Odmlčala sa

Príspevok v téme: Odmlčala sa
Stajko

Ahojte všetci. Skúsim tak v stručnosti. Spoznal som ženu, je po vysokej škole, ja tiež. Občas som ju stretával jej v práci, keď som tam prišiel. Začali sme si písať, stretli sme sa. Potom sme si písali, ale niekedy odpísala až na ďalší deň. Zase sme sa stretli, navrhla to ona. Zabavili sme sa, dobre porozprávali, dohodli si ďalšie stretnutie. Medzitým sme si písali, ale opäť odpisovala až na ďalší deň. Tak som rezignoval. Ospravedlnila sa mi, že má toho veľa a navrhla ďalšie stretnutie. Nestretli sme sa, mne viacmenej do toho niečo došlo, aj jej, takže sme sa spoločne dohodli inokedy.

Tak sme si aspoň popísali, zavolali. Ale opäť to jej odpisovanie bolo zdĺhavé, poprípade mi radšej zavolala a pol hodinu sme prekecali. Ja som jej na to povedal, že keď nemá čas odpísať, tak že asi nemá záujem a mňa to nebaví, aby som jej napísal a čakal do ďalšieho dňa na odpoveď. Povedala, že sa po robote môžeme stretnúť. Mne sa však vtedy nedalo, tak mi aspoň volala. Potom ešte aj normálne odpisovala, zavolala a to bolo celé.

Posledných pár dni sa neozvala a ja som jej nepísal, ani nevolal. Nie som ten typ, ktorý by otravoval ženu. Tri dni bez kontaktu, bez ničoho a mňa to štve. Viem, že mi možno napíšete, že prečo som sa jej neozval, prečo som jej nezavolal, že muž by mal byť ten iniciatívny. Lenže koľkokrát som jej ja písal a dlho čakal na odpovede, že som si povedal, že ju asi obťažujem, že to robím nasilu, že možno by som mal spomaliť.

Nechápem tejto logike, že má záujem sa stretnúť, dokáže zavolať občas, ale potom sa odmlčí na pár dni. Keď sa opýtam čo sa neozvala, tak že mala toho veľa v robote. Už som sa jej naposledy opýtal, že či netrávi doma dáky voľný čas, či nemá 3 minúty čas počas dňa napísať správu keď je v aute, autobuse, na obede, na gauči alebo v posteli. Tak sa mi ospravedlnila, že ju práca najmä psychicky vyčerpáva teraz pred Vianocami.

Má vôbec význam dúfať, že sa niečo zmení? Alebo mám vsadiť na väčšiu snahu z mojej strany a každý deň jej napísať alebo zavolať?

Filipooo4

Ale po pravde mne to bolo uz vtedy jasne, hned z toho prispevku co vtedy pridala ze tam asi je nejaky problem :)

Filipooo4

Pravidelne sledujem jej prispevky aj v ostatnych diskusiach a ked mam bit uprimny,jedine co mi stoho vypliva je ze dotycnu p. Betku ten vztah s tym jej priatelom co si menit trenky raz za 2 tyzdne asi velmi velmi ale naozaj velmi poznacil :)

Filipooo4

ZdravyUsudok: neviem ci mi citas myslenky ale akurat som si predchvilou cital tuto diskusiu a spomenul som si ako mi vtedy nadavala do zakomplexovanych :D

ZdravyUsudok

Stajko
daj potom vediet cca o dva dni ako sa situacia vyvinula.
A betku si nevsimaj, ona je nejaka nastvana na muzov, uz tu raz zautocila pisomne na jedneho chalana Filipko ci ako sa volal ..
.. ze Betka ;-) ...Beti neber to v zlom :-)

Stajko

Betka132 - Neviem prečo si ma tak odsúdila, že by som ju kontroloval alebo bombardoval výčitkami, že prečo neodpísala. Nie som taký, ale nebudem sa snažiť dokazovať tu opak, pretože si si názor na mňa už aj tak spravila. Neurážam sa na to, že neodpísala alebo odpísala na ďalší deň, skôr mi to hlava neberie, že prečo to robí.

