Nehanbim sa za to co som dnes zjedla

Príspevok v téme: Nehanbim sa za to co som dnes zjedla
veronika

ahojte! dostala som napad zalozot tuto temu, kde si budeme pisat, co sme dnes zjedli. po precitani niektorych prispevkov na tejto stranke sa mi fakt zda, ze niektore dievcata ziju len zo vzduchu, vody a obcas ovocie alebo jogurtik. ale budme k sebe uprimne,sme predsa ludia so zdravou chutou do jedla a do zivota. a jedlo je tiez dar. mozno povzbudime aj dievcata s PPP ked budu vidiet, ze su na svete ludia ktori sa stravuju normalne. tak do toho ! prosim o uprimnost.

Janska

Ahoj...

32. myslela som, že napíšeš 18... Vieš, pri tvojom veku. Už dávno si mala pochopiť, že už viac nie si malé dievčatko. Tá všetko bolesť, ktorou si trpela je minulosť.. Si jediný dospelý a zodpovedný človek za tvoju situáciu teraz ty... už musíš dospieť, jednoducho povedané...

Ináč, odporúčala by som Ti jesť menej ovocia, keď už ovocie, tak s niečím, napr. trošku orechov. Nech ti to zníži cukor. Aby si hneď nebola hladná.. Lepšie ak si dáš celozrenné pečivo. Vyhľadávaj skôr to ako biele, ktoré ti len rýchlo zvýši hladinu cukru krvi a zachvíľu budeš hladná opäť. a hlavne po takom jedle, chceš viac. a viac... jeden kúsok celozrnného chleba a si sýta.. rovnako kúsok mäsa, ryby.. ahoj

antiana

včera už lepšie:
R: dve jablká
O: ryža s orechami, slivkový kompót
V: veľká žemľa s kravským maslom, jablko

Janska

Ahoj...

Bolo mi hneď jasné, že toto všetko má pozadie a že to určite nebude žiadne veselé pozadie. Že bude preplnené bolesťou a nedostatkom lásky. Preto sa neviem na nikoho hnevať a ani ho odcudzovať.podľa mňa každý takýto problém je problémom nedostatku lásky, pochopenia.. a to čo píšeš, veľmi ma to mrzí. ale viem, že ľútosť ti nepomôže.. a je to kruté, viem... neviem koľko máš rokov. koľko ?.. počuj, pri mene by mal byť môj mail.. napíš mi, ak chceš.. ja budem nesmierne vďačná.. jednak som zvedavá a jednak zbieram čo najviac informácii a jednak ti môžem niektorými radami pomôcť. to čo pomohlo mne.... budem veľmi rada, no nútiť ťa nemôžem... drž sa...

antiana

Ahoj Janska, pekne si to vystihla že tu ostatných iritujem s mojimi jedálničkami, no a máš pravdu aj v tom, že to nemám komu povedať, lebo som sama akoten kôl v plote, nemám priateľa a ani jednu kamarátku, súrodenci sú už preč vsetci traja z domu, len ja tu bývam SAMA, s rodičmi a dementnou babkou, ktorá býva agresívna a stále mi nadáva, no musíme ju doopatrovať, je imobilná po porážke, má 81 rokov...S mamou sa o tom aj môžem rozprávať, ona sa len tvári že počúva, a napr. minule som jej hovorila niečo dôležité o mne a ona na to že to sú sprostosti riešiť len a stále jedlo, že ona má dosť roboty s babkou, nevie kde jej hlava stojí...no takže tak...naši namňa nemajú čas, otec - alkoholik a gambler sa odo mna celkom dištancoval, on sa správa akoby všetko bolo v najlepšom poriadku a vždy sa vyhýba konliktom...takže preto sem občas píšem napr. moje jedálničky, baby ktoré to čítajú, by mi mohli dať spätnú väzbu, ale nie takú že ma zdrbú ako minule, aj ja mám svoje problémy a iste majú ich aj ony no ja by som niekoho za to neodsudzovala...
Ja keď tam napíšem napr. čo som zjedla včera tak tam píšem pravdu, nevymýšľam si len aby som vyzerala krajšie... a ja tu čakám podporu, konkrétne rady napr. o.k., mala si jogurt, čo tak dať si k nemu aj pečivo? alebo aby som skúsila krok po kroku jedávať aj varené potraviny ...atď...a bolí ma a uráža ma to veľmi, keď sem niektoré baby,nebudem menovať,píšu na mňa útočné slová...ony o mne nič nevedia, čím veľmi ťažkým som si už od puberty musela prejsť, čo všetko som si už odžila, o psychickom týraní na škole, doma to pokračovalo od otca...no,nebudem to tu teraz rozpisovať, možno nabudúce...každopádne už vopred ďakujem vám všetkým ktorí si dáte tú námahu a dostanem od vás nejakú spätnú väzbu...o:) Dakujem

