Môj žiak

Príspevok v téme: Môj žiak
Paedra41

Ahojte.

Na úvod by som chcela poznamenať, že neviem či sa vlastne chcem poradiť alebo sa len vyrozprávať. Ide o to, že som učiteľkou na strednej škole. Mám čerstvých 29 r. a...
... a som zaľúbená do svojho 17 r. študenta. Veľmi ma to trápi. Učím už druhým rokom, ale predým tom tohto žiaka neučila. Toto je prvý rok, ktorý ho učím. Pomaly sa medzi nami vytvára puto, dokonca aj teraz keď sme doma kvôli COVID-u tak si stále píšeme. Vždy si začneme písať o školských veciach a vždy prejdeme až k osobnejším veciam a veľa spolu vtipkujeme. A proste je tam taká tá energia, náznaky, veď chápete.... tieto náznaky už začali v škole. Rozmýšľam čo spravím ďalej. Zatiaľ sa to "dá" stopnúť a to mi príde aj ako najrozumnejšie riešenie, ale na druhej strane som z neho úplne hotová....

Paedra41

pobavili ste ma niektori.... zaujimave, ze v inych dvoch forach som citala o podobnej veci, ale boli tam uplne ine komentare... no asi ina komunita.... smola, ze som napisala akurat na zdravie.sk....
... divajte nieze by som tu teraz chcela pohrdat vasimi komentarmi, ale mne je jedno kto si co mysli o tom ci je to spravne alebo moralne ci si s nim zacnem alebo nie... ide mi skor o tu pracu.... ale je tu iste riesenie ako mat oboje... ist na inu skolu ucit... on bude mat za chvilu 18 r. a nebude uz moj ziak... no a problem je vyrieseny.... potom kazdemu do toho hovno... sesternicina najlepsia kamoska ucila na strednej skole mala 26 r. a dala sa dokopy s 16 rocnym, teraz ma ona 36 r. on 26 r. a majú spolu 2ročnu dceru. Holt vyslo im to. Samozrejme realne je tu mala sanca, ze by nam to vyslo... Ja iba chcem tym povedat, ze nic nie je take cierno-biele, ale poniektori (najma pepe) si myslia ze maju patent na rozum pravda?
pepe- ako jasne pocity zamilovanosti vyplavuju presne tie latky, ktore si opisal a? mozno nemam realny pohlad na vec, a mozno ano co ty vies. Teraz si akokeby povedal, ze vztah medzi mladsim a starsou nemozu fungovat. Ako som pisala nizsie poznam vela parov, ktore vydrzali. Mamina kamoska ked mala 36 r. si zobrala 19 r. a su spolu doteraz!!! Dlhe roky! Preco by som ho mala tahat tam kde nepatri? Ako mozes takto sudit kto kde patri a kde nie? A ako vsetci mozete sudit to ci to moze vyjst alebo nie? Ste Bohovia ci co ked to viete?
Som rada, ale za niektore prispevky od vas. a to hlavne za tie, ktore ma nesudia, len vyjadrujú svoj nazor.

Poviem vam tolko... neviem co spravim... teraz som v klude doma, premyslam, snazim sa z toho dostat.... ale viem iba jedno... ide mi len o pracu, ostatne ma netrapi... ani kto si co pomysli ... nikdy ma to netrapilo a vdaka tomu som urobila vela spravnych rozhodnuti ale aj tych nespravnych v svojom zivote... ale... ale urobila som ich podla seba, nie podla niekoho ineho... a NELUTUJEM ICH!

mjanik

ak chceš učiť,tak rýchlo naňho zabudni.Aj ja som učil na maturitnom učilišti strojárskom a tomuto som sa vyhýbal !!!!!

ovomaltine

bude to vediet cela skola, on to povie kamaratom, druhi si to vsimnu. chciet po nom, aby to bolo tajne, je zle. ked sa rozidete, zas len problem.

Amon

Ja nebudem nikoho odsudzovat za nic, proste ak naozaj chces mat s nim vztah kludne maj, ale s tym vedomim ze z toho mozu byt velmi zle dosledky pre teba aj prenho a ak sa rozhodnete do takeho niecoho ist jedine ak to budete chciet obidvaja aj s dosledkami a mat to vsetko na 100℅ prediskutovane.....

ahjajjaj

Z morálneho pohľadu sú pocity a emócie neutrálne. Záleží však na tom, či ich človek ďalej v sebe živí a koná podľa nich. Skutok už neutrálny nie je. A za skutok sa považuje aj neadekvátna komunikácia.

Omen

Kľúčové vety v tvojej téme sú:

1. "Mám čerstvých 29 r. a...";
---B bude nasledovať nižšie.

2. "Na úvod by som chcela poznamenať, že neviem či sa vlastne chcem PORADIŤ alebo sa len VYROZPRÁVAŤ".
--- A my to odkiaľ máme vedieť, čo chceš?

3. "Ide o to, že som učiteľkou na strednej škole."
---A on je tvoj žiak, čo pre teba znamená PERSONA NON GRATA!