ZdravyUsudok - Nesledujem zelenu bodku na Facebooku, len som to spomenul medzi recou. Dobre, napisem jej, presvedcil si ma o tom.

ZdravyUsudok

Stajko to ze svieti nazeleno sa nspoliehaj velmi. I ja som si vsimla ze aj ked sa odhlasis este nejaky cas si zeleny. Pomaly to reaguje. Raz sme s kolegynami robili pokus ze ci je spolah na to zelene svetileko co sa vypne hnd ked sa odhlasis a predsta si ze nie. Trva to este nejaku minutku kym vypne aj ked ty uz niesi prihlaseny a sedis niekde na zachode alebo zamykas byt. Trva to kym svetielko vypne.
Pocuj tak skus dnes jej napisat. Pozvi ju niekam ako som radila. A cakaj reakciu.
Len nebud srab ze sa rychlo vzdas. Dnesni muzi ste fakt taki ze muchy sežerte ma mne uz niet pomoci. Prides mi taky letargicky ..napis a uvidis. Ked nenapises nedozvies sa!

Betka132

Asi ta uz uplne poslala do kelu a nedivim sa jej, takych ako ty som posielala do kelu aj ja. Furt sa urazas, furt jej nieco vycitas a to este ani vo vztahu nie ste. Aby sa bala a pozerala kazdu pol hodinu na mobil ci tam nahodou nema spravu od teba ktoru si nemusela hned vsimnut. A aby ti musela odpisovat aj ked pride vecer domov total unavena, padne do postele a je rada ze je. To ani nie ste vo vztahu, co by ju cakalo preboha v nom. Ak ma dievca rozum uz vzalo nohy na plecia.

Stajko

Akonato - Nas vztah nie je ziadny. Na zaciatku sme si padli do okna, par krat sme si popisali a potom sa stretli.

Pascala - To bolo cez vikend. V piatok mi volalal. V sobotu mi pisala. V nedelu som pisal ja jej a rozlucili sme sa pred spanim. Od toho okamihu nic.

ZdravyUsudok - Myslim si, ze ano, ked som ju pozval na veceru, ked som ju volal niekde prejst sa alebo sadnut si na kavu (vtedy strasne prsalo a povedala, ze uz sa jej nikde nechce ist a ostava doma, ale o dva alebo tri dni sama navrhla stretko). Piseme si cez Facebook/Messenger. Neraz ju vidim online, najma vecer, ale nesledujem ako dlho je prihlasena, takze je mozne, ze zrovna zapla Facebook, o minutu ho vypla, ale svieti tam este neviem kolko minut ako prihlasena. O hodinu to moze zopakovat a ja ked otvorim Messenger a vidim ju tam, tak mozno mam taky dojem, ze je tam stale prihlasena. Ked tak rozmyslam, tak ona bola ta iniciativnejsia, ktora tam nepriamo naznacila stretnutie a ja som na to uz len nadviazal. Napokon sa ma sama osobne opytala, ze ci to stretnutie o ktorom sme sa bavili plati a ak ano, tak kedy mam cas. Musim vsak napisat, ze aj vtedy mala problem odpisat a trvalo to den aj dva.

ZdravyUsudok

Stajko dal si jej nejako najavo ze mas iny nez len kamararsky zaujem?
Ak nie tak musis pridat na snahe. Na tvojom mieste jej napisem nieco priame napr. Ahoj, neskocime zajtra na kavu? alebo Ahoj, ako sa mas, mozem ta pozvat na kavu?
Ak zareaguje do dvoch dni kladne tak zaujem ma len cakala na tvoju aktivitu. Nepamatam ci si pisete smsky alebo na nejakej aplikacii mesenger a pod. Ak cez soc. siete tak je kormalne ze neodpiauje aj niekolko dni lebo tam nechodieva casto. Ale ak sms tak to jej pride na mobil hned sprava. Cize ak nezareaguje na smsku tak ta ma nahaku.
Ale aspon budes vediet ci to ma dalej vyznam alebo nie
Ale v kazdom pripade ak si ty ten komu padla dooka tak sa snaz a dvor jej. Az ked to da jasne najavo ze nema zaujem tak si daj pohov.
Ozvi sa potom ako si pochodil ;-)