nemôcť sa nadýchnuť.

dokca

Ahoj barunka.Ja mam 42 rokov,tieto priznaky som mala prvykrat,ked mi zomrela mama,mala som vtedy 20 rokov a doktorka mi davala tiez magnezium.Dalsie stavy som mala ked som odisla z prace a nevedela som si najst druhu, bolo to pred 7 rokmi. Vtedy som uz nevedela, co so sebou, rano som sa budila s placom, co budem robit, nikde som radsej nechodila. To som mala 36 rokov a 2 deti.Nikto z rodiny mi neveril, bola som na to sama a to je najhorsie. Kupila som si knihu " ako zvladnut stres" a musim povedat, ze tato kniha odstartovala uspesnu liecbu, ta kniha ma naucila ako byt pozitivna a tesit sa z kadej malickosti. Kazdym dnom som robila pokroky, obcas som si buchla Lexaurin, ale len polku tabletky. Len vtedy, ak som dopredu citila, ze to asi nezvladnem. Ale snazila som sa ho brat co najmenej. Az som postupne zistila, ze staci aj obycajna zuvacka, mentolova, ktora Ti da pocit, ze sa ti dycha uvolnene. Lexaurin mam stale pri sebe, taka blba poistka, ale uz ho neberiem.Vcera na pohrebe som mala pocit, ze uz to na mna zase ide, takze predpokladam, ze moje stavy vznikli po umrti mamky. Snaz sa mysliet pozitivne, v kazdom dni musis vidiet to krasne, na zle veci si kup kolac, alebo daco na seba. A usmievaj sa vela na ludi, uvidis, ako sa ti to vrati a ten dobry pocit potom. A co mi este pomohlo? priroda, som od malicka vandracka, takze pobyt v prirode so spravnymi ludmi mi pomohol, aj ked boli casy, ked som sa s nikym nechcela s tretnut prave kvoli tym stavom. Teraz robim aj pokusy na sebe, postavim sa do najdlhsej rady v obchode, alebo soferujem vela sama. Treba robit prave to, coho sa bojis. Viem, lahko sa mi radi, aloe viem ako sa citis. Su to velmi zle stavy, neprajem ich nikomu :(. Pretoze zdravi ludia to nechapu a neuveria. Aj moj brat mi neveril, ale stalo sa, ze prisiel o pracu a presne toto sa mu stalo. Uzkostne stavy, busenie srdca a zrazu mi uveril. Pomohla som mu a uz je O.K., tak vydrz. Netrva to vecne. Len bud silna a NIKDY nemysli na to, ze co ked mi bude zase zle.Radsej si hned po ranu daj sprchu, pusti hudbu a ked nemas co robit, citaj, bez von. A rozhodne potrebujes mat lasku pri sebe. Skus to! Prajem vsetko dobre.:)

