Môj žiak

Príspevok v téme: Môj žiak
Paedra41

Ahojte.

Na úvod by som chcela poznamenať, že neviem či sa vlastne chcem poradiť alebo sa len vyrozprávať. Ide o to, že som učiteľkou na strednej škole. Mám čerstvých 29 r. a...
... a som zaľúbená do svojho 17 r. študenta. Veľmi ma to trápi. Učím už druhým rokom, ale predým tom tohto žiaka neučila. Toto je prvý rok, ktorý ho učím. Pomaly sa medzi nami vytvára puto, dokonca aj teraz keď sme doma kvôli COVID-u tak si stále píšeme. Vždy si začneme písať o školských veciach a vždy prejdeme až k osobnejším veciam a veľa spolu vtipkujeme. A proste je tam taká tá energia, náznaky, veď chápete.... tieto náznaky už začali v škole. Rozmýšľam čo spravím ďalej. Zatiaľ sa to "dá" stopnúť a to mi príde aj ako najrozumnejšie riešenie, ale na druhej strane som z neho úplne hotová....

Alan89

Paedra poviem ti nieco z mojho zivota,svojim prispevkom si mi pripomenula mna ked som mal 19 rokov a bol som 4tak na strednej.Taktiez som citil velke sympatie k mojej ucitelke,mali sme vela spolocneho,aj sme chodili spolu cestou do skoly,aj ja som citil ze som bol jej oblubenec.Casto som nanu myslel LEN v tom zmysle ze snou mam sex.A to som sa navonok spraval ako gentleman,seriozne a inteligentne. = Jednodocho od mladeho chlapca nikdy necakaj neaku zrelost,nema ju v sebe,ta prichadza az vekom,skusenostami.

Preto si myslim ze je ponizujuce pre 30 rocnu zenu mat nieco so 17 rocnym dietatom.A vidia to tak vsetci !

Ak si chces usetrit velmy skaredu zivotnu skusenost,davaj si nato pozor.

marrae

Tak vek je jedna vec ale druha vec je, ze je to tvoj ziak, taky vztah je fakt nepripustny. Skus si uvedomit co by sa stalo keby na to pridu ludia v praci a v okoli

Carie

Skoro kazdy mladik sniva o sexe so sexi ucitelkou ale z maloktorej sa stane pani Macronova. Mozes mat z toho hanbu a mozes prist aj o pracu. Podla mna by si to s tym kamaratstvom celkovo nemala prehanat, ty mas byt ich autorita. Nie kamaratka ci dokonca milenka.

Paedra41

n8924.10.2020 20:15:20
Možnosti
Paedra41,ludia ti tu dobre radia,mala by si vediet ze 17 rocny ziak je iba dieta-taky vztah nema ziadnu buducnost.A svoju potrebu niekoho lubit alebo zazivat citovy vztah by si mala presmerovat na seberovneho partnera,inak sa velmy ponizis.

alan- preco by som sa mala ponizit? ale ano mas pravdu chcem sa viac zamerat na niekoho ineho ale nie kvoli veku ale kvoli tomu ze je to moj ziak a moze mi to priniest neprijemnosti do buducna a tak

ovomaltine- tak v prvom rade sa mi paci jeho bystrost a skvely zmysel pre humor, nadsenie zo zivota, u malo ludi som videla taky elan, nadsenie a chut do zivota ako u neho, paci sa mi ta energia, ktoru okolo seba siri a je aj galantny, neviem ci je pritazlivy vo vseobecnosti, ale pre mna ano, viac ma zaujal svojim vyzarovanim a vlastnostami ale aj fyzicky sa mi paci, hoci to fyzicno nebolo ako prve co ma zaujalo, co sa tyka toho ci sa mu pacim, tak myslim ze ano, aj ked samozrejme na 100% ti to neodprisaham...

Paedra41

pepe- nejaké členenie podľa hartla či kto to je ma netrapi.... normalne z biologickeho hladiska clovek do 30 rokov sa povazuje za mladeho, kuk vsetky ostatne clenenia co je stredny vek a ludia do stredneho veku prichadzaju az po 30, ale ok, nejdem sa tu hrat zo slovickami, nie som ziadna starena.
Ok, takže chceš tým povedat, že ked nema 18 je viac decko ako dospely muz takze podla teba sa v 18 stane zrazu dospely muz (ok mozno pravne, realne tam uz je).... takze chces tym povedat ze ked bude mat 18 tak mozem jop? aspon tak mi to vyslo z tvojej poslednej vety, ktora znie takto: Keby on mal 24, aj keby bol Tvoj žiak, spĺňal by tieto kritériá a Ty aj 50, nič by na tom nebolo...... takze mam si pockat 2 mesiace do jeho 18 to mi tym chces povedat? na hlavu trochu nie? lebo o dva mesiace ma 18....

