Ťažkosti s hľadaním práce

Príspevok v téme: Ťažkosti s hľadaním práce
Betka12

Viem, že už tu boli podobné témy, pozerala som archív, ale už som zúfala, tak som sa rozhodla napísať sem.
Ide o to, že si nemôžem nájsť žiadnu normálnu prácu. Posielam životopisy kade-tade, ale väčšinou mi pošlú mail, v ktorom stojí, že "Ďakujeme za prejavený záujem, ale rozhodli sme sa uprednostniť iných kandidátov, ktorí viac spĺňajú predpoklady pre nášho budúceho zamestnanca". Mám pocit, že som k ničomu, mám skúsenosti iba s prácou vo výrobe, nič iné neviem. Vysokú školu nemám. Nikde ma nechcú, nemám skúsenosti alebo prax ktorú vyžadujú.
Je to ťažké, keď máte v životopise uvedené práce ako absolventská prax, operátorka vo výrobe, operátorka vo výrobe, práca v sklade... Už sa bojím, že ani do výroby ma nevezmú, bojím sa, že nespravím testy. Pritom hlúpa nie som a som pracovitá. Je to demotivujúce čítať maily v ktorých ma odmietajú. Čo mám robiť, nemôžem predsa klamať v životopise a ani nechcem. Myslíte, že by pomohli rekvalifikačné kurzy? Už som počula taký názor, že kurzy sú k ničomu a zamestnávatelia ich vôbec neberú v úvahu. Nebudú to vyhodené peniaze? V škole som mala účtovníctvo, už som ho ale zabudla, možno by bol fajn urobiť si kurz, ale jedným kurzom zo mňa účtovníčka nebude, či? ... Neviem sa pohnúť :(

Oto96

To su celkom dobre rady :) Vzdy je inak ovela lepsie si tam ist osobne alebo tam aspon zavolat lebo vidia, ze clovek ma velky zaujme o tu pracu

ahjajjaj

ahojte všetci. Chcem poskytnúť radu ohľadne hľadania práce. Nezamestnanosť stúpla a ja som si tiež pár mesiacov hľadala prácu, kým sa mi podarilo nájsť. Už len dostatok síl, aby som ju vládala vykonávať.
Takže: uvidíte na Jooble. sk, alebo na Profesia.sk, alebo na stránke istp pracovnú ponuku. Pošlite si tam žiadosť a životopis, kde ten životopis obohatíte o to, čo sa v tej práci žiada. Teda keď ste to už predtým robili. Takže to vyzerá tak, že na každú prácu je trocha pozmenený životopis, aby v ňom boli vyzdvihnuté tie skúsenosti z predchádzajúceho zamestnania, ktoré by Vám tam mali byť nápomocné. Ďalší bod: človek je vždy viac, ako mail. Takže ako dosiahnúť osobné alebo online stretnutie ohľadom pracovného pohovoru? Tak, že si zavoláte na to číslo, ktoré tam bolo uvedené. Zároveň aj pri žiadosti o prácu oslovujete daného človeka, ak tam má uvedené meno, menom. O pár dní po odoslaní životopisu a žiadosti si zavoláte na dané telefónne číslo a spýtate sa, či obdržali Vašu žiadosť a životopis. No a na telefonát už budú musieť reagovať, či tak, že si Vás pozvú na pohovor, alebo Vám na rovinu povedia, že nie.

neznamy1986

Matyo: No neviem aku... bola to doba, keď som vyšiel zo Strednej, kde som bol akože obľúbenec učiteľky ekonómie, maturita na jednotky atd.... Pohovory: Furt klasické otázky, ozveme sa vám a o par dní - ,,bohužiaľ neuspeli ste" (žiadne skúšky z ekonómie ani nič pod) Cca pred rokom mi hovorili tu, že to bola ďaleka minulosť (2007-2008) že tak už to nefunguje. No ako tak čítam, čo sa tu píše, tak nemám pocit, žeby to teraz bolo o 180 percent ináč..........

Ale zdôrazňujem a tri krát podčiarkujem (napr. preto, lebo existuje na Slovensku epidémia nečítania s porozumením) - idem na to už ináč, a nejake účtovnictva a pod. su mimo mna

neznamy1986

Zaujímave veci sa tu dozvedám... Do mňa tu na fóre približne pred rokom hučali, že si mam spraviť kurz účtovnika aby som si osviežil vedomosti zo strednej školy a skušať tu pozíciu.. A že asi 15 neuspešných pracovných pohovorov účtovník-junior ktoré som zažil v BA po skončení strednej školy (2007-2008) nemám brať do úvahy... Vraj už sa take veci nedejú a každého hned zoberú. A vraj sa už nedeje ani niečo, čo som zažil pri jednej pracovnej pozícii v Prahe - kde som mal opravovať chyby v údajoch po zakaznikoch... Že som už prvy deň počuval že aký som pomaly na to, že som mal školu kde bol aj strojopis...... A na druhý deň tu si mal chybu, tam si mal chybu vieš čo, choď do p**i (nebolo to presne tou vetou, toto hovorím trochu nadnesene ale proste poslali ma preč). BTW: Momentálne si z pohodlia domova robím rekvalifikačný kurz (ak by ma dakto chcel ukecavať na kktiny typu "sprav si kurz účtovnictva a začni fungovať ako živnostník")

