nemôcť sa nadýchnuť.

barunka

Ahoj,Bibika.Pálenie listov mám za sebou.Bol to síce oslobodzujúci pocit, ale iba na chvíľu.Prežila som jeden ťažký rok-zomreli mi obidve babky,rodičia mali zdravotné problémy a hlavne u môjho 3-ročného syna bolo podozrenie,že má na krku zhubné hrčky.Aj keď je to nakoniec v poriadku, chodíme na pravidelné kontroly,ktoré ma zabíjajú.Veľa kričím,plačem(tajne)a snažím sa stretávať s priateľmi,ale potrebovala by som ich nonstop.

BIBIKA

keď mi zomrel deduško ktorého som nesmierne milovala, čosi čudné vo mne začalo harašiť a tiež mi diagnostikovali panickú úzkostnú poruchu s vbegetatívnymi prejavmi-čo vyzeralo asi jak feťák pri absťáku. Boli to však len veci ktoré som nevedela spracovať, začala som sa venovať homeopatii a pijavičkám, brala som seroxat pár mesiacov ale bolo mi z neho ešte horšie. Išla som kamarátke ktorá je homeopatka a vysadila som seroxat, užívala homeopatiká a dnes fungujem úplne normálne a žiadna panická porucha už pre mňa neexistuje. Treba sa zamyslieť, čo v minulosti mohlo vyvolať panickú poruchu, môže to byť vec, ktorá ťa strašne zranila a nevieš ju doteraz spracovať. Skús si napísať na papier veci ktoré ťa trápia a spál ich s tým, že budeš pozerať ako ich dym odnáša preč a precíť ten oslobodzujúci pocit ako to všetko z teba ide von, vyplač sa, vyvrieskaj niekde v lese, päsťami bi do vankúša a plač...všetko to len musí ísť von...nič viac nepotrebuješ...viem o čom hovorím... :-))...mám na to aj školu :-)))..držím palce

barunka

Ahojte, som rada, že v tom nie som sama.Už druhý rok sa trápim s panickou poruchou. Je to vlastne moja tretia diagnóza.Najprv to bola akási fóbia, potom general. úzkostná porucha a nakoniec panická porucha.Zmenila som psychytričku, ktorá nevedela čo so mnou a desať mesiacov ma cpala Neurolom, ktorého sa teraz nemôžem zbaviť. Beriem druhý týždeň Citalec a Magne B6. Rada by som poznala vaše skúsenosti práve s týmto liekom.Po poslednom kolapse som bola mesiac PN.A musím už konečne začať fungovať, už kvôli synovi. Ešte by ma zaujímalo ako chodíte do práce.Ja som s veľkým strachom po PN-ke nastúpila,ale pracujem vo firme spolu s manželom, takže sa spolieham naňho. Mám hrôzu z toho, keď ho posielajú na služobky a ja sa musím postarať sama o seba.Budem rada, ak mi poradíte.

lolita

Ahoj ako sa da pomöct`ak niekto tazko dýcha má horúcky ak odlezí pár dni tak mu to prejde ale napríklad o mesiac sa mu to vráti.prepac za chyby klávesnica nemá mekcene

karola

Pre Gabrielu:
Obdivujem ťa,že ty si to dokázala.Ja už asi 12 rokov viem,že by som mala urobiť to isté,čo ty,ale niečo mi v tom bráni./Strach?/Neviem sa odhodlať.
Viem,že by som mala odísť,osamostatniť sa...

bobena:)

Alternatíva, ďakujem,že si sa ozvala.Áno, hladinu bilirubínu mi kontrolovali vrámci predoperačných vyšetrení, vlastne všetky výsledky mám tabuľkové:)

?????

Nie som odbornicka a ani netvrdim,ze ti tato liecba 100% pomoze no vyskusat to mozes.Pytala som sa na to a oni mi povedali,ze to pomaha.Takze Solna jaskyna no aspon 5-krat v co najkratsom casovom intervale.Zatial cauko

Alternativa

Ahoj Bobena,
ja naozaj za velmi vela zdrav. problemov povazujem zodpovednu nasu havarujucu psychiku. Kedze nie som lekarka, neviem sa objektivne vyjadrit k Tvojim nalezom a tazkostiam. Urcite u Teba pracuju aj nervy. Len treba vydrzat do terminu zakroku, urcite mas narocne dni a noci. Kontrolovali Ti hladinu bilirubinu v krvi?