Červenanie = Socialna fobia

Príspevok v téme: Červenanie = Socialna fobia
nádej

Našiel som vo fóre už niekoľko článkov o tom ako ľudia trpia červenaním. Ja patrím k nim a tak som sa rozhodol pátrať trochu po tejto "chorobe".
Ak chceš vedieť viac, čítaj trpezlivo ďalej...

Jednou z najmladších fóbií je sociálna fóbia. Touto fóbiou trpí každý desiaty človek. Vzniká predovšetkým v detstve a v dospievaní, keď sú ľudia oveľa viac citlivejší na úsudok okolia. Jedným z prejavou sociálnej fóbie je červenanie sa. Červenajúci sa cíti svojim rúmencom ponížený, pretože prezrádza jeho neistotu. Postihnutí sa boja byť v centre pozornosti ostatných, majú strach z jeho hodnotenia, z vlastných rozpakov a trápnosti. Sociálna fóbia postihuje okolo 3 percent žien a asi 2 percentá mužov.

Príznaky sociálnej fóbie:
Strach,
že sa druhí na vás pozerajú
že sa znemožníte
aby ste neboli stredobodom pozornosti
z neprirodzeného správania
z večierkov a voľnej zábavy
jesť pred ľuďmi
zo schôdzí, stretnutí, verejného vystúpenia
z použitia verejných WC
hovoriť pred malou skupinou
písať na verejnosti (vyplňovať formuláre)
hovoriť pred autoritou
nadviazať konverzáciu, udržovať ju
požiadať si o to, čo človek potrebuje
z rozhovoru s cudzím človekom
telefonovať

Človek trpiaci sociálnou fóbiou by mal vyhľadať odborníka!!!

george78

Ano bol som.samozrejme aj som mal stres jak hovädo,ale nejak som to zvladol.este som si tak uplne nezvykol.stale je tam to napätie,ale hadam sa to casom spravi.Neboj ten pohovor zvladnes!prajem ti vsetko dobre a skore uzdravenie

fobicka

ja som tak trosku chora momentalne, vsak je aj chripkove obdobie teraz :) a inac sa mam fajn, sem tam trosku zastresujem, ale nic extra :) a tebe sa ako dari v praci? aj na pohovore si bol? lebo toho sa ja najviac zo vsekeho bojim ked si budem hladat robotu :(

luky999

CARBON a pomaha ti to na cervenaniee??uz sa necervenas alebo ako to na teba posobi? a to treba pravidelne jest alebo ako? nebudem na tom zavisli?

fobicka

george tak to drzim palce, neboj zvladnes to, nemysli na chorobu, mysli pozitivne ako ti je fajn a aky si spokojny, ze mas dobru pracu :)

george78

ahojte fobici.no nastupil som do prace.ze mne jak bolo na p... ale nastastie som to nejak zvladol.nedriadeny videl ze som k.o. tak sa pokusil mat ludsky pristup a teraz po tyzdni ked som myslel ze je to v poriadku tak mam nedobre pocity a mykanie hlavou-rovnovaha zavraty,ale pokusim sa to nejak zvladnut.potrebujem nieco zarobit sakra...

alenda

Kubka1: Bolí ťa hlava??? Aj potom...neskôr alebo len v tej situácii?? to sa volá poststres a sú to príznaky prichádzajúcej migrény, tiež som mávala bolesti hlavy. Stresom sa cievky v mozgu zužujú a potom, keď sa po strese uvoľnia nastáva opuch,a cievky sa zapália a nastávajú stupňujúce bolesti hlavy. Časom sa to zhoršuje, a je to dosť nepríjemné a bolesti sú intenzívnejšie. Tým ťa ale nechcem strašiť, môžem sa aj mýliť...

alenda

www.herbalife.cz
je to formula 1 - kokteil, má rôzne príchute
Môžem ti to objednať aj ja, ak by si to chcela vyskúšať, a poslať ti to domov. Ja to nepredávam a nezarábam na tom ako ostatní, tak by som ti to mohla dať za zľavu.
-odkaz odstránený- to je aloe vera, aj na to mám zľavu

kubka1

alenda, ano červenanie je mile, ale ked som červena ako paradajka hodinu, tak mi to nie je velmi príjemné. Neviem, či sa za seba hanbím, ked niečo hovorím alebo urobím pred ostatnými...fakt už tomu nerozumiem...začína mi to už liezť na nervy...lebo ma potom z toho aj bolí hlava a neviem normalne komunikovať a reagovať. Vedome chapem, že o nič nejd, ale kdesi z podvedomia niečo vychadza a neviem,co to je.