Odmlčala sa

Príspevok v téme: Odmlčala sa
Stajko

Ahojte všetci. Skúsim tak v stručnosti. Spoznal som ženu, je po vysokej škole, ja tiež. Občas som ju stretával jej v práci, keď som tam prišiel. Začali sme si písať, stretli sme sa. Potom sme si písali, ale niekedy odpísala až na ďalší deň. Zase sme sa stretli, navrhla to ona. Zabavili sme sa, dobre porozprávali, dohodli si ďalšie stretnutie. Medzitým sme si písali, ale opäť odpisovala až na ďalší deň. Tak som rezignoval. Ospravedlnila sa mi, že má toho veľa a navrhla ďalšie stretnutie. Nestretli sme sa, mne viacmenej do toho niečo došlo, aj jej, takže sme sa spoločne dohodli inokedy.

Tak sme si aspoň popísali, zavolali. Ale opäť to jej odpisovanie bolo zdĺhavé, poprípade mi radšej zavolala a pol hodinu sme prekecali. Ja som jej na to povedal, že keď nemá čas odpísať, tak že asi nemá záujem a mňa to nebaví, aby som jej napísal a čakal do ďalšieho dňa na odpoveď. Povedala, že sa po robote môžeme stretnúť. Mne sa však vtedy nedalo, tak mi aspoň volala. Potom ešte aj normálne odpisovala, zavolala a to bolo celé.

Posledných pár dni sa neozvala a ja som jej nepísal, ani nevolal. Nie som ten typ, ktorý by otravoval ženu. Tri dni bez kontaktu, bez ničoho a mňa to štve. Viem, že mi možno napíšete, že prečo som sa jej neozval, prečo som jej nezavolal, že muž by mal byť ten iniciatívny. Lenže koľkokrát som jej ja písal a dlho čakal na odpovede, že som si povedal, že ju asi obťažujem, že to robím nasilu, že možno by som mal spomaliť.

Nechápem tejto logike, že má záujem sa stretnúť, dokáže zavolať občas, ale potom sa odmlčí na pár dni. Keď sa opýtam čo sa neozvala, tak že mala toho veľa v robote. Už som sa jej naposledy opýtal, že či netrávi doma dáky voľný čas, či nemá 3 minúty čas počas dňa napísať správu keď je v aute, autobuse, na obede, na gauči alebo v posteli. Tak sa mi ospravedlnila, že ju práca najmä psychicky vyčerpáva teraz pred Vianocami.

Má vôbec význam dúfať, že sa niečo zmení? Alebo mám vsadiť na väčšiu snahu z mojej strany a každý deň jej napísať alebo zavolať?

Akonato

Definuj vas vztah.Ak ste kamarati, moze ti za 3 dni odpisat, ak frajeri- je to chore.Predstav si, ze manzelka odpise muzovi za 3 dni, tak ju bude zhanat, kde bola.Ak vo faze flirtu- tak asi neni velmi tebou ocarena, ked ta necha 3 dni cakat..Mozno si jej butlava vrba, zakial sa zabava s inym
Ked ma nejaky chalan velmi chcel, tak vzdy odpisal do hodiny aj skorej samozrejme
Rob ako myslis, ak ta to bavi- cakaj, ak ne- napis jej, ze s nou koncis, lebo to je otrava
A mas vybavene
P.S.Ja by som urcite necakala

Stajko

Skoro všetci tu píšete ako môže mať toho veľa doma alebo v práci. Neozvala sa už tri dni. Nepredpokladám, že počas troch dní si žena nenájde pár minút čas. Neberiem jej, že možno nie je ten typ ženy s mobilom v ruke, ktorá žije sociálnymi sieťami a vypisovaním s ľudmi, ani ju nesúdim. Mne ale príde zvláštne, ak niekomu neodpíšem dlhšie. Možno som bol tak vychovaný, že je to akási slušnosť.

Neozvala sa tri dni - ani správa, ani telefonát.

ZdravyUsudok - Zaujímavý názor a možno aj pravdivý. Teraz sa zamýšľam nad tým, že možno fakt čaká ona rovnako ako ja, nenapíše rovnako prvá ako aj ja a obaja len čakáme na toho druhého.