dokca

Ahoj barunka.Ja mam 42 rokov,tieto priznaky som mala prvykrat,ked mi zomrela mama,mala som vtedy 20 rokov a doktorka mi davala tiez magnezium.Dalsie stavy som mala ked som odisla z prace a nevedela som si najst druhu, bolo to pred 7 rokmi. Vtedy som uz nevedela, co so sebou, rano som sa budila s placom, co budem robit, nikde som radsej nechodila. To som mala 36 rokov a 2 deti.Nikto z rodiny mi neveril, bola som na to sama a to je najhorsie. Kupila som si knihu " ako zvladnut stres" a musim povedat, ze tato kniha odstartovala uspesnu liecbu, ta kniha ma naucila ako byt pozitivna a tesit sa z kadej malickosti. Kazdym dnom som robila pokroky, obcas som si buchla Lexaurin, ale len polku tabletky. Len vtedy, ak som dopredu citila, ze to asi nezvladnem. Ale snazila som sa ho brat co najmenej. Az som postupne zistila, ze staci aj obycajna zuvacka, mentolova, ktora Ti da pocit, ze sa ti dycha uvolnene. Lexaurin mam stale pri sebe, taka blba poistka, ale uz ho neberiem.Vcera na pohrebe som mala pocit, ze uz to na mna zase ide, takze predpokladam, ze moje stavy vznikli po umrti mamky. Snaz sa mysliet pozitivne, v kazdom dni musis vidiet to krasne, na zle veci si kup kolac, alebo daco na seba. A usmievaj sa vela na ludi, uvidis, ako sa ti to vrati a ten dobry pocit potom. A co mi este pomohlo? priroda, som od malicka vandracka, takze pobyt v prirode so spravnymi ludmi mi pomohol, aj ked boli casy, ked som sa s nikym nechcela s tretnut prave kvoli tym stavom. Teraz robim aj pokusy na sebe, postavim sa do najdlhsej rady v obchode, alebo soferujem vela sama. Treba robit prave to, coho sa bojis. Viem, lahko sa mi radi, aloe viem ako sa citis. Su to velmi zle stavy, neprajem ich nikomu :(. Pretoze zdravi ludia to nechapu a neuveria. Aj moj brat mi neveril, ale stalo sa, ze prisiel o pracu a presne toto sa mu stalo. Uzkostne stavy, busenie srdca a zrazu mi uveril. Pomohla som mu a uz je O.K., tak vydrz. Netrva to vecne. Len bud silna a NIKDY nemysli na to, ze co ked mi bude zase zle.Radsej si hned po ranu daj sprchu, pusti hudbu a ked nemas co robit, citaj, bez von. A rozhodne potrebujes mat lasku pri sebe. Skus to! Prajem vsetko dobre.:)

barunka

Marča,Dokča.Mám presne tie isté stavy ako Vy.Tiež prchám z obchodov, kde sú dlhé rady a autom som nešla skoro rok.Ako dokážete fungovať bez liekov?Chcem sa ich zbaviť,myslieť pozitívne,ale som odjakživa pesimistka.Všetko je buď biele alebo čierne.Marča,ja dostávam vždy magnézium priamo do žily,prečo do svalu?
Chcela by som ešte vedieť či niektorá z Vás(neviem koľko máte rokov,ja mám 27) mala dieťa, po zistení panickej poruchy?

dokca

Pre Barunku a Bibiku ako aj ostanych s panickymi stavmi.
Aj ja som presla takymito stavmi.Stavy paniky a uzkosti. Navstivila som psychologicku aj psychiatra. Ponukali mi tabletky, ale nakolko sa bojim zavislosti, tabletky som bral 2 dni a vyhodila ich. Moje stavy pretrvavali asi rok, nebola som schopna ist sama do prace, na nakup, autom. Stalo sa, ze som v obchode radsej nechala vsetky veci nez aby som cakala v rade. Ak som musela na jieco dlho cakat, tak som sa zacala potit a uz to prislo. Dokonca som sa vyhybala aj kamaratom. Tieto stavy som mala dokial som bola nezamestnana. Ale potom , ked som sa zamestnala, stavy zacali prechadzat. Bude to tym, ze som sa prestala pozorovat. A dlasia vec, co mi pomohla, bol sport. Sadla som na bike a isla hocikde, po ceste som si pustala hudbu, dokonca som si aj poplakala. Takze moja rada je, prestat mysliet na to, ze mi pride zle, ale radsej byt stale v pohybe a stale nieco robit. Teraz som uz par rokov v poriadku, aj ked este stale nosim Lexaurin v kabelke, pre istotu, toto bol asi jediny liek, ktory mi zabral za chvilku, ak to na mna prislo. Ale dufam, ze ho uz nebudem potrebovat. Lebo ako som pisala, lieky neznasam. Drzim palce a drzte sa. :)

