Čo ďalej? PS: nerozhodná

Príspevok v téme: Čo ďalej? PS: nerozhodná
leila66

Ahojte. Chcela by som si prečítať vaše názory. Žijem s priateľom cca rok, dokopy sme spolu 2 roky. Ja som za ním prišla z iného mesta, kde som študovala na VŠ, z môjho rodného kraja. Tam mám rodinu, kamarátov, zanechala som tam aj prácu v odbore. Prvé mesiace sa mi v novom meste nedarilo, mala som tam len jeho, nemala som ani poriadnu prácu a cítila som sa opustená. Neskôr sa mi ale pošťastilo nájsť si prácu s jeho pomocou, ale začala pandémia a s ňou aj práca z domu. Pravidelne chodím domov a on mi to začal vyčítať, že chodím domov k našim. On tiež často chodí za svojimi rodičmi, na byte sa necíti až tak dobre. Jeden čas som chodila s ním k jeho rodičom na dom, ale až tak dobre sa tam necítim. Sme dosť rozdielne povahy, on je ambiciózny a ide si za kariérou a ja som skôr citlivejšia, veľmi vnímavá a úzkostná povaha. Spoločných kamarátov nemáme. Neviem čo ďalej, pociťujem čoraz viac prekážok a dávam si za vinu, že nám vzťah nefunguje, že je to mnou. Je pre mňa ale ťažké sa úplne prispôsobiť jeho životu. Navrhovala som mu, že by sme mohli začať žiť niekde bližšie k môjmu domovu (na polceste), ale to úplne zatrhol, on chce aby to bolo podľa neho. Čo si o tom myslíte?

lubicka0

vo vsetkom si si odpovedala sama, zmysel to nema a ja osobne by som ho teda poslala kade lahsie s takym pristupom. maj trocha sebaucty dievca

Silvinecek

Podla mna sa snazis udrazat nieco, co ani nechces a sama vies, ze sa ti nebude chchiet prisposobovat sa v kazdej situacii a probleme

Lemona

Co si o tom myslim, neviem u mna by to bolo jednoduche, take spravanie by som akceptovat jednoducho nevedela, takze ak by sa nezmenil, opustila by som ho a hladala stastie niekde inde

Gretche

Zjavne v tom vztahu stastna nie si a vobec nevies, ci sa to niekedy vobec zlepsi, takze mozno by aj bolo fajn, z nejho co najskor vyjst von

ovomaltine

precitala som si este ine novinky, co si predtym pisala. ta rada psychologicky ako sa spravat na ture je najmenej podstatna, skor celkovo, ako vyjst s takymto clovekom..
mne to nepride ako dobry vztah, aj keby si sa spravala neviemako uzasne, ta jeho neprisposobivost, chlad, nulova empatia....

ovomaltine

Raz mi psychologicka povedala aj to, že podľa nej to je u mňa obsesivne, ale neviem...
co myslis tym obsesivne? ze co je u teba obsesivne? cely vztah?

aj urobila nejaky zaver ta psychologicka? pojdete tam viackrat?

Carie

Pocuj chod radsej od neho, toto nikam nevedie. Ste moc rozdielni a nebude vam to fungovat. On uz teraz hovori ze vase dieta by nedal tvojej rodine? Vies si predstavit co by si s nim mala za peklo? A tiez nema zmysel nutit sa chodit na turostiku a menej sa bat. Ako ja napr. som nadsena turistka ale mam pochopenie pre ludi co k tomu vztah nemaju a maju ine zaujmy. Nutit sa menej sa bat bude pre teba len stres lebo toto proste nie je pre teba, budes nestastna. Najdi si takeho co k sebe pasujete a budete sa akceptovat taki, aki ste.

leila66

Ďakujem za reakcie. Viete, ja chápem, že to tak nefunguje, že sa bude prispôsobovať len jeden. Stav mi komplikuje to, že som nebola celkom vyrovnaná a nevedela som čo vlastne chcem, keď sme sa dali dokopy. Bola som akurát po vysokej škole, poriadne som sa neokukala, neoťukala, začala som sa s ním stretávať a potom som prisla za ním do nového mesta. Myslela som, že mi to aj pomôže.