Akonato

Mozu tam byt 2 moznosti- nema zaujem tak diplomaticky si hlada vyhovorky
1.Zablokuj ju
2.Nemusi to tak byt
Ja si mobil nenosim so sebou, ked nemam kredit, aj do prace niekedy, aby mi ho neukradli hlavne ked tam ludi nepoznam este, ked nemam vacok na gatiach, ked mam stare sluchatka a nemozem pocuvat riadne muziku.Obcas si aj za 3 hodiny najdem spravy.Mam kamarata, co mi odpise za 3 dni a to uz si vobec nepamatam, co som mu pisala .Dalsi odpisuje vecer, lebo poobede spi a vari si jedlo do prace- berie to velmi dolezito, ked sa jedna o jeho zaludok a vtedy vsetko ide bokom
Ano, keby som bola zalubena tak hned odpisujem,ze ano.Ale vtedy predpokladam, zeby sme sa viac stretali v reali
Jediny, kto mi odpisuje do 5 minut, je sestra, s ktorou v reale nekomunikujeme skoro vobec
Tak si vyber

ZdravyUsudok

A co ma irituje u mnohych ludi je ze jeden aj druhy caka kedy kto z nich napise ale nenapose ani jeden len vyckavaju a vyckavaju lebo ...vsak mam svoju hrdoat a nech ona napise ...nech napise prvy on .. ja nebudem pisat ...
A z tejto vyckavacej taktiky skrachovalo uz mnoho vztahov lebo ti dvaja su taki tupci ze ani jeden z nich nenaberie odvahu a napisat. A tak vam zivot uteka pomedzi prsty a vy len cakate a cakate namiesto aby ste konali..

ZdravyUsudok

Chlape, ako ti tu pisu, nic sa nedejw ak neodpise este v twn den ci aj na druhy. Mozno vela.prace, mozno sa neciti dobre, je chora, ma teplotu, ma nejaky iny zdrav. problem, mozno riesi nieco vaznejsie ..
Nie kazdy travi cely den na fb, instagrame, twitteri a pod. soc.sietach. Su este normalni ludia medzi nami ktori si chodia von si predstav, prejat sa, na vylet, zasportovat, na turu, na dovolenku, na navstevu a vtedy idu soc. siete bokom co im aj schvalujem lebo travia cas s blizkymi a nie s internetom. Su este aj taki ludia vies?
A maju rozum ze necumia cely den na displej kto co kde napisal, kde co pridal, kto co sfotil, kto kde bol, a pod.
A trap sa az ked ti neodpisuje viac ako tri dni. Vtedy ta uz ignoruje a ma ta na haku. Ked uz clovek neodpise ani po troch dnich tak mozes to brat ze dotycny nema zaujem byt s tebou dalej v kontakte.

romcok

Mne to z pohladu muza pride vtipne, zijeme v hektickej dobe, ktorej vladne internet, nenapises tak ani ja... A takto koncia priatelstva a niekedy aj blizsie vztahy, ale preco? Ved jej napis, ked nema cas odpisat tak odpise na druhy den no a? Ved zavola, stretnete sa, fakt ti zalezi na tom kedy odpise na nejaku spravu???

1994ka

Ahoj,

nemyslím si, že to robí zo zlého úmyslu. Zrejme ťa má rada, keď Vám je spolu dobru vonku a aj ti volá. Ja si myslím, že to zdĺhavé odpisovanie by mohlo byť v tom, že sa ťa nechce po niekoľkých komplet prepísaných dňoch nabažiť a znehodnotiť čas, ktorý s tebou trávi vonku alebo volaním. A zároveň si ťa chce namotať. Aj tak sa dá zaryť do niekoho mysle, že mu proste neodpisuješ - dotyčný začne, rovnako ako ty, premýšlať či vôbec má druhá strana záujem a či to vôbec myslí vážne, nasadí ti o sebe chrobáka do hlavy.

A možno je ona len človek, ktorý preferuje osobnejšiu komunikáciu. Nie je každý povinný rozoberať svoje veci textovaním cez viber. Za tú polhodinku volania si viete viac povedať ako za pol dňa písania.
Takže podľa mňa z toho nerob tragédiu a nepíš jej, že ti prekáža, že ti odpisuje zriedkavejšie. Môžeš si to u nej tým pokaziť.

Betka132

Co je na tom ze sa ozve az druhy den? Mozno ma vela prace, aj doma moze mat nieco ine na praci. Mozno nevie hned co ti ma odpisat a radsej si to premysli. Moze byt aj niekde vonku a moze si to precitat az neskor. Spravas sa jak urazliva zenska, prepac. Podla toho co pises ona o teba mala vazny zaujem ale tymto urazanim sa si to pokazil. Ja ked som si hladala chlapa a som randila tak taki ako ty ma dokazali pekne vytocit a poslala som ich dokelu. Ako keby som fakt nemala nic ine na praci, nemohla nic robit len sedet na telefome a cakat ci milostpan nahodou nenapise aby som mu mohla okamzite odpisat. Lebo inak sa zacal urazat. Ako pardon co by ma cakalo vo vztahu ked uz pocas randenia sa uraza za take chobotiny.