Skleroza multiplex

t4nick4

no tak asi si nedávala pozor na tej psychológii...vieš čo, normálne ma bavia tieto rozhovory s tebou :D ja sa normálne čudujem ako môžeš byť taká (neviem ako to nazvať) :D podľa mňa ty by si mala ísť k tomu psychiatrovi, aby ti dal antidepresíva, pretože ja ich nepotrebujem, ale ty asi áno ;)

tina78

pocuj ty si nejaka cudna na com ficis???
asi na antidepresivach...
asi nemas ponatia co je SM
to je zavazne neurologicke ochorenie,
a psychologiu som mala na vyske par semestrov takze nerad mi

t4nick4

nič v zlom, ale podľa mňa by si mala ísť k nejakému psychiatrovi alebo keď si myslíš, že je to moc, tak ku psychologičke...a nič na to nie je zlé, lebo aj ja som bola dnes u psychologičky a len mi to pomohlo...

t4nick4

ja s tebou už ani komunikovať nebudem, lebo ty máš len samé pesimistické reči...sa nebudem čudovať, keď ťa tá choroba nejako skoro skolí, keď máš takéto reči....a inak s tým čo sme sa predtým bavili, že tie lieky nepomáhajú...pichám si copaxone skoro rok a pomáha mi to..odvtedy sa mi to nezmenilo a mám to stále rovnaké, takže nie všetko je na hovno...

sydney

jaanna: preto sa pytam, lebo dnes mi prislo z uradu ze na to narok nemam a nevyhoveju mi,takze idem podat odvolanie. ked moze mat nahluchly clovek ZTP, mozme aj my

jaanna

Sydney-na poukaz mas narok a aj skus si podat ziadost o/ ciastocny /invalidny důchodok......a pritom můzes aj pracpvak,ak Ti Tvoj zdrav. stav dovoli...

Aduliena

Sydney, choď na UPSVaR a vypýtaj si žiadosť o vydanie ZŤP preukazu. Dáš ju vyplniť obvodnému lekárovi, kde napíše tvoj zdrav. stav, potrebuješ doložiť dve fotky a žiadosť odovzdáš na úrad. Potom si ťa predvolajú pred komisiu a posúdia, či máš na to nárok alebo nie. Nie je to nič hrozné, určite si to skús vybaviť. Máš potom zľavy na cestovné, na niektoré kultúrne podujatia, to už záleží od ochoty organizátora, dokonca aj oslobodenie od platenia koncesionárskych poplatkov v domácnosti.