4.Reakcia na Snejty: "Ty tu píšeš o porovnateľnej úrovni- vekovej, inteligenčnej, sociálnej, a pod. LENŽE MENTÁLNE SOM VIAC NA ÚROVNI 20 ROČNÉHO človeka ako na úrovni 30 ročného človeka."
---Súhlasím s tebou!

5. Reakcia na Pepeho: " Ok, takže chceš tým povedat, že ked nema 18 je viac decko ako dospely muz takze podla teba sa v 18 stane zrazu dospely muz (ok mozno pravne, realne tam uz je)"....
---Žiadne "možno", podľa zákona je aj v deň dovŕšenia 18-tky MLADISTVÝ!
--- A ty "mentálne viac na úrovni 20-tky", si osobuješ právo vyhodnotiť, že "realne tam uz je"? Interesantné! : D
--- Tak sa mi zdá, že máš problémy s chápaním Pepeho textu, trpíš selektívnym čítaním?!

Et cetera, etc.

pepe542

Paedra41...Ty čítaš len to čo Ti vyhovuje...aj to zle. Ale vidia to iný.
U zamilovaných ľudí a Ty si zamilovaná, ktorý sa pozerajú na svoj nový objav, nervové obvody, ktoré majú na starosti kritický sociálny úsudok sú potlačené.To vysvetľuje fakt, prečo si chlapca tak idealizuješ...v prvom rade sa mi paci jeho bystrost a skvely zmysel pre humor, nadsenie zo zivota, u malo ludi som videla taky elan, nadsenie a chut do zivota ako u neho, paci sa mi ta energia, ktoru okolo seba siri a je aj galantny..ďalej ahjajjaj ...veľmi mi imponoval jeden žiak, chlapec, ktorý sa so mnou vedel dorozumievať aj pomocou pohľadu a akoby čítal moje myšlienky a želania..ďalšia - rozumeli sme si ako keby sme sa poznali 100 rokov. To všetko má na starosti zamilovanosť, ale hlavne drogy ktoré v tom čase mozog hojne produkuje. Dopamín, fenylethylamin a noradrenalín, spôsobuje zmenu nálady na povznesenú, či doslova euforickú. Musíš vyliezť na Mount Ewerest a zakričať na celý svet, že si objavila nového Einsteina bez ktorého nemôžeš žiť. Všetci ostatný okrem Teba by videli len obyčajného dospievajúceho chlapca, ktorému sa jedna koza, ktorá neovláda svoje emócie a libido, rozhodla zničiť život.To spôsobuje zamilovanosť. To, čo vedie k porovnaniu zamilovanosti ku psychóze (tzv. milenecká psychóza) je istá strata kontaktu s realitou. Stav zamilovania so sebou okrem iného prináša i zmeny hladiny serotonínu v našom tele (považovaný za hormón pohody a šťastia), čo môže spôsobovať vznik miernej posadnutosti našim partnerom v podobe vtieravých myšlienok. Zaujímavé je, že podobnú hladinu serotonínu v krvi majú i ľudia, ktorí trpia obsedantno-kompulzívnou poruchou. Toto je len fakt, že si sa zamilovala do nesprávnej osoby. Chceš ho vytrhnúť s prirodzeného dozrievania. On má právo si nájsť seberovné dievča, zažiť radosti aj sklamania. Vydobyť si miesto v spoločnosti a dozrieť k plnohodnotného muža. Ktorý bude schopný založiť rodinu, splodiť potomka, udržať rodinu a dochovať deti do dospelosti. Ak bude mať 18, ako si povedala sa veľa nezmení. Splní nanajvýš dve kritériá, že mu stojí, dokáže Ťa nabúchať a bude trestno právne zodpovedný. Čo nie je na muža veľa. Ani neviem prečo sa s Tebou zapodievam. Všetci sa tu v podstate zhodli rovnako. Neraguješ rozumne na nikoho. A ver, už mi dochádzajú slušné slová. Viem, že to číta viac ľudí a možno to niekomu pomôže. Toto všetko je pomocou internetu, lebo som kedysi bol nútený sa týmto zaoberať a aby som Ti objasnil prečo robíš to čo robíš. Tebe chýba jedna podstatná vlastnosť...hanba. Preto Ti nechýba ani to choré sebavedomie. Inak s tou hanbou je od nejakého Sigmunda Freuda...hlupáka poznáte ľahko... nemá hanbu...za to čo povie ani čo urobí. Ak máš toho chlapca rada, daj mu pokoj...rozdiel medzi jeho a Tvojím vekom mu bude v živote veľmi chýbať. Ťaháš ho niekam kam nepatrí. Toto je posledné, čo som ochotný do Teba investovať. Nie som Tvoj sudca ani tútor toho sopliaka.

isabellawampire

Ak si nechceš pokaziť život, nechceš prísť o prácu tak to čím skôr uzavri a zabudni na to, že by niečo medzi vami mohlo byť!