Paedra41

Snejty - to, že mám k žiakom viac kamarátsky vzťah ako profesionálny neznamená, že nemám iných kamarátov a že sa na svojich žiakov upínam. To si si ty sama vyvodila. Ale áno, v niečom máš pravdu. Mám skôr mladších kamarátov (20-25 rokov). Rozumiem si viac s mladšími ľuďmi. Je to proste tak. S ľuďmi v mojom veku a staršími si jednoducho nemám čo povedať. Ty tu píšeš o porovnateľnej úrovni- vekovej, inteligenčnej, sociálnej, a pod. lenže mentálne som viac na úrovni 20 ročného človeka ako na úrovni 30 ročného človeka. Ja si s ľuďmi v mojom veku vôbec nerozumiem a vždy sa mi páčili mladší muži (ale zase nie s takým veľkým vekovým rozdielom), väčšinou to boli muži o 5 rokov mladší napríklad. Čo sa týka tej tvojej hypotetickej situácie, tak nechápem prečo by nemohlo ísť o rovnocenný vzťah. Kamoška mojej mamy si zobrala 19 ročného keď mala 36 rokov, už sú 20 rokov spolu. Moja sesternica keď mala 33 rokov si vzala 22 ročného, stále sú spolu. Moja prastarká si vzala 20 ročného keď mala 35 rokov. Zomrela ako 98 ročná a dedko krátko po nej a ľúbili sa celý život.
Ďalej tu píšeš niečo o soc. väzbách lenže ja mám normálne reálne vzťahy. Ja som extrovert a kamarátov mám dosť, len väčšinou sú o trochu mladší, napr. včera som bola s kamoškou ešte pred lockdownom celý deň- ona má 25 r., takže mám reálne vzťahy s ľuďmi, s rodinou som stále a mám s nimi výborné vzťahy.
Napísala som tu tento príspevok lebo ma to trápi... to že je môj žiak, keby nebol mojim žiakom je mi to jedno a normálne by som si s ním začala.

Alan89

Paedra41,ludia ti tu dobre radia,mala by si vediet ze 17 rocny ziak je iba dieta-taky vztah nema ziadnu buducnost.A svoju potrebu niekoho lubit alebo zazivat citovy vztah by si mala presmerovat na seberovneho partnera,inak sa velmy ponizis.

ovomaltine

to je zaujimava tema, celkom by ma zaujimalo, cim ti imponuje prave tento ziak, je vyspelejsi ako vsetci ostatni, mas pocit, ze je to tvoj rovesnik, alebo je mimoriadne sarmantny a pritazlivy vseobecne, aj pre spoluziacky? a myslis, ze prave ty sa mu pacis?
myslim, ze platonicky mozes byt zamilovana, to je len tvoja vec

pepe542

Paedra41...viem čo som napísal...a mám aj predstavu o správaní človeka podľa spoločensky zaužívaných noriem. Aj pedagógov s titulom aj bez. Podľa ahjajjaj, máš svoje sklony viac skrývať. Inak je to v poriadku. Co nie je.
Členenie dospelosti podľa Hartla, 1993
od 18 – 24 mladí dospelí
25 – 44 mladší stredný vek
45 – 64 starší stredný vek
65 – 74 starší dospelý vek
75 – starci, toto obdobie sa tiež označuje ako kardinálsky vek...
Kritériá dospelosti
sociálna zrelosť (človek je ekonomicky nezávislý)
citová zrelosť (človek, ktorý nie je závislý od rodičov)
psychologická zrelosť (stabilizácia foriem správania, myslenia, prežívania)
biologická zrelosť (fyzická zrelosť, schopnosť rodičovstva)
sociologická zrelosť (schopnosť vedieť si uspokojiť svoje individuálne sociálne potreby, prispôsobenie sa novým sociálnym rolám, najmä založenie rodiny a nástup do pracovného života)
mentálna zrelosť (schopný prevziať zodpovednosť)
právna zrelosť (získanie práv a povinností) takže 18 rokov to spĺňa len sčasti...pokiaľ viem, ten chlapec nič z toho nespĺňa. Je viac decko ako dospelý muž. Aj keď prešiel 15 rokov. Tak sa snaž držať svoju sexualitu na uzde. A máš pravdu keby...ale to nie je. Keby on mal 24, aj keby bol Tvoj žiak, spĺňal by tieto kritériá a Ty aj 50, nič by na tom nebolo.