marča

Ahoj Barunka a Silvias, ked mi je už blbo necham si pichat magnezium - do svalu, nakolko mam nizky tlak. Inac ziadne lieky neberiem, nie som liekova a ked som precitala vedlajsie ucinky, tak som to hned zavrhla. Lieky, ktore lekar napisal mne sa pisu pri epilepsiach a je to viac menej na ukludnenie. Takze ked lekar mi povedal, ze tato choroba sa liecit neda, tak sa snazim pomoct si sama sebaskumaním a nasledne upravou vlastných postojov a zivotosprávy. Naucila som sa byt kludna-co si vsimli aj ostatní, strava myslim je primeraná, nadvahu nemam, pohyb - záhrada, prácu si zadelujem tak, aby som striedala lahsiu s tazsou. Napriklad obdivovala som svoju susedku, ktorá okná poumývala za jeden den, a pritom zvladala este kopec dalšej práce. Ja to nedokazem- už pri večsej námahe mi prichádza zle, roztrasiem sa a musím to prerušit. Velky vplyv ma stres. Napriklad niekedy stači, že sa rano ponáhlam a už mi je zle. Lekar mi povedal, že pri prechode sa to moze zlepšit, no do prechodu mam este daleko. Som myslim este mlada zena, no pri takýchto stavoch sa citim ako starena. Mam pocit, akoby moje telesné baterky nedokazali vyrobit a udrzat energiu.

Marianka

ja zacinam mat problemy s dychanim teraz. je pravda, ze som astmaticka uz okolo 2-3 rokov a mala som aj dost astmatickych zachvatov, ked som bola chora a boli aj problemy s dychanim vtedy, ale nie take, ake teraz. je to mozne, zeby sa mi zhorsilo dychanie preto, lebo je leto? je pravda, ze mam obcas problemy s tlakom. mam astmu stredne tazkeho stupna.

ina

Bibika chcela by som sa ťa opýtať na homeopatiu, ktoru si brala.Ja mam tiež panicku poruchu a tiež som prešla na homeopatiu.Ako to u teba prebiehalo, trvalo ti dlho kym si sa uplne zbavila panickej poruchy?Mne je už lepšie ale večer mavam ešte take divne pocity, že mi pride znova zle.Viem, že je to individualne ale zaujima ma ako homeopatia zabera aj u iných.

silvias

Marča aj ja mám takéto stavy že mi je zle trpne mi celé telo a ťažko sa mi dýcha,ale ja práve teraz som si vybavila že budem chodiť na injekcie
Milgama je to ako B12 vitamín a dúfam
že mi to trocha pomôže.Niekedy mám také stavy,že sa mi ani nechce žiť!!!
Aj ty máš Tetániu!!!!!!!!!!!!!
A čo na to berieš!!!!!!!!
Pekný den praje Silvia

barunka

Ahoj,Marča. Mám tie isté problémy.Práve pre tieto stavy mám strach chodiť z domu sama, ale snažím sa chodiť medzi ľudí spolu s maželom a synom.Bojíš sa toho,že sa to zhorší a stále tŕpneš ako dopadnú výsledky z vyšetrení - už to je veľký stres.Cvičenie je fajn, treba sa vybúriť, ale začni pomaly.Tiež to skúšam,ale veľmi ľahko sa unavím.Skúšaj, sama zistíš čo vyhovuje tebe.

marča

Uz dlhsie mam problemy - slabost,odpadavanie,trpnutie ruk, okolia ust, noh... Zacala som si namyslat, ze je to vazne. Objednala som sa na kompletnu preventivnu prehliadku s tym, ze som lekara ziadala o vysetrenie dodatocnych veci, o ktorych som si myslela, ze v organizme robia problem. Zatial vsetky vysledky v poriadku - az na mna- ja nie.Robi mi to problem, pretoze nedokazem riadne fungovat a pravdu povediac bojim sa aby sa stav nezhorsil, lebo si neviem potom predstavit ako zvladnem svoje povinnosti. Teraz je to tak na doraz. Chcem sa opytat:pomaha pri tetanii telesné cvičenie, odporuca sa, a ako zatazové by malo byt. Myslim si, že dokazem byt disciplinovaná, snazim sa nestresovat, veci riesit rozmunom, nie nervami, ale to asi nestaci. Potrebujem radu.