedže už aj ranši z predošleho dna prave skončil,čiže nema čo pôsobiť a môže sa hneď začať nove davkovanie.Ide len o to dať si taku davku(zakladnu),ktora nevyvola hypo ani hyper,kedže jedlo v ten den odpada(v pripade hypa samozrejme treba zajesť ako vždy)tak velmi tu glyk. ovplyvnuje už len pohyb(menej stres...ale su tu aj choroby,ktore viac či menej ovplyvnuju glyk.a isto mnoho veci...všetko zo všetkym suvisi)Ja si davam v den hladovky tretinovu davku svojej zvyčajnej a hybem sa tiež ako ostatne dni.Ono mi to funguje(ako keby ked mam telo odlahčene od premeny živyn,tak sa mi lepšie doregulovava glykemia,ale pozor,každy je iny) Ak ma k večeru pobolieva hlava(môj problem je však skôr opačny,hlava ma občas boli ked sa najem a nie ked hladujem,vlastne kedy ako) a glyk.je vyšia,tak sa prebehnem a poprechadzam,ak je nizka,tak si dam trošku ovocia.

pride nato

ahoj pionierka rené :-)(dufam,že rozumieš vtipom)...No myslel som čistu vodu a to doslova,mame sice doma studnu,ale dedinska studnova voda nie je ok,na mestku kohutikovu vodu som ani nepomyslel...to v živote nie,ani kvapku.Mineralka môže byť,ale ak kupovanu,tak ja by som len lucku alebo jej podobne.My doma už asi 15 rokov chodime do lesa k jednemu pekne upravenemu pramenu,tam si naberieme do fliaš a mame to tak na dva mesiace na pitie.Ja by som nikdy už nemenil,velmi mi chuti ta voda.Ak by ti tu jednodnovu hladovku prekazilo hypo,nič si z toho nerob,proste stalo sa...stači kusoček ovocia (jablko,bananik....) a môže sa kludne pokračovať až do večera,respektive do rana.Ono sa da aj v praci,ale človek musi byť velmi nad vecou(asi zaleži aj od tipu prace)aby to prebehlo v pohode a aby bol pri tom dobry pocit,skutočna hladovka prichadza až po treťom dni,ked už človek vraj vôbec neciti hlad,čo je možne,lebo telo sa už dostatočne preplo na rezervy,ale po prvom dni ak sa pokračuje sa človeku môže krutiť hlava a podobne.Jeden den je ok,take minimum,ktore len pomôže.Ak si to vyskušaš,želam ti len prijemne pocity z toho ,že robiš pre seba niečo neodcenitelne.