Aknenormin?

Peter 82

Wiwien tu je moj nazor. Trpel som na akne od svojich 15 rokov. Ziadna sranda. To urcite vies! Podme k tomu fajceniu. Predstav si aku si mala plet a aku ju mas teraz. Fajcenie pleti na krase urcite neprida. Treba sa zamysliet nad tym, ze ci fajcenie moze sposobit navrat akne? Ak je tam len 1%, ze sa to moze stat treba na fajcenie zabudnut. Fajcenie za to urcite nestoji. Plet je urcite prednejsia ako chut na cigaretu. Ja uzivam Aknenormin dva tyzdne a plet je v pohode. Fajcil som aj ja, ale prestal som. Zaver je: urcite nefajcit!!! Moj nazor.

lenkaaaaaaaa

doca: aknenormin vobec NIEJE hormonalna liecba a neobsahuje hormony. ziadny vplyv to na ochlpenie nema
janko: asi o tri mesiace od zaciatku liecby sa prejavuje zlepsenie, ale je to dost individualne

janko89

cawte.chcem sa opytat ze po akom case sa objavia vysledky s liecou aknenormin.....som na tom psychicky velmi zle a neviem ci mi aknenormin pomoze.???

Domca118

Ahojte, chcem sa len opytat, ci Aknenormin posobí aj na ochlpenie,pretože kedže akné sa tyka hormonov, konkretne zvysenia muzskeho hormonu, tak aj ochlpenie sa tyka toho isteho,a po liečbe Aknenorminom by sa mali hormony upravit, ciže akné zmizne. Zmizne tym aj nežiaduce ochlpenie?mam problem s ochlpenim v oblasti pod pupkom, trapi ma to, ale holit si to v ziadnom pripade nechcem,a vosk pocas tejto liečby tiez uzivat nemozem, pretoze by to mohlo sposobit zjazvenie tejto oblasti., prosim poradte mi, dakujem.

rokatan:)

Ahoj,
tak ja som bral roaccutane asi tak pred 3/4 rokom mozno aj viac a plet je v poriadku stale, klop klop.
Dokym som sa dal na tuto liecbu bolo to cosi strasne. Patlal som si na fejs kadejake blbosti,antibiotika, ktore sice na moment priniesli ovocie v podobe zlepsenia stavu no onedlho som bol zas tam kde som byt nechcel a to v depkach. Aj pri ceste autobusom do skoly som mal pocit strasnej uzkosti az paranoje, ze sa namna kazdy kuka, no prosti cosi hrozne. Po dlhsom zvazovani som vymenil svoju koznu lekarku a prihlasil sa k novej. Jej pristup bol neporovnatelne lepsi. Vysetrila ma dakym svetielkom a na zaklade mojho ochorenja a jeho dlzky mi nasadila Roaccutane, varovala ma,ze je tam vela neziaducih ucinkov ale, ze to tam proste musia napisat aj ked vacsina ludi ma len suche pery atd. . Mna osobne pri liecbe postihla bolest krizov, suche pery a na konci liecby mi troska popadali vlasky no to vsetko sa dalo doporiadku po ukonceni(navyse som si ich zehlil, tak sa tomu ani necudujem .) No vsetko toto je neporovnatelne s tym, ze ked sa clovek postihnuty Akne kukne do zrkadla a uz po par dnoch, tyzdnoch sa jeho stav zlepsi, pokozka sa prestane konecne mastit a naplni ho pocit stastia , no skratka je to fajn. Na tento liek nedam dopustit a je to to jedine co mi pomohlo. A ako som povedal som po liecbe a ucinok stale trva :). Dakujem mojej koznej lekarke a sicky co tento liek "vymyslali".
A Vam vsetkym zelam pevnu volu a vela siil pri liecbe.

Dominickus

ahojte...ja beriem aknenormin uz 2 masiace...zatial sa mi pekne vycistilo celo,ale na liciach este mam vyrazky,lebo tam som ich mala vela,ale postupne miznu..pomaly,ale miznu...sem tam mi este vybehnu ale uz nie su take...beriem 20mg rano a 10mg veceer..pila som nato alkohol a nic sa neprejavilo..akurat mam od zaciatku strasne suche pery,ale nato mam krem a tiez som mala suchu tvra,ale nato som si kupila specialnu masticku a hned sa to upravilo:)...ak mate neake otazky kludne piste.....

wiwien

a fajčíte niektorá z vás baby??Lebo hrozne sa bojím, že mi to ovplyvní liečbu a nezaučinkuje to tak, ako má...

evieeee

mne praveze to nemastenie vlasov dost vadi, lebo mam prirodzene kucerave vlasy a predtym som dakovala za krasne leskle a jemne vlasy, za to mohlo to mastenie.teraz beriem izotretinoin uz 6 mesiac, plet krasbe cista ale suche a splihle vlasy. uz sa neviem dockat kedy sa mi zacne znova tvori normalne maz na hlave lebo uz to dlho nevydrzim:D dufam ze vyrazky sa nevratia, ale kozna mi povedala, ze to mozem po vysadeni hned nasadit keby bol nejaky prblem

gloss

ja som začala aknenormin užívam 11.09 a práve minulý týždeň sa mi tak razom pekne vyčistila pleť dovtedy to bolo také ešte nijaké hlavne čelo bolo samá malá bolavá vyrážka ale teraz je pleť krásne hladučká aj to čelo len ešte sem tam malá vyrážka ale tie sa pekne sušia takže som vééélmi spokojná s liečbou a nehovorím o psychickej pohode ktorá sa dostavila s pozitívnou liečbou :) Užívam 10mg ráno a večer. Inak liečbu postupujem 2.x nakoľko nastala po 1,5 roku recidíva :( takže zrejme táto liečba bude o čosi dlhšia vravela kožná aby sa predišlo dalšej recidíve. Z vedlajších účinkov suché pery takže balzam je moj kamarát:) a fakt je že si nepotrebujem vlasy umývať tak často ako predtým, čo je celkom fajn :)

......

ja som ani nemala nejake akne a vdaka dermatologovi mam navzdy zjazvenu tvar. plet ako babetko, no teraz jazvy a zapal ako hrom. neprajem nikomu.