Môj žiak

Príspevok v téme: Môj žiak
Paedra41

Ahojte.

Na úvod by som chcela poznamenať, že neviem či sa vlastne chcem poradiť alebo sa len vyrozprávať. Ide o to, že som učiteľkou na strednej škole. Mám čerstvých 29 r. a...
... a som zaľúbená do svojho 17 r. študenta. Veľmi ma to trápi. Učím už druhým rokom, ale predým tom tohto žiaka neučila. Toto je prvý rok, ktorý ho učím. Pomaly sa medzi nami vytvára puto, dokonca aj teraz keď sme doma kvôli COVID-u tak si stále píšeme. Vždy si začneme písať o školských veciach a vždy prejdeme až k osobnejším veciam a veľa spolu vtipkujeme. A proste je tam taká tá energia, náznaky, veď chápete.... tieto náznaky už začali v škole. Rozmýšľam čo spravím ďalej. Zatiaľ sa to "dá" stopnúť a to mi príde aj ako najrozumnejšie riešenie, ale na druhej strane som z neho úplne hotová....

Paedra41

BlueberryNN- Ahoj. Najviac som uvažovala nad tvojim príspevkom, a popravde toto som potrebovala počuť. Potrebovala som počuť, že ja o tom rozhodujem, že ja som zodpovedná za svoje skutky, že ja mám vedieť čo robiť, a že ja sa nemám nechať ovládať inými, že ja nepotrebujem počúvať názory iných ľudí.... vieš áno... máš pravdu úplne vo všetkom... popravde cítim neistotu, som veľmi zmätená, zasiahla ma táto situácia... a jop :D máš pravdu aj v tom, že som si robila malý prieskum (do tých iných fór som nepísala, len som si našla podobné príspevky a čítala som si ich, napísala som len na zdravie.sk). A máš asi pravdu, že som hľadala aj trochu pochopenia u druhých. Vieš neviem ako to s týmto mojim žiakom dopadne, či to má alebo nemá budúcnosť, ale viem, že by ma to spravilo šťastnou (samozrejme za predpokladu, že už bude mať 18 r. čo sa blíži, a že nebudem jeho učiteľka), ale na druhej strane by som bola rada ak by to rešpektovala aj spoločnosť tieto rozhodnutia, lebo ľudia dokážu svojimi rečami niekedy fakt zničiť všetko, samozrejme zaleží na tom či si to človek aj prispusti k srdcu alebo nie... ale aj tak je to istým spôsobom nekomfortné..... musím sa naozaj úplne odosobniť od takýchto vplyvov okolia, a ďakujem ti veľmi pekne za tvoj príspevok, obohatil ma a namotivoval aby som robila to čo chcem... ja som aj vždy robila čo som chcela, len mám pocit, že teraz som akosi stratila cestu. Proste popravde mám z toho celého fakt strach ☹.

Paedra41

La- Ahoj La. No máš pravdu. Neetického správania by som sa dopustila. Nikde som sa nezmienila, že by som sa ho nedopustila. Len som napísala, že mi to je jedno, že je to neetické a nie, že to nie je neetické, ale niektorí si to samozrejme vyložili tak ako keby som sa hádala o tom čo je etické alebo nie. Je to neetické, ale sorry ako.... je mi to jedno. Nechcem spáchať vraždu, takže mi je to fuk. Trapas by som mala pokiaľ by som niečo spravila. Zatiaľ sa nič nestalo a beriete to tu všetci ako keby som si ho už mala brať kokos :D. Ešte len zvažujem kroky, ktoré spraviť. Pokiaľ nemá 18 r. a som jeho učiteľka, tak sa nič ani diať nebude, ale to som už spomínala. Ak nebudem jeho učiteľka a on bude plnoletý, tak to môže byť potom každému jedno, a ak nie váš problém. No budem si brať Slovákov do úst, ja som tu nikoho neosočovala, keby mi niektorí pani nepísali, že som koza, sliepka, že mám mokré gaťky, a pod., tak ja by som im nepísala tak ako som im písala a vyjadrovala by som sa slušne. Lenže opačne to neplatí že? Mňa môžu ľudia urážať, viď.nižšie a ja nemôžem potom reagovať tak ako som zareagovala? Čo znamená rešpektovať zdravý rozum ešte mi to vysvetlí. Holt ja mám hranice, ale viem jedno. Som zaľúbená mladá žena a nerobím nič zakázané. Nič čo by bolo trestané. Nič čo zakazuje zákon. Možno to je neetické, nemorálne a ja neviem aké (upozorňujem, že nič som zatiaľ nespravila), ale nie je to trestné!!!

SugarFree- PRAVDA ?. Chcela by som sa ťa opýtať čo si myslíš o mojom riešení odísť zo školy, vtedy bude mať už 18 r. keď ja odídem a potom by som si chcela s ním začať, zdá sa ti to ok? Alebo by bolo lepšie kým by úplne neskončil školu?

Ovomaltine- no áno... on má vidieť vo mne učiteľku... ale od začiatku ju nevidí, tak prečo to nejdeš povedať jemu???