pre CH

pre CH:
Ten istý problém som mala aj ja. Vrátila som sa zo zahraničia po 5-tich rokoch, ani by som si nepomyslela, že budem mať problém sa zamestnať. Prišla som domov, začala som si posielať životopisy, neodpovedali, keď mi už niekto volal, tak to bola agentúra s ponukou práce vo výrobe. Samozrejme, odmietla som. Anglicky hovorím plynulo a napriek tomu bolo nemožné nájsť si prácu. Ale nevzdávala som sa, posielala som ďalej, hlásila som sa na pozície na ktoré som mala predpoklady. Výsledok? Desiatky a desiatky rozposlaných životopisov, ozvali sa mi možno 6 krát v priebehu pol roka !! Fejkové pohovory, dokonca sa mi pani priznala, že som im veľmi sympatická, ale oni už majú niekoho vybratého !! Toto sa mi nikdy v zahraničí nestalo, do týždňa som vždy mala prácu, nadriadený sa správali s rešpektom, nikdy mi nedali pocítiť to, čo zamestnávatelia na Slovensku. Po 7 mesiacoch intenzívneho hľadania práce som sa rozohdla zbaliť kufre a odísť natrvalo. Neľutujem to. Len mi je ľúto tých ľudí a autorku, vidím, že sa nič nezmenilo. Autorka, odíď za hranice, na Slovensku slušný a pracovitý človek nezarobí. Keď nemáš známosti, máš smolu.

Gloriaa12

Pridavam sa do tohto klubu. A neviem ci na tom nie som este horsie, kedze som z vychodu a tu aj mienim ostať.
Pisete tu o znamostiach, no niekedy ani to nepomoze. Presne cez znameho ekonomicky riaditel firmy som sa mala dostat na kancelarske miesto, obycajna podatelna miesto slubene 3 mesiace vopred ze je to istota a ja natesena som ani inde neposielala nic, ine neriesila.
Malo prebehnúť vyberove konania akoze na oko.
Tyzden predtym telefonat ze výberko ,zrušené lebo generalny riaditel si tak dosadil svojho cloveka a vsetci ostatní vratane mna mame smolu. Uplne potešujúce
V KE mame x fabrik kde beru asi kade koho za 480 e na 3 smeny ale fabrikam sa ja vyhýbam ako cert kriza. Kedysi som chodila do jednej brigadovat a bol to pre mna horor, takze u mna tudy cesta nevede

CH

Trapila som sa 9 rokov, 9 dlhych rokov! Po navrate z UK som mala ruzove okuliare, viete co ma doma cakalo? Ked som posielala zivotopisy, bud sa ani neozvali, alebo odpisali, ze maju velmi vela ziadosti a budu ma kontaktovat, ak ma vyberu na pohovor. Ked som chodila osobne, asistentky na mna pozerali ako na takeho svaba. Neraz sa mi stalo, ze ma pohladom jazdili od hlavy po paty. Podla mna moje zivotopisy hadzali do kosa hned ako som sa otocila na pate. Ak som sa aj na nejaky pohovor dostala, bud mi ponukali minimalnu mzdu a vysmiali ma, ked som chcela 500 v cistom, alebo mi povedali, dalsia co ma ekonomiku, dalsia co ma anglictinu, co s vami?? Rovno do oci! Tak nech sa paci, robit volaco manualne, kde mi na skuske ruky kmitali, ale povedali, ze robim pomaly! Ja, co som prisla z UK, kde som vo vyrobe tromfla aj poliakov, som pre slovensku vyrobu pomala?? Nakoniec som vzdy pracovala bud vo vyrobe, alebo ako predavacka, cize smeny, cize vikendy. A na dohody! Ziadna zmluva, dohoda! Ked som sa po rokoch dostala do kanclu, 2x sa mi podarilo natrafit na ulisnych sefov, jeden mi ukazoval v mobile ako sexuje, druhy ma ohmataval. Co som mala robit, trpiet to?? Nechcite vediet za aky plat!! Mna od utrpenia na SK zachranilo zahranicie, zrazu to ide, zrazu pre nikoho nie som svab, zarabam velmi dobre, a ide to aj na rannu smenu iba, nie ako na SK, vikendy, sviatky, tri smeny, zaplatene ako sajrajt. Zeny, nie je to vasa vina, na vybrane pozicie vyhlasuju pro forma pohovory, kde davno uz niekto sedi. Lutujem vsetky, ktore musia na SK bojovat. NIKDY VIAC

KristinaTomanova

Betka a Naty ... presne tento problém mám aj ja, som rada, že v tom nie som sama, asi to teda nebude mnou. Posielam životopisy všade kde sa dá, no ozvú sa mi len v prípade fabriky. V 90 % sa mi vůbec neozvú, nedajú si ani tú námahu odpovedať "Ďakujeme, ale vybrali sme vhodnejšieho uchádzača". Fakt neviem čo je toto za dobu. Naozaj dobrú prácu dostať len po známosti. Ja žiadne nemám, takže čo iné mi zostáva, než ísť do fabriky... rozmýšľam, že odídem zo Slovenska. Fakt nevládzem. Alebo zavolajú, pozvú nás na pohovor a potom zavolajú, že vybarali sme iného. A gól? Dozviem sa, že už dva týždne tam ten "niekto" pracuje. Takže dopredu vybraný uchádzači, ja toto nechápem, čo sa to deje. Že si robia takto srandu z ľudí, ktorí potrebujú prácu. Len čo míňajú čas a peniaze na pohovory... Fejkové pohovory, neodpovedanie na životopisy... neviem, asi to na slovensku vzdám, toto nie je normálne.