Janska

Ahoj antiana... Smiem sa Ťa opýtať? nechcem to spraviť nejak útočne, prosím Ťa nemaj ten dojem. Ale seriózne teraz, ty sa chceš vyliečiť? Myslím, aké sú tvoje plány v hlave, tvoje myšlienky? Teraz to myslím tak, že ma to vážne zaujíma...Pretože podľa toho čo píšeš, som na základe svojich poznatkov a skúsenosti s touto chorobou usúdila, že ty sa nechceš ešte vyliečiť. resp. ešte stále chceš byť neprirodzene štíhlou... lebo to čo píšeš, aké príspevky pridávaš. to nie je pomoc pre nikoho, kto sa z toho dostať chce. Vieš, ono to je zlé najmä v tom, že ak sa nejaké dievča z toho chce dostať, snaží sa bojovať proti tej prehnanej túžbe byť štíhlou a ty tu potom napíšeš ako málo si zjedla, deprimuje ju to. súťaží s tebou, nevedome, ale bráni jej to vzdať sa kontroly nad jedlom a stále pretrváva jej strach zjedenia... štve ma to, ale len z toho hľadiska, že túžim po tom aby sa táto choroba vytratila zo spoločnosti, aby nebola. Je hnusná a škaredá a veľmi zlá. Zlá pre dušu... ale chápem aj teba, že máš túžbu o tom niekomu hovoriť... ale lepšie by bolo, keby si napísala, jedla som malo.. ako keby si vypísala čo to málo bolo... neviem. nechcem aby to vyznelo zle, fakt to myslím v najlepšom slova zmysle.. ahoj

antiana

včera som zasa zlyhala, zjedla som len 4 jablká a jeden jogurt a hektolitre kávy...a aj to sa mi už zdá veľa...pohlcuje ma to, jem stále menej a menej...aspoňže už vôbec nevraciam, s tým som zo dňa na deň sekla a nemám ani nutkanie ani chuť...

nika039

Ahoj Antiana, nevedela som, ze mas anorexiu..aj ked podla tvojich jedalnickov mi doslo, ze asi nieco nebude v pohode. je dobre, ze si uvedomujes ze to co robis nie je normalne, ze sa "bojis" a celkovo ze to riesis. drzim ti moc palce, neviem ako by som ti viac mohla pomoct- vobec ta nepoznam a vlastne ani som sa nikdy nestretla s anorexiou v realnom zivote. ale ak by si nieco potrebovala, som tu.

moj dnesny jedalnicek je nie moc pekny, a hlavne nie moc zdravy:/ dnes som nic nestihala, mam svoje dni a kooopu skusok, co sa odzrkadluje na tom, ako jem. co znamena, ze zle :D

R: ovsena kasa so susenymi slivkami a semienkami
D: graham. rozok so sunkou
O: zeleninova polievka, spagety so syrom a kecupom
Ol: mlieko s cerealiami
V: tvarohove buchty
nie je nic horsie, ako ked sa vecer pecie obed (buchty) na dalsi den. strasne pokusenie :D

zajtra som znovu rozlietana, ale snad to bude lepsie:) zatial caute baby:)