Snejty- najviac si ma pobavila ty :D. Tvoja praktická redukcia je na nič... to je také, že keby bolo keby..... maturuje sa dnes v 19- ako vieš, že učím na škole s maturitou a nie na učňovke? ..... ZREJME pôjde na VŠ- páči sa mi to slovo zrejme... úprimne pochybujem, že pôjde na VŠ, ale ak by aj išiel tak to beriem OK (ak by si vybral VŠ denne štúdium je to tiež OK, upozorňujem však, že existuje aj externá forma).... budeš URČITE rozmýšať o dieťati- najlepsie slovo je určite... určite viem, že nechcem deti, ale ok a ak ich bude chcieť on tak to je niečo čo si vyriešime len my dvaja.... nástupné platy sú nízke- ako v ktorej oblasti.... nebudete mať financie, na to, aby si mohla ísť na materskú- obaja sme z finančne lepšie situovanej rodiny, takže toto je posledná vec, ktorej by som sa obávala :D, takže tvoje dedukcie, čo bude za 20 rokov sú k ničomu.... neviem či prežijem zajtrajší deň, rozmýšľam nad tým čo je tu a teraz nie keď budem mať 100

snejty

Tak podme na to prakticky. Maturuje sa dnes v 19. Zrejme pojde na VS a to je minimalne 5 r., Teda 18 + 2 r na strednej + 5 r. na VS. Ked on skonci skolu, ty budes mat 35 - 36. Urcite uz budes premyslat o dietati, lebo neskor to uz moze byt problem. On si vsak len bude hladat pracu. Nastupne platy su nizke. Nebudete mat financie na to, aby si mohla ist na matersku.

ovomaltine

on ma v tebe vidiet ucitelku, mas byt jeho vzorom. to vas neucili na skole, tam ste nemali psychologiu? on raz moze lutovat, ze si zacal s ucitelkou, ohrozujes jeho psychicky vyvoj. ucitel je ucitel, nie si jeho spoluziacka.
aj nam sa pacili ucitelia, aj sme sa na nich usmievali, aj oni na nas niekedy, ale nastastie oni to nezneuzili a nam to tak stacilo, tak to malo byt.

SugarFree

Ja si myslím, že doba pokročila a vek nezohráva úlohu ak sa majú dvaja radi.

Ja by som ti poradil iba toľko, kým nedoštuduje, ak si aj niečo začnete daj si pozor aby to neprasklo, lebo ako vidíš aj tu na fóre, sú ľudia ktorí by mali voči tomu predsudky v reálnom živote a kým študuje, určite by to bol problém. Takže radšej počkaj a sama uvidíš čo ďalej.

Prajem veľa šťastia.

La

Omen,

ak máš pocit, že tomu nerozumiem, tak buď konkrétny a napíš mi serióznu spätnú väzbu. Keď však necháš len takúto strohú odpoveď, tak Ti asi ide len o provokáciu a nie o vec.

Mintenker

Ak si rozumiete, a nieje to iba o tom ze ma schit sa ,,zabavit,, tak co je natom... ja som tiez chcel ... ucitelku taku mldu vsetci boli z nej paf :) hlavu hore

La

Ak by si v súčasnosti so svojim 17r. žiakom niečo mala, síce by si sa nedopustila trestného činu, ale dopustila by si sa neetického správania. Ak s ním budeš riešiť vzťah po fyzickej stránke, zneužiješ svoje postavenie voči nemu, a tiež dôveru riaditeľa, kolegov, rodičov, a napokon aj samotného žiaka. Ty si voči žiakovi zodpovedná a máš ho vzdelávať a vychovávať. On možno len testuje Tvoje hranice a možno aj nie, ale Ty by si mala byť tá, ktorá je rozumnejšia.

Ak Ti príde, že v tomto prípade je neetické správanie hlúpo definované, tak oceníme ak napíšeš aj argument prečo si to myslíš a čo by malo byť riešenie. Realita je však taká, že by si mala "faux pas" či sa budeš na nás všetkých hnevať alebo nie.

Neber si Slovákov do úst. To, že nedostávaš rady aké si želáš, Ti nedáva právo osočovať. Mne sa zdá, že si aktuálne dostala rozumné rady. Ak boli Francúzi takí super neobmedzení, tak si tam mohla ostať, resp. sa tam môžeš ešte vrátiť.
Čím väčší liberalizmus, tým väčšie zorné pole? Mne sa skôr zdá, že liberálom sa zužuje zorné pole práve vtedy, keď by mali rešpektovať zdravý rozum. Kde tie vaše hranice majú koniec? Lebo človek nejaké hranice musí mať, a keď ich nemá, tak mu ich stanoví zákon.

Kamoške sesternice to možno vyšlo. Holt, Tebe nemusí. Sama píšeš o malej šanci, že najrozumnejšie riešenie je stopnúť to. Keď Ti to však ľudia radia, tak sa rozčuľuješ. Odzneli tu aj emotívnejšie a expresívnejšie príspevky, a možno to bol dôvod.

Omen

Paedra,
si padla na hlavu alebo si sa už takto narodila??? Veď ty nespĺňaš mentálnu úroveň ani tej dvadsiatky!

Ak odídeš na druhú školu, už NEBUDEŠ učiteľka a chlapec prestane byť študentom??? Načo máš hlavu, keď ju nepoužívaš? Ak sa o tom dozvedia rodičia chlapca, urobia ti zo života peklo, môžu podať na teba trestné oznámenie, vyletíš zo školy, lebo takýto vzťah je NEPRÍPUSTNÝ!!!, budeš mať naštrbené renomé, povlečie sa to s tebou, rozmaže v médiách...

A čo chceš tým povedať, že máš bakalára? Drahá, sú tu takí, ktoré majú viac v hlave ako ty aj bez bakalára. Merde? Intelligence étroite, ma chère!

Osobne mi je jedno, čo spravíš, ale potrebuješ poriadnu facku od života, aby si vytriezvela. Ty si o to totiž koleduješ a možno si tak napravíš čakru, stabilizuješ karmu a očistíš